Skocz do zawartości

NASA zdjęcia z misji Apollo


BlackAdder

Rekomendowane odpowiedzi

NASA udostępniła zdjęcia z kilku misji Apollo - super jakość.

https://www.flickr.com/photos/projectapolloarchive/albums

ps. Ciekawy komentarz pod tym zdjęciem: Gdzie jest cień flagi?

AS11-40-5875

Edytowane przez BlackAdder
  • Like 3

SW BKP150/750 Dual Speed, SW MAK 127, GSO Dobson 10”

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące później...
Dnia 13.01.2017 o 17:17, aggat napisał:

Rzeczywiście w tym miejscu jest cień. Bardzo lubię to zdjęcie :-)

wydajesz autorytatywne opinie czy TWOIM ZDANIEM tutaj jest cien? ja go nie widze, (nota bene, na w/w zdjeciu i nie tylko, cienie sa WIDOCZNE z obydwu stron) swoja droga, nie uwazasz Kolego, ze dla zdrowo myslacego czlowieka zdjecia z Ksiezyca sa - delikatnie mowiac - nielogiczne? Ja wiem, iz jak sie ktos uprze to mozna na wszystko "znalezc odpowiedz", nawet irracjonalna i nielogiczna, zeby tylko byla,  ale one poprostu nie trzymaja sie kupy. Nic nie jest jasne ani biale, sa tu tylko odcienie szarosci, wtajemniczeni mysle beda wiedzieli o co chodzi, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne sondy, które są lub były na orbicie około księżycowej ustaliły ponad wszelką wątpliwość miejsca lądowań lądowników "Eagle" misji Apollo. Co do bieli i jasności na zdjęciach to mogę napisać to, że na własne oczy oglądałem próbki księżycowego gruntu i regolitu i jest ta materia wyjątkowo szara! Pozdrawiam!!! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, damon napisał:

wydajesz autorytatywne opinie czy TWOIM ZDANIEM tutaj jest cien? ja go nie widze, (nota bene, na w/w zdjeciu i nie tylko, cienie sa WIDOCZNE z obydwu stron) swoja droga, nie uwazasz Kolego, ze dla zdrowo myslacego czlowieka zdjecia z Ksiezyca sa - delikatnie mowiac - nielogiczne? Ja wiem, iz jak sie ktos uprze to mozna na wszystko "znalezc odpowiedz", nawet irracjonalna i nielogiczna, zeby tylko byla,  ale one poprostu nie trzymaja sie kupy. Nic nie jest jasne ani biale, sa tu tylko odcienie szarosci, wtajemniczeni mysle beda wiedzieli o co chodzi, pozdrawiam

porównaj cień astronauty z cieniem flagi. Widać cień nóg astronauty bez cienia korpusu co wskazuje na niskie położenie źródła światła zatem cień kijka flagi jest widoczny a biorąc pod uwagę wysokość na której znajduje się materiał, jego cień nie może się znajdować w kadrze.

Proszę powtórzyć prostą geometrię ze szkoły podstawowej kolego - linie równoległe.

  • Like 1

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, intryguje mnie, skąd to się bierze. Są na ziemi setki kilogramów przywiezionych skał księżycowych, żyją ludzie, którzy tam byli, maszyny, którymi stamtąd wrócili - a i tak niektórzy wolą wierzyć w spisek, bo ich zdaniem enigmatyczny ślad cienia czegoś tam nie tak widać, jak należy. Ciekawostka :))

  • Like 3

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, damon napisał:

....poprostu pytam i myslalem, iz spotkam sie z logiczna, grzeczna wymiana zdan, poki co NIKT nie odpowiedzial logicznie, same DOMYSLY niesprawdzalne...

Nikt? Poczułem się pominięty....

Myślę, że prościej się nie da:

cien.thumb.jpg.eab084ffa0e98ba3ad6ecc88556ea25a.thumb.jpg.b3536aeff9a10f2c62254320c1302cbd.jpg

(przepraszam, że teraz ale dopiero wczoraj wieczorem wróciłem do domu)

  • Like 3

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Janko napisał:

Swoją drogą, intryguje mnie, skąd to się bierze. Są na ziemi setki kilogramów przywiezionych skał księżycowych, żyją ludzie, którzy tam byli, maszyny, którymi stamtąd wrócili - a i tak niektórzy wolą wierzyć w spisek, bo ich zdaniem enigmatyczny ślad cienia czegoś tam nie tak widać, jak należy. Ciekawostka :))

Wydaje mi się, że teorie spiskowe powstają dlatego, że w czasach lotów na Księżyc myśleliśmy (ludzkość), że kosmos jest nasz. I pozostaje tylko kwestią czasu (kilku lat) jak założymy kolonie na Księżycu, Marsie itd. A tu po tylu latach (gdy, technika tak się rozwinęła) potrafimy tylko latać na stację ISS i przez tak długi okres czasu nie potrafimy ponownie stanąć na powierzchni Srebrnego Globu.

