Skocz do zawartości

Bieszczadzki zlot FA 25-28 sierpnia


Rekomendowane odpowiedzi

Pozostało jedno miejsce!
 
 
1) Ignisdei (organizator)
2-5) AstroLutek (+3 - z rodziną) (4x Zaliczka 40zł)
6-7) Ciekawska + Tata (prawdopodobnie) 
8-9) MarekM60 + 1
10-11) gmurosia + mizar2004 (jeśli nic nie wypadnie)
12-13) Virus + żonka (2x Zaliczka 40zł)
14) Lill
15) towerfox (podobnie, o ile nic nie wypadnie) (Zaliczka 40zł)
16) Oliwia (Zaliczka 40zł)
17) tymek3310 (Zaliczka 40zł)
18) Alice (Zaliczka 40zł)
19) Bandros (?)
20) MarWo - jak dadzą w tym terminie wolne w robocie

Edytowano przez ignisdei

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam: Mamy jeszcze jedno wolne miejsce w ośrodku. Pieniądze z zaliczkami zamierzam wysłać pod koniec maja. Jeśli ktoś jest zainteresowany-zapraszam!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekam na  Twoją zaliczkę i mamy komplet... czyli jednocześnie zamykam listę w tym ośrodku. Jeżeli będą następni chętni, będę szukał następnego ośrodka.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny skład naszej Bieszczadzkiej ekipy FA na zlot letni w 1 kwaterze

1) Ignisdei (organizator)
2-5) AstroLutek (+3 - z rodziną) (4x Zaliczka 40zł)
6-7) Virus + żonka (2x Zaliczka 40zł)
8) towerfox (podobnie, o ile nic nie wypadnie) (Zaliczka 40zł)
9) Oliwia (Zaliczka 40zł)
10) tymek3310 (Zaliczka 40zł)
11) Alice (Zaliczka 40zł)
12) MarWo - jak dadzą w tym terminie wolne w robocie (Zaliczka 40zł)
Lista Agroturystyka POD MAŁYM JASŁEM - miejsca wyczerpane.
 
Tak jak się umówiłem z gospodynią pod koniec maja robię przelew, podam też Wasze nazwiska.
 
Jeśli chcecie bym szukał następnych kwater w "Krzywych" stwórzcie nową listę i przesyłajcie zaliczki.  :)
 
 
 
 
 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Spędziłem weekend we wsi Krzywe (co prawda nie w ośrodku "zlotowym", tylko w położonej po sąsiedzku "Willi Krywe") i powiem tak: jest nieźle. Mgieł brak - mimo, że przechodziły burze/ulewy i w niżej położonych miejscach (znaczy w rejonie głównej szosy Cisna - Ustrzyki) snuły się jakieś tumany; świateł brak - świecą (niebyt dokuczliwie) tylko nieliczne okna w kilku okolicznych, luźno rozrzuconych budynkach; wokół cisza i spokój (auta jeżdżą sporadycznie, w nocy praktycznie brak ruchu). Minus to obcięty na kilkanaście stopni południowy i południowo - zachodni horyzont. Wygląda to tak:  

IMG_2419.JPG

IMG_2416.JPG

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się złożyło że niedawno zatrudniłem człowieka, który bardzo dobrze zna Bieszczady, wydał nawet przewodnik po Bieszczadach. Gdyby ktoś uznał, że ten kontakt może na coś się przydać proszę o info na PW. Prawdziwy pasjonat, tak jak my, chętnie pomoże w każdej sprawie.

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert jak wyglądałaby sprawa ewentualnego przedłużenia sobie noclegu o jedną dobę, ale będąc już na miejscu? Chodzi o to, że w razie gdyby pogoda dopisała super byłoby zostać jeszcze na noc z niedzieli na poniedziałek, bo już praktycznie bezksiężycowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by było zmienić w tytule datę zlotu bo jest nie aktualna i może wprowadzać w błąd potencjalnych zainteresowanych, którzy nie śledzą wątku od początku.

