Skocz do zawartości

Bieszczadzki zlot FA 25-28 sierpnia


Rekomendowane odpowiedzi

Wakacyjny Zlot Południowy  w Bieszczadach  z możliwością przedłużenia 25-28.08.2016  

 

Wizytówka miejsca:

Zaliczki 40zł/os  do 10 maja br.

Szczegóły niżej...

 

 

http://www.infoturystyka.pl/premium/img/topy_user/097e84269f5c7d04b0edbb32b89af72c.jpg

 

Witajcie!

Temat zakładam na podstawię  by nie tworzyć offtopów

 

Nasze zloty wyglądają aktualnie tak:

 

1. Zlot Wiosenny w Zatomiu 7-10 kwietnia 2016 r. Maraton Messiera (ustalony wpisany w kalendarz)

2.  Wakacyjny Zlot Południowy  w Bieszczadach  z możliwością przedłużenia 25-28.08.2016  

3. Zlot jesienny w Zatomiu 29 września - 2 października 2016 r. (ustalony wpisany w kalendarz)

 

 

 

W podlinkowanym temacie ustaliliśmy, że być może mile widziany byłby zlot południowy w okresie wakacyjnym. Dlaczego trzeci zlot? :

  • Gro osób z Forum mieszka na południu, sympatyzują z FA jednak z powodu odległości do Zatomia nie mogą się z nami spotkać
  • Wiele osób w tym ja spędza latem lipiec-sierpień wczasy w Bieszczadach.
  • Możemy robić partyzantkę ale możemy też  odpowiednio przygotować imprezę z rezerwacją, zapleczem logistycznym  , negocjowanymi cenami, ubezpieczeniem (góry), wyżywieniem itp. 

Luksot w poprzednim wątku wskazał na tą lokalizację:

 

 

 

Wydaje się być przyzwoita dla naszych potrzeb. Mając konkret mogę już zacząć działać. Ale by coś wysmażyć potrzebuję Waszych deklaracji.

Określona Ilość osób zadeklaruje powiedzmy swój udział w wakacyjnym,  Zlocie Południowym FA 25-28 sierpnia 2016 w Bieszczadach

Na podstawie tych deklaracji - powiedzmy kilkunastu osób, zależy jak szybko się zbiorą -będę mógł zacząć pracować nad tą bazą mającą 12 miejsc. W miarę rosnącego zainteresowania ..będę poszerzał noclegi o kolejne gospodarstwa w obrębie wsi Krzywe (na wzór Zatomia).

 

Dlaczego tak wcześnie?  To koniec sezonu. W Bieszczadach takie rzeczy robi się z wyprzedzeniem-sporym wyprzedzeniem!

Jaki byłby to zlot? Na pewno nie taki jak w Zatomiu, pod względem organizacji. Mamy tu góry więc zgaduję każdy z nas chciałby po tych górach połazić...dlatego charakter zlotu będzie turystyczno -astronomiczny. Do 18.00 powiedzmy rekreacja po 18.00 Zlotowanie. Możemy odpoczywać w Bieszczadach indywidualnie lub tworzyć zorganizowane wyprawy szlakami. Wszytko do ustalenia.Wieczorem obserwacje/foto/integracja.

Termin oficjalny to 4-7 sierpnia 2016 jednak dla chętnych, indywidualnie   można przedłużyć do 13.08.2016- Perseidy). Zanim zacznę bombardować naszą ofiarę agroturystyczną mailami  ;) chce znać Wasz stosunek do imprezy

 

 

Dlatego zapytuję!?

Ilu z Was było by chętnych do wzięcia udziału w zlocie  naszego Forum  w Bieszczadach w miejscowości Krzywe okolica Cisnej w dniach :  4-7 sierpnia 2016  ( z możliwością przedłużenia do 13.08 dla chętnych - Perseidy) ??? warunków jeszcze nie znamy ale gdy zbierze się grupka zapytam o szczegóły. Grunt to nawiązać kontakt. :)    Proszę kopiować listę:

 

1)Ignisdei

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Ignisdei

2) AstroLutek (+3 - z rodziną)

3)g.b. (ewentualnie +3,5 z rodziną jeśli będą chcieli)

Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy później...
Dnia 4.10.2015 at 19:34, Virus napisał:
1) Ignisdei
2) AstroLutek (+3 - z rodziną)
3) g.b. (ewentualnie +3,5 z rodziną jeśli będą chcieli) 
4) Ciekawska + Tata (prawdopodobnie) 
5) MarekM60 + 1
6) gmurosia + mizar2004 (jeśli nic nie wypadnie)
7) Virus + żonka