  • Like 1

SW BKP150/750 Dual Speed, SW MAK 127, GSO Dobson 10”

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie nie ma sensu narazie pchać się na Księżyc, co chcieli to zbadali, a po co generować tak ogromne koszty i przywozić "piach" z łysego [emoji14]
Ja jak tak patrze na zdjęcie to wydaje mi się, że kąty padania cieni z lądownika i austronauty do siebie nie pasują, tak jakby były dwa źródła światła... ale pewnie to tylko takie wrażenie [emoji14]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @damon. To jak to właściwie wg Ciebie było z tymi lotami na Księżyc? Wszyscy od dziecka wmawiali mi, że na nim nawet kiedyś ludzie wylądowali. Czytałem o tym w książkach, słyszałem w telewizji, mówiła mi o tym mama i pani w szkole. Ale faktycznie, nie mam żadnych dowodów na to, że jest to prawdziwą prawdą. Teraz okazuje się, że to być może tylko ściema kilku tysięcy osób z NASA czy też Ruskich. 

pzdr.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kapral napisał:

Nikt? Poczułem się pominięty....

Myślę, że prościej się nie da:

cien.thumb.jpg.eab084ffa0e98ba3ad6ecc88556ea25a.thumb.jpg.b3536aeff9a10f2c62254320c1302cbd.jpg

(przepraszam, że teraz ale dopiero wczoraj wieczorem wróciłem do domu)

Naprawde nie widzisz, ze cienie na tym zdjeciu sa pod roznym katem? Czy - wg Ciebie - jest teoretycznie prawdopodobne, iz zdjecie ma kilka zrodel swiatla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to tyle razy juz walkowany temat, ze az nudny. NASA wiele razy juz tlumaczyla jakie obiektywy  stosowala i jakie maja wady optyczne. Wystarczy zabrac na plaze aparat i zrobic zdiecie ludzi w oddali i tych blizej, okaze sie ze cienie beda sie ukladaly tak jakby bylo wiecej zrodel swiatla niz tylko slonce . Zanim wysnujesz jakies teorie spiskowe to prosze poduczyc sie troche optyki. Kolejny krok, to zapoznac sie jakim obiektywem zdiecie bylo zrobione i jakie ma on wady optyczne. Czy z zdiecia nie jest  wyciety tylko fragment do publikacji. A jesli ogladasz mecze, to widzisz kilka cieni jednego pilkarza, bo jest kilka zrodel swiatla.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WIESIEK31 napisał:

Jest to tyle razy juz walkowany temat, ze az nudny. NASA wiele razy juz tlumaczyla jakie obiektywy  stosowala i jakie maja wady optyczne. Wystarczy zabrac na plaze aparat i zrobic zdiecie ludzi w oddali i tych blizej, okaze sie ze cienie beda sie ukladaly tak jakby bylo wiecej zrodel swiatla niz tylko slonce . Zanim wysnujesz jakies teorie spiskowe to prosze poduczyc sie troche optyki. Kolejny krok, to zapoznac sie jakim obiektywem zdiecie bylo zrobione i jakie ma on wady optyczne. Czy z zdiecia nie jest  wyciety tylko fragment do publikacji. A jesli ogladasz mecze, to widzisz kilka cieni jednego pilkarza, bo jest kilka zrodel swiatla.