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

21 minut temu, AstroLutek napisał:

Warto by było zmienić w tytule datę zlotu bo jest nie aktualna i może wprowadzać w błąd potencjalnych zainteresowanych, którzy nie śledzą wątku od początku.

Przecież jest prawidłowa :)

 Takahashi FSQ 106ED, TS 50/205 guidescope, NEQ6pro belt mod, QHY8L, ALccd5L-IIc, 550d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 godzin temu, Alice napisał:

Robert jak wyglądałaby sprawa ewentualnego przedłużenia sobie noclegu o jedną dobę, ale będąc już na miejscu? Chodzi o to, że w razie gdyby pogoda dopisała super byłoby zostać jeszcze na noc z niedzieli na poniedziałek, bo już praktycznie bezksiężycowa.

 

Wszystko musiał byś ustalić z gospodarzami, nie wiem czy po nas ma ktoś rezerwację.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 18.07.2016 at 18:08, MarWo napisał:

Niestety z przyczyn ode mnie nie zależnych (niespodziewany duży wydatek), nie dam rady przyjechać na ten zlot i zwalniam miejsce.

Robert, to miejsce jest jeszcze wolne? Jeśli tak, to je zajmę, jeśli nie - poszukam sobie czegoś w najbliższej okolicy.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukost napisał:

Robert, to miejsce jest jeszcze wolne? Jeśli tak, to je zajmę, jeśli nie - poszukam sobie czegoś w najbliższej okolicy.  

Tylko nie wpłacaj zaliczki 40 zł bo moja jest u gospodyni, która nie chce mi jej oddać. Jak coś to zaliczkę możesz mi przelać.

 Takahashi FSQ 106ED, TS 50/205 guidescope, NEQ6pro belt mod, QHY8L, ALccd5L-IIc, 550d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2016 at 08:06, ignisdei napisał:

Aktualny skład naszej Bieszczadzkiej ekipy FA na zlot letni w 1 kwaterze

1) Ignisdei (organizator)
2-5) AstroLutek (+3 - z rodziną) (4x Zaliczka 40zł)
6-7) Virus + żonka (2x Zaliczka 40zł)
8) towerfox (podobnie, o ile nic nie wypadnie) (Zaliczka 40zł)
9) Oliwia (Zaliczka 40zł)
10) tymek3310 (Zaliczka 40zł)
11) Alice (Zaliczka 40zł)
12) lukost (Zaliczka 40zł)
Lista Agroturystyka POD MAŁYM JASŁEM - miejsca wyczerpane.
 

No to dopisuję się w miejsce MarWo, wzajemne rozliczenia - dokonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem już na południu, na razie ok 150 km od zlotu   :):):)

Ta impreza działa inaczej niż zatomska. Sami się rozliczamy z gospodynią. Te zaliczki były tylko po to byśmy zagwarantowane mieli miejsca. Nie ma też jakiegoś określonego harmonogramu, po prostu przyjeżdżamy i robimy co dusza zapragnie. kto chce łazi po górach, jeździ po Słowacji, lub wypoczywa na miejscu. A w nocy obserwujemy i focimy. Po imprezie rozliczasz się z gosposią i do domu   :):):)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas najwyższy rozruszać wątek zlotowy, wszak został niecały tydzień. ;) Ciekawy jestem, jaki sprzęt będziemy mieli do dyspozycji? Ja biorę ośmiocalowego SCT Meade ACF, lornetę TS 25x100 na widłach Vixena, być może Taurusa 300/1500 i sporo szkiełek ( w tym filterki OIII Astronomika i UHC Lumicona).

Czego jeszcze można się spodziewać?      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10x50 Nikona też zapakuję. :))

Fajnie byłoby, gdyby ktoś miał jakiś refraktor do szerokich pól. Powiesiłoby się go na na montażu HDAZ razem z SCT, jak na tym zdjęciu.

IMG_1858.JPG

Takie zestawienie sprawdziło się nam w Afryce (oczywiście nie mam na myśli wyłącznie teleskopów...) :))

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)