8) Lilly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Ignisdei
2) AstroLutek (+3 - z rodziną)
3) g.b. (ewentualnie +3,5 z rodziną jeśli będą chcieli) 
4) Ciekawska + Tata (prawdopodobnie) 
5) MarekM60 + 1
6) gmurosia + mizar2004 (jeśli nic nie wypadnie)
7) Virus + żonka
8) Lill
9) towerfox (podobnie, o ile nic nie wypadnie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Ignisdei 2) AstroLutek (+3 - z rodziną)

3) g.b. - nie mogę być (rezygnuję)

4) Ciekawska + Tata (prawdopodobnie)  5) MarekM60 + 1 6) gmurosia + mizar2004 (jeśli nic nie wypadnie) 7) Virus + żonka 8) Lill 9) towerfox (podobnie, o ile nic nie wypadnie)

Muszę z przyczyn niezależnych od siebie zrezygnować z tego zlotu.

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka

Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem listę już bez g.b.
 
1) Ignisdei
2) AstroLutek (+3 - z rodziną)
3) Ciekawska + Tata (prawdopodobnie) 
4) MarekM60 + 1
5) gmurosia + mizar2004 (jeśli nic nie wypadnie)
6) Virus + żonka
7) Lill
8) towerfox (podobnie, o ile nic nie wypadnie)
9) miron (+3, żona i dwójka pociech)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie plany się zmieniły termin ulega przesunięciu na 25-28 sierpnia czw -niedzieli) . Tylko w tym terminie zobowiązuję się zorganizować zlot w innym przypadku wysiadam bo nie mam urlopu. Zmieniam termin w temacie. Możecie na mnie pomstować ale inaczej nie dam.  Jeśli mam się tym zająć, tylko ten termin.

Księżyc zachodzi:

czwartek 15.38

piątek 20.05

sobota 22.41.

niedziela 00.06.

Mamy więc sporo czasu na obserwy i noce są już zdecydowanie dłuższe.

Zlot ma charakter mniej oficjalny i wypoczynkowo - rodzinny

Odbyłem rozmowę z Panią gospodynią i poczyniłem rezerwacje.

Mamy cały ośrodek agroturystyczny dla siebie 12 miejsc.

Zlot będzie skonstruowany na nieco innych zasadach niż Zatomski.

  • Zaliczkujemy za jedną dobę: 40zł/osoba tyle przesyłacie na moje konto do 10 maja 2016 r.
  • pieniądze przesyłam gospodyni i mamy rezerwację
  • Koszty to 40zł doba + 19 zł wyżywienie 7 km dalej w Cisnej - dojazd na własną rękę.
  • Na miejscu aneks kuchenny  - czajnik stąd śniadania i kolacje możemy robić dla siebie samemu. 
  • Na obiad w restauracji w Cisnej mammy 10% zniżkę bo syn gospodyni jest właścicielem jadłodajni.....

Można wynająć większy ośrodek "Solny" w Cisnej ale tam nie jest ciemno. Są lampy. 

"Agroturystyka pod Małym Jasłem" nie ma praktycznie LP, nie można tam używać lamp mają jakiś zakaz, pewnie z powodu programów ochrony ciemnego nieba.

Dla nas idealnie

Najpierw zbieramy grupę 12 osób, rezerwujemy zaliczkami ośrodek potem jeśli podtrzymacie termin szukam dodatkowych met w "Krzywych"

Zreflektujcie nowy termin jeśli pasuję potwierdźcie -czekam za potwierdzeniem do niedzieli 22.00  wyślę PW do poniższych osób. 

Robert Twarogal
77 2490 1044 0000 4200 3363 9796


(tyle starczy by wysłać przelew gdy ktoś chciał więcej danych proszę na PW) Wplata musi zawierać Wasz nick i zdanie zaliczka na Bieszczadzki zlot FA !

 

Kopiuję listę"

1) Ignisdei
2) AstroLutek (+3 - z rodziną)
3) Ciekawska + Tata (prawdopodobnie) 
4) MarekM60 + 1
5) gmurosia + mizar2004 (jeśli nic nie wypadnie)
6) Virus + żonka
7) Lill
8) towerfox (podobnie, o ile nic nie wypadnie)
9) miron (+3, żona i dwójka pociech)
10) Oliwia 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ignisdei odpiął i przypiął ten temat
1) Ignisdei
2) AstroLutek (+3 - z rodziną)
3) Ciekawska + Tata (prawdopodobnie) 
4) MarekM60 + 1
5) gmurosia + mizar2004 (jeśli nic nie wypadnie)
6) Virus + żonka
7) Lill
8) towerfox (podobnie, o ile nic nie wypadnie)
9) miron (+3, żona i dwójka pociech)
10) Oliwia
11) tymek3310
12) Alice
13) Bandros (?)