..a jak ja Ci wytlumacze, iz np. zycie pozaziemskie istnieje (nie, nie jestem zwolennikiem tejze teorii jak i tej o ktorej tutaj piszemy, jakkolwiek jestem blednie oceniony przez niestety niezbyt tutaj milych Kolegow, ja poprostu mam watpliwosci i pytam) i przedstawie Ci dowody, zdjecia, relacje ludzi, to samo o czym Wy mi piszecie, ktorych - nomen omen - jest mnostwo tak, jak Waszych, maja taka sama wartosc merytoryczna lacznie z tym, iz nikt nie jest w stanie ich sprawdzic gdyz nikt z nas nie poleci zapewne w przestrzen kosmiczna, badz nie zobaczy czegos z w/w tematu, wiec zostanie wiara w to, co nam przedstawiono, wartosc merytoryczna bedzie taka sama, zostanie tylko wiara, jedni wierza w to, drudzy w cos innego, powtarzam jeszcze raz, nikt z Was nie napisal, iz Jego zdaniem wydarzenie mialo miejsce, ale kazdy z Kolegow slepo WIERZY (nie dowody, ale wiara) w to, co mu sie przedlozylo z jednym zastrzezeniem, wierze w to, ale w cos innego juz nie wierze, jak np. temat ktory poruszylem na poczatku tego postu, tudziez religia, itp), poza tym, szanujmy sie, coz to za docinki czy lekarz juz powiadomiony czy inne, a czy ja Was obrazam? moze to Wy sie mylicie, (nauka sie nie raz mylila, nie raz byly DOWODY ktore obalano, Koledzy o tym wiedza?) skad takie slepowierstwo, obrazanie kogos, kto ma inne zdanie, czy Buddysta ma zbesztac innowierce tylko za to, ze ma inne zdanie, iz pyta? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wyznawcą wiary że ludzie niegdyś używali rydwanów... ale nie mam na to dowodów bo sam nie jechałem takim pojazdem ;)

  • Like 4

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jedno pytanie do Pana damon. Co chce Pan osiągnąć poprzez tą dyskusję? Przecież nikt z nas nie przekona Pana ani Pan nie przekona (chyba:)) żadnego z nas. Proszę nie odpowiadać na to pytanie bo odpowiedź z grubsza już znam. Proponuję poszukać innego forum gdzie znajdzie Pan więcej zrozumienia.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedaleka przyszłość:

NASA zorganizowała wycieczkę na Księżyc w miejsce lądowania.

Zabrali niedowiarków i twórców teorii spiskowych o płaskiej Ziemi, nielądowaniu itp. Niestety wszyscy zginęli po tym jak jeden na miejscu otworzył okno krzycząc, że to studio w Hollywood...

W ten sposób powstała następna teoria, że NASA morduje śmiałków chcących odkryć prawdę :(

  • Like 4

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu tlumaczenie nic nie da. Skakanie z tematu na temat, to obrona totalnego laika. Kolego dobra rada, POSLUCHAJ MADRZEJSZYCH, BO JAK SAM BEDZIESZ MOWIC, TO ICH NIEUSLYSZYSZ, I NICZEGO SIE NIENAUCZYSZ ! Czy zrobiles co pisalem?  jeszcze raz. Pierwsze -wyjdz wieczorem na spacer i pomiedzy latarniami zodaczysz, ze masz kilka cieni, nie jeden . Kilka zrodel swiatla-kilka cieni. (NASA jak by programami likwidowalo cienie to zadbalo by padaly wszystkie jednakowo tak ?) Obiektyw typu rybie oko- popatrz na zdiecia wykonane tym typem obiektywu ( NASA uzywalo tego obiektywu, bo aparaty astronauci mieli mocowane na klatce piersiowej i niemieli jak spojrzec w wizier, wiec fotografowali wiekszy obszar by byc pewnym, ze zarejestrowali to co chcieli). Wejdz na strone NASA i zciagnij orginalne zdiecie w orginalnej rozdzielczosci ( nic tam niezauwazysz dziwnego ). I prosze niecytuj mojej wypowiedzi, jak nie masz dowodow na potwierdzenie swej teorii, troszke pokory przed faktami, i powstrzymac ta ulanska fantazje, pozdrawiam i milej lektury zycze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, damon napisał:

...ale kazdy z Kolegow slepo WIERZY (nie dowody, ale wiara) w to, co mu sie przedlozylo z jednym zastrzezeniem, wierze w to, ale w cos innego juz nie wierze, jak np. temat ktory poruszylem na poczatku tego postu, tudziez religia, itp), poza tym, szanujmy sie, coz to za docinki czy lekarz juz powiadomiony czy inne, a czy ja Was obrazam? moze to Wy sie mylicie, (nauka sie nie raz mylila, nie raz byly DOWODY ktore obalano, Koledzy o tym wiedza?) skad takie slepowierstwo, obrazanie kogos, kto ma inne zdanie, czy Buddysta ma zbesztac innowierce tylko za to, ze ma inne zdanie, iz pyta? Pozdrawiam

