Skocz do zawartości

Bieszczadzki zlot FA 25-28 sierpnia


Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, jolo napisał:

Miałem na myśli fotki zlotowe, a nie nieba Crazy

Tam w pobliżu NATO chyba cuś buduje i im sprzęt fotograficzny skonfiskowali - fotek nie zobaczymy.... albo gospodarz rozgonił Towarzystwo po pierwszej integracji 3:)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obserwujemy koniunkcję Wenus z Jowiszem zapodaje także Panoramę miejsca obserwacyjnego z obserwatorami a także samo zdjęcie z komórki ( elementu koniunkcji)

DSC_0262.JPG

IMG_20160827_180415.JPG

IMG_20160827_184522.JPG

  • Like 2

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, towerfox napisał:

Wszyscy którzy nie przyjechali, bo stwierdzili, że za daleko mają czego żałować :P Pogoda była świetna, nocne niebo było świetne, ekipa była świetna i Bieszczady również są świetne. Ogólnie 11/10 :)

A rejestratorów obrazów Wam nie zwrócili widzę... to znaczy nic z tego zachwalania nie widzę ......

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Jacek E. napisał:

A rejestratorów obrazów Wam nie zwrócili widzę... to znaczy nic z tego zachwalania nie widzę ......

A może nie było aż tak super i nie rejestrowali ;)

 Takahashi FSQ 106ED, TS 50/205 guidescope, NEQ6pro belt mod, QHY8L, ALccd5L-IIc, 550d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po zlocie, mam nadzieję, że szczęśliwie dojechaliście. Cóż pogoda nas dopieściła. Moje ustrojstwo w dwie noce pokazało wynik 7.0 mag a tylko jednej nocy  6,75 mag. Warunki obserwacyjne ekstra.

Wasze Towarzystwo bezcenne.

Były jednak zgrzyty o których muszę wspomnieć (ku przestrodze). Był to nasz ostatni zlot bieszczadzki w tym gospodarstwie agroturystycznym. Postawa roszczeniowa oraz  złośliwość  właścicielki dała się nam we znaki. Szczegóły pominę chyba, że ktoś będzie chciał o tym pisać. Czegoś podobnego nigdy nie spotkałem a to 13 zlot jaki organizowałem. 

Zdecydowanie nie polecam tego gospodarstwa agroturystycznego!

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towarzystwo bezcenne, widoki niezapomniane. Sporo się nauczyłam dzięki wam! Mam nadzieję, że następnym razem zobaczę ,,E'' Bernarda:P

Ps.Wstawcie więcej zdjęć, bo fajna to będzie pamiątka. Ja jutro też to zrobię, tylko moje zdjęcia ograniczają się do tych z wędrówki po górach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2016 at 21:50, ignisdei napisał:

Były jednak zgrzyty o których muszę wspomnieć (ku przestrodze). Był to nasz ostatni zlot bieszczadzki w tym gospodarstwie agroturystycznym. Postawa roszczeniowa oraz  złośliwość  właścicielki dała się nam we znaki. Szczegóły pominę chyba, że ktoś będzie chciał o tym pisać. Czegoś podobnego nigdy nie spotkałem a to 13 zlot jaki organizowałem. 

Zdecydowanie nie polecam tego gospodarstwa agroturystycznego!

 

Robert napisz otwarcie co było nie tak- może ustrzeżesz mnie i innych przed tym "Agro"

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fantastyczny, kameralny zlot w doborowym towarzystwie
W domu dopiero będę w niedzielę także dopiero wtedy ogarnę fotki. Będę miał kilka fotek astro, no ale wrzucę chociaż z polowania na koniunkcję:
P1120230.JPG

i na specjalne życzenie Kluchy i Towerfoxa:
P1120148.JPG

  • Like 6

Na co komu niebo bez gwiazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Virus napisał:

i na specjalne życzenie Kluchy i Towerfoxa:

Virus to nie miało iść na forum, tylko do folderu ze zdjęciami, bo uwielbiam zdjęcia po zachodzie ze względu na kolorystykę :P Tak w ogóle, to byłbym niezmiernie happy gdby wszyscy którzy robili na zlocie zdjęcia zechcieli mi je przesłać na maila ([email protected]). Będę wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

5 godzin temu, towerfox napisał:

Virus to nie miało iść na forum, tylko do folderu ze zdjęciami, bo uwielbiam zdjęcia po zachodzie ze względu na kolorystykę :P Tak w ogóle, to byłbym niezmiernie happy gdby wszyscy którzy robili na zlocie zdjęcia zechcieli mi je przesłać na maila ([email protected]). Będę wdzięczny :)

Ooops :) ale będę miał łącznie chyba ze trzydzieści parę fotek. Może po prostu wrzucę na FA? Przy okazji sobie ściągniesz a ci, którzy nie byli na zlocie będą oglądać i żałować, że nie byli..