 

Cytat

Chętnie wziąłbym udział w letnim zlocie, ale niestety nie mam transportu. Jeżeli ktoś z północnej Polski jechałby w Bieszczady przez Toruń lub przejeżdżał jakoś niedaleko (do obgadania) i mógłby mnie zabrać to proszę o kontakt.

My z Tymkiem jedziemy na pewno, tylko że bardzo możliwe, że dzień wcześniej i najpierw do moich rodziców w Biłgoraju, a następnego dnia prosto w Bieszczady. Wcześniej myśleliśmy czy by nie jechać wcześniej na dłużej we własnym zakresie, ale skoro jest zlot to tym lepiej. W razie czego możesz jechać z nami, wesoło będzie na pewno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja wpłat!
 
1) Ignisdei (organizator)
2-5) AstroLutek (+3 - z rodziną)
6-7) Ciekawska + Tata (prawdopodobnie) 
8-9) MarekM60 + 1
10-11) gmurosia + mizar2004 (jeśli nic nie wypadnie)
12-13) Virus + żonka
14) Lill
15) towerfox (podobnie, o ile nic nie wypadnie) (Zaliczka 40zł)
16-19) miron (+3, żona i dwójka pociech)
20) Oliwia (Zaliczka 40zł)
21) tymek3310
22) Alice
23) Bandros (?)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich astronomów!
Na wstępie chciałabym przeprosić, że się tak wtrącam, bo widzę, że zlot jest w dosyć zamkniętej grupie.

Organizuję dziesięcioosobowy wypad w Bieszczady na tydzień, który pokrywa się właśnie z terminem zlotu. Chcielibyśmy dołączyć do obserwacji nieba i mam nadzieję, że pozwolicie nam dołączyć się na 1-2 godziny. Nocleg zarezerwujemy w Cisnej i przejdziemy się, żeby nie przeszkadzać i nie zajmować miejsc. Będzie to oczywiście tylko jedna noc - 25/26.08. 

Z góry dziękuję za zrozumienie i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ostatniej chwili czekałem. Niestety po zmianie terminu na 25-28 sierpnia nie dam rady. 25 i 26 mamy z żoną posiedzenia RP i bez szans na "zwolnienie" :5640dc6f5718d_06Sad: Każdy inny termin w wakacje byłby ok oprócz tego jednego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Ignisdei (organizator)
2-5) AstroLutek (+3 - z rodziną)
6-7) Ciekawska + Tata (prawdopodobnie) 
8-9) MarekM60 + 1
10-11) gmurosia + mizar2004 (jeśli nic nie wypadnie)
12-13) Virus + żonka
14) Lill
15) towerfox (podobnie, o ile nic nie wypadnie) (Zaliczka 40zł)
16-19) miron (+3, żona i dwójka pociech)
20) Oliwia (Zaliczka 40zł)
21) tymek3310
22) Alice
23) Bandros (?)
24) MarWo - jak dadzą w tym terminie wolne w robocie

 Takahashi FSQ 106ED, TS 50/205 guidescope, NEQ6pro belt mod, QHY8L, ALccd5L-IIc, 550d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2016 at 13:14, ignisdei napisał:

Można wynająć większy ośrodek "Solny" w Cisnej ale tam nie jest ciemno. Są lampy. 

Są, ale dezaktywują się o północy. Wiadomo, że trochę światła wyrzucają także karczmy, ale w tygodniu zamykają je jeszcze grubo przed tą magiczną godziną :5640dc6ec0764_04Wink:

cisna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowane bez mirona.
 
1) Ignisdei (organizator)
2-5) AstroLutek (+3 - z rodziną) (4x Zaliczka 40zł)
6-7) Ciekawska + Tata (prawdopodobnie) 
8-9) MarekM60 + 1
10-11) gmurosia + mizar2004 (jeśli nic nie wypadnie)
12-13) Virus + żonka (2x Zaliczka 40zł)
14) Lill
15) towerfox (podobnie, o ile nic nie wypadnie) (Zaliczka 40zł)
16) Oliwia (Zaliczka 40zł)
17) tymek3310 (Zaliczka 40zł)
18) Alice
19) Bandros (?)
20) MarWo - jak dadzą w tym terminie wolne w robocie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze dwie osoby i mamy komplet! Czekam do  czwartku.

Kolejne osoby będą w rezerwie bo będę załatwiać kolejne lokum.

Zaliczki wysyłam w czwartek. Do pierwszej mety.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)