Kolego, to o czym dyskutujesz, nie ma nic wspólnego z wiarą. To jest nauka, w której wiara nie ma nic do rzeczy. To są fakty, o których gentlemani nie dyskutują. To są przedmioty, badane na całym świecie przez tysiące specjalistów. Żadnemu z nich nie przyszło do głowy, by te zdarzenia negować. Natomiast przychodzi to do głowy ludziom nie mającym pojęcia, jak działa nauka i w dodatku nie mającym zamiaru się douczyć. Zdecyduj się, do którego klubu wolisz należeć. Wierzę, :)) że jesteś zdolny właściwie wybrać.

  • Like 3

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2017 o 23:56, damon napisał:

wydajesz autorytatywne opinie czy TWOIM ZDANIEM tutaj jest cien? ja go nie widze, (nota bene, na w/w zdjeciu i nie tylko, cienie sa WIDOCZNE z obydwu stron) swoja droga, nie uwazasz Kolego, ze dla zdrowo myslacego czlowieka zdjecia z Ksiezyca sa - delikatnie mowiac - nielogiczne? Ja wiem, iz jak sie ktos uprze to mozna na wszystko "znalezc odpowiedz", nawet irracjonalna i nielogiczna, zeby tylko byla,  ale one poprostu nie trzymaja sie kupy. Nic nie jest jasne ani biale, sa tu tylko odcienie szarosci, wtajemniczeni mysle beda wiedzieli o co chodzi, pozdrawiam

Kolego damon, czy naprawdę nie widzisz cienia masztu flagi w miejscu oznaczonym strzałkami? 

2017-03-19_192704.thumb.jpg.2d15339c171d3631d0506abb4dd848c0.jpg

Jeśli w jakiś sensowny sposób chcemy pociągnąć tę dyskusję to opierajmy się na faktach, a nie na opiniach. Bardzo to pomoże.

Wątek później posprzątam z postów, które nic do dyskusji nie wnoszą, czyli z większości postów począwszy od postu ID:7. 

  • Like 2

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie czytając posty, że ktoś stara się miedzy wierszami powiedzieć czy pisać mniejsza oto, że lądowanie ludzi na Księżycu to prawdopodobnie była fikcja! Wybaczcie ludzie, ale bez obrazy, ręce opadają!!! Pozdrawiam!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hagen napisał:

Odnoszę wrażenie czytając posty, że ktoś stara się miedzy wierszami powiedzieć czy pisać mniejsza oto, że lądowanie ludzi na Księżycu to prawdopodobnie była fikcja! Wybaczcie ludzie, ale bez obrazy, ręce opadają!!! Pozdrawiam!!! 

witam, znow kwestia wiary sie klania a nie dowodow ktorych nikt nie jest w stanie sprawdzic, (ciekawym jest jak Koledzy by zareagowali na zdjecie nieznanego obiektu latajacego, czy byl by to fake, czy moze koronny dowod na istnienie w/w, ale to temat nie na tutaj i nie do tego postu - swoja droga, nikt z Was Koledzy nie napisal nic innego jak to, co opiera sie na wierze, nie dowodach, patrz zdanie przed chwileczka dot. hipotetycznego zdjecia NOLa czy tudziez jego zaloganta, ktore nota bene istnieja w liczbie wiekszej, niz zdjecia z misji Apollo i nie tylko, co Koledzy zapewne wiedza, a miesza sie je z rynsztokiem, wszystko opiera sie na osobistych przekonaniach i wierze,) jakkolwiek, macie racje, post do zamkniecia, dziekuje za odpowiedzi tym milszym i tym mniej, czego zaluje, iz nadal istnieje fala nienawisci dla tych "innych", niekoniecznie z tego tematu, gdyz ja tylko watpie, nie naleze do zadnej teorii spiskowej jak Szanowni Koledzy mnie tutaj ocenili, a pisalem to juz kilka krotnie, z mizernym skutkiem. :) Nie chce nikogo przekonywac ani byc przekonanym, poprostu temat jest arcyciekawy, posiada mnostwo szarosci i niewiadomych, ciekawym dla mnie jest, iz Koledzy nie maja zadnych watpliwosci, a inne teorie potrafili by zapewne  - pomimo takich samych Dowodow jak tutaj - zamknac. Sa problemy techniczne nad ktorymi od lat sie glowia wielcy tego swiata a tutaj sa one na forum natychmiast rozwiazywane, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pery napisał:

Wszelkie dewiacje typu płaska ziemia,nie lądowanie na księżycu czy śmiertelne smugi za samolotami,po prostu bym ignorował!szkoda klawiatury na bezpłciowe gadanie.

