Skocz do zawartości

Nowy wyciąg okularowy Baader Diamond Steeltrack


AstroLutek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

No to mam drugiego kandydata na bycie nowym zadkiem Equinoxa. Chociaż to jeszcze zależy od tego czy będą mieli odpowiedni adapter. Cena w porównaniu do MoonLite'a raczej nie będzie konkurencyjna, ale przynajmniej ten bardziej mi się podoba wizualnie. Co prawda nie ma mechanizmu obrotu (chyba, że nie doczytałem), ale to jakoś mógłbym przełknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam drugiego kandydata na bycie nowym zadkiem Equinoxa. Chociaż to jeszcze zależy od tego czy będą mieli odpowiedni adapter. Cena w porównaniu do MoonLite'a raczej nie będzie konkurencyjna, ale przynajmniej ten bardziej mi się podoba wizualnie. Co prawda nie ma mechanizmu obrotu (chyba, że nie doczytałem), ale to jakoś mógłbym przełknąć.

Z obrazków wygląda na to, że będzie można obracać, zobacz np w sekcji Teleskopseitiges Zubehör:

 

2957085_2957210_rt-adapterset-applicatio2957280-12-O-N-1.jpg

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak, to bardzo fajnie. Gwint zmierzę trochę później.

W tym roku astro wydatków miałem o wiele więcej niż planowałem, więc w wyciąg zainwestuję raczej w przyszłym roku. Chociaż kto mnie tam wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W Delcie pokazały się ceny wyciągów. Wysłałem maila z pytaniem czy są jakieś złączki na gwinty Equinoxów, ale na razie czekam na odpowiedź. Do Astroshopu wysłałem podobny mail, ale zdaje się, że wylądował w ich SPAMie :) Cóż, nadałem mu kiedyś durną nazwę, to teraz pewnie przez to cierpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baader oferuje taką multi złączke do swoich wyciągów.

http://deltaoptical.pl/pierscien-redukcyjny-do-wyciagu-steeltrack-rt-m68m80m90,d1263.html

Prawdopodobnie będziesz musiał coś dorobić na swój wymiar bo akurat tego nie ma. Wychodzi ze masz M84x1.

Janusz Płeszka z Astrokraka Ci dorobi...

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Delty wysłali maila do Baadera. I tak sam nie będę tego sprowadzał, więc poczekam. Moja dotychczasowa styczność z J.P. była niemal za każdym razem kłopotliwa i już mam dość. Poza tym wysyłanie tuby do dokładnego zmierzenia gwintu nie wchodzi w grę.

Będzie fabryczny adapter - świetnie. Nie będzie - trudno, pomęczę się z tym co mam, przynajmniej półtora tysia zostanie w kieszeni. Obie opcje mają swojego mocnego plusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak postawię na MoonLite'a CF2, mimo, że Baader DST w kilku szczegółach technicznych bardziej mi się podoba. Ładniej też wg mnie wygląda (mimo, że Equinox z MoonLitem lepiej się komponuje). Jedynie nie ma tej nieszczęsnej przejściówki, którą może jeszcze zrobią, ale chyba jednak jestem zdeterminowany, żeby najważniejsze elementy sprzętowej układanki doprowadzić do całości możliwie jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)