Na co komu niebo bez gwiazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem do Was ze Stężnicy nocą z soboty na niedzielę, jednak nim się spotrzegłem byłem w Wetlinie ;). Postanowiłem wtedy, że skoro tak daleko zajechałem, to pojadę na Przełęcz Wyżną, jednak znów jechało się jakoś tak lekko i przyjemnie, że dojechałem do Ustrzyk Górnych - nocą świat wygląda jakoś tak inaczej :P. Koniec końców wróciłem kilka kilometrów i wylądowałem na Przełęczy Wyżniańskiej, gdzie niebo było niesamowite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni przy końcu ub. tygodnia spędziłem z rodzinką pod Krosnem. Miałem ochotę wybrać się na parę godzin do Was w ub. piątek. Jednak za długo zasiedziałem się nad Soliną m.in. łapiąc fotony słoneczne odbite od tafli wody.
IMG_7202.jpg
 
Na wielką pętlę bieszczadzką dotarłem około godz.19, gdzie w oddali widać było najwyższe szczyty Bieszczad (poniżej ostatnie zdjęcie zrobione w świetle dziennym). Cisną minąłem po godz. 20 (stąd tylko rzut beretem do miejsca zlotowego). Wtedy niebo wyglądało tak jak na obrazku pokazanym przez Virusa. Ostatecznie plany zostały zmienione pod wpływem teściowej szwagierki, która pilnie chciał wrócić do cywilizacji :( .
IMG_7334.jpg

Mam wielką ochotę zajrzeć za rok na dłużej (tydzień? Nie ma sensu przyjeżdżać z drugiego końca Polski na krócej!) w Bieszczady w czasie wakacji, ale w ograniczonym składzie (bez teściowych :) ). Fajnie by było, gdyby w tym czasie odbył się zlot FA w Bieszczadach!
  • Like 2

EQ3_2 z napędem w RA + Cannon 400D + obiektywy 300/200/85mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2016 at 23:22, Anva napisał:

Robert napisz otwarcie co było nie tak- może ustrzeżesz mnie i innych przed tym "Agro"

No Ok!

  • Już na dzień dobry obecny na miejscu syn gospodyni poinformował nas, że wynajęła jeden z naszych zarezerwowanych pokoi jakaś ludziom z zewnątrz (bo wcześniej Marwo dzwonił i prosił o zwrot zaliczki)  - po moim stanowczym sprzeciwie,  że wpłaciłem zaliczkę za 12 miejsc i  że to ze mną ustalała a nie z osobami trzecimi, znalazła tym ludziom miejsce w innym gospodarstwie agro. (tu OK mogło być nieporozumienie)
  • Okazało się, że nie dojedzie Tymek, po informacji normalny gospodarz zatrzymał by sobie zaliczkę, ale ta pani zrządzała zapłaty za pełen pobyt Tymka (80zeta) razem  120 zł 3:)(Alice zapłacił za Tymka mam nadzieję, że się chłopaki rozliczą jeśli nie pokryje ten kosz ze swoich)  
  • Na drugi dzień pani przyszła do mnie z pretensjami , że zlot miał trwać do 29.00 (poniedziałek), uprzejmie wyjasniłem że musiała się pomylić bo nasze zloty trwają 4 dni ale trzy doby i na pewno nic nie mówiłem o pięciu dniach, szła w zaparte a ja obstawiłem swoje, (widziałem do diaska jak rezerwowałem, to mój 13 zlot który organizuję)   :ak:
  • W tą że noc przejechał Dziki1 z Andrzejem przewieźli piwo. Popiliśmy nieco więc chłopaki na placu obserwacyjnym jak to bywa byli trochę głośniejsi niż zwykle, jak to w męskich rozmowach było też trochę łaciny. Nie byliśmy mega-wstawieni, ot tak na humor i dobrą rozmowę,( jak w Zatomiu przy ognisku :).) Jak się pewnie domyślacie mieliśmy wizytę pani gospodyni i informacje o rzekomych telefonach z innych ośrodków, że u nas są libacje. Przeprosiliśmy i obiecaliśmy, że będziemy ciszej. Niestety taki obietnice idą na psy , bo starczy jakiś ciekawy obiekcik w teleskopie, lub nowa myśl przewodnia by rozgorzała wesoła dyskusja, na wyższych decybelach.
  • Pani gospodyni wróciła ponownie z jeszcze większa "buzią" Wtedy mi nerwy puściły, wykrzyczałem jej że co sobie wyobraża, że płacimy 40zł/doba i jeszcze musimy doświadczać z jej strony takich impertynencji.:klnie:Odpowiedzią było że takich (złych) gości nigdy nie miała, ja że wśród tu obecnych są osoby przeważnie wykształcone i obyte, a to normalna impreza jak  to bywa na zlotach, ludzie chcą odpocząć, pobawić się, odreagować. :bron1:
  • Na drugi dzień zniknął prąd z pola.:bron1_na:

 

Podsumowując: nic nie zdemolowaliśmy, nie schlaliśmy się jak świnie, nikt nie rzygał itp. Była normalna impreza na polu. Jak ta pani chciała szkółki niedzielnej (po 22.00 cisza)  warto było nadmienić. Byśmy   sobie zaleźli inny lokal.

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by mi tak w trakcie sesji prąd odłączyła to dopiero by qrwy poleciały. Już po telefonicznej rozmowie, prośbie o zwrot zaliczki nie była miła i odpowiadała podniosłym głosem jakbym nie wiadomo co jej zrobił. A za Tymka bym nie płacił, a jak już zapłaciliście to zażądał bym wystawienia faktury i to za wszystkich ( no chyba że wystawiła).

 Takahashi FSQ 106ED, TS 50/205 guidescope, NEQ6pro belt mod, QHY8L, ALccd5L-IIc, 550d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)