Zawsze ten ktoś może sięgnąć po lekturę,prawdziwą lekturę ,a nie, czytać świerszczyki :)

w sredniowieczu podroznicy wracajacy z Afryki byli paleni na stosie za samo wspomnienie o zyrafie czy sloniu gdyz takie zwierzeta nie mialy prawa - wg owczesnej nauki - istniec, dzis wiemy, iz nauka sie mylila, wstrzymaj wiec konie chyba, iz wiesz wszystko uzurpujac sobie prawa do tego, a to troszke nieskromne ;) poza tym, swierszczykow nie czytam, hamuj Kolego z ocena, to tylko o Tobie swiadczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by jednak całkiem zamknąć temat. Kolego Damon zwolenników tu nie znajdziesz, proponuje jakieś paranormalne forum. Tam w jednym temacie udowadniają, że nie było lądowania na Księżycu, a w następnym te same osoby także po swojemu udowadniają, że było, ale było tam UFO ( i chyba kapitan Szogun) i przez to już więcej na Księżyc nie latają.

  • Like 3

Liczba obserwacji gwiazd zmiennych: SOGZ: >11 000   AAVSO: >9000

Messier: 110/110      H400I: 400/400

http://sogz-ptma.urania.edu.pl/

Bogdan Kubiak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, damon napisał:

w sredniowieczu podroznicy wracajacy z Afryki byli paleni na stosie za samo wspomnienie o zyrafie czy sloniu gdyz takie zwierzeta nie mialy prawa - wg owczesnej nauki - istniec, dzis wiemy, iz nauka sie mylila, wstrzymaj wiec konie chyba, iz wiesz wszystko uzurpujac sobie prawa do tego, a to troszke nieskromne ;) poza tym, swierszczykow nie czytam, hamuj Kolego z ocena, to tylko o Tobie swiadczy :)

To nie była nauka tylko hamowanie nauki przez Kościół, aby łatwiej kontrolować społeczeństwo. Teoriami spiskowymi niektórzy chyba chcą do tego wrócić. A słonia i żyrafę widziałeś - może to jakaś animacja komputerowa w programach niby przyrodniczych ;). 

  • Like 1

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, damon napisał:

witam, znow kwestia wiary sie klania a nie dowodow ktorych nikt nie jest w stanie sprawdzic, ...

. :) Nie chce nikogo przekonywac ani byc przekonanym, poprostu temat jest arcyciekawy, posiada mnostwo szarosci i niewiadomych, ciekawym dla mnie jest, iz Koledzy nie maja zadnych watpliwosci, a inne teorie potrafili by zapewne  - pomimo takich samych Dowodow jak tutaj - zamknac. Sa problemy techniczne nad ktorymi od lat sie glowia wielcy tego swiata a tutaj sa one na forum natychmiast rozwiazywane, pozdrawiam

Otóż żadnych szarości ani niewiadomych akurat w tym temacie nie ma. Są co najwyżej próby drążenia nieistniejących lub błędnie rozpoznawanych pseudo-dowodów (jak te fotografie). Jednak świat, czy Wszechświat pełen jest dziwności i niewyjaśnionych lub wręcz nieznanych spraw, obiektów i praw przyrody. Idź w tym kierunku, jeśli cię pociąga niesamowitość. Szukaj jej w nauce, nie w mrzonkach ludzi niedouczonych, zbuntowanych a czasami po prostu chorych. Czytaj książki popularnonaukowe, ucz się, studiuj! Czy uważasz, że wiesz wszystko i wszystko potrafisz właściwie ocenić? Moim zdaniem masz sporo braków, choćby w gramatyce i ortografii, nie mówiąc o logicznym myśleniu (bez obrazy, nikt nie jest doskonały). My naprawdę źle Ci nie życzymy. Wprost przeciwnie, mamy nadzieję, że zejdziesz ze "złej drogi" negowania faktów, poszukiwania spisków i widzenia dziwności akurat tam, gdzie jej wcale nie ma. Ogarnij się, chłopie! Szkoda życia na głupoty, mrzonki i dziwactwa. Jest tyle prawdziwych tajemnic.

  • Like 6

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)