Skocz do zawartości

dziki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Ktoś chętny na kit belt mode z Rowan Astronomy?

http://rowanastronom.../productsa1.htm

 

Koszt wyjdzie około 500 zł + koszty przesyłki, zakładając że dostaniemy zniżkę.

 

1. dziki

--
astrofoto: NEQ6 mod, TS APO 115f7 + QHY9, TS 60f3.8 + Atik 16IC - powered by AstroHub 3.0
www.foto-zdjecia.pl, www.blogszaregoczlowieka.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coby podbić wątek... informacje finansowe. Jak się okazuje jest jeszcze podatek, nie za bardzo rozumiem czemu zmienia się (maleje) wraz z wyborem droższego kuriera, ale fakty są takie, że:

- wysyłka kosztuje 12 GBP

- podatek to 18 GBP, maleje też wraz z wzrostem ilości zestawów (np. dla 3 zestawów wychodzi 16,5 GPB)

--
astrofoto: NEQ6 mod, TS APO 115f7 + QHY9, TS 60f3.8 + Atik 16IC - powered by AstroHub 3.0
www.foto-zdjecia.pl, www.blogszaregoczlowieka.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za kurier? Ogolnie powiem tak... Nieraz wysylalem paczki z Anglii do Polski i odwrotnie, i placilem za paczke do 30kg ok. 17 funtow.

Jak juz zbierzecie wszystkich chetnych to ugadajcie sie z Rowan Astronomy, by zapakowali wszystko do jedej paczki. Uzgodnijce miedzy soba do kogo ma to przyjsc. Potem zamowcie kuriera - np. na Przesyłarka.pl . Kurier zabierze paczke spod drzwi Rowan`a i dostarzczy pod uzgonione drzwi w Polsce za 17 funtow - z ubezpieczeniem do 5000zl w cenie :)

Edytowane przez FunkyKoval35

William Optics Zenithstar 73 III APO, Sky-Watcher Star Adventurer GTi, ZWO ASI1600MM Pro, ZWO EAF 5v, Filtry + kabelki

 

http://www.astrobin....s/FunkyKoval35/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak my zmawialiśmy w czerwcu zeszłego roku to przesyłka kosztowała bodajże 7 funtów, my tylko zamówiliśmy, resztę formalności załatwiali z Rowan Astronomy.

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki , 11 funtów nie 7 i po pięciu dniach od dokonania przelewu, towar mieliśmy u siebie.

Edytowane przez Grzegorz Czernecki

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FunkyKoval, uprzejmie odpowiadam :)

- nie wiem co to za kurier, cenę przesyłki podałem ze strony Rowan Astronomy, domyślam się że oni organizują wysyłkę skoro podają cenę

- nie zakładałem zrobić inaczej jak wysłanie jedną paczką wszystkich zakupionych zestawów. Wtedy cena przesyłki rozkłada się na wszystkich kupujących. To dość oczywiste rozwiązanie

- nie bardzo widzę sens zamówienia przesylarka.pl za 17 funtów, skoro Rowan wysyła to za 12 funtów. Jak jest z tego jakaś korzyść której nie widzę, to chętnie się dowiem :)

- dzięki za podpowiedź dotyczącą organizacji akcji przesyłki - tak właśnie miałem zamiar zrobić, skierować paczkę na siebie a potem w PL rozesłać po zamawiających.

 

Edytowane przez dziki

--
astrofoto: NEQ6 mod, TS APO 115f7 + QHY9, TS 60f3.8 + Atik 16IC - powered by AstroHub 3.0
www.foto-zdjecia.pl, www.blogszaregoczlowieka.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. dziki - HEQ5
2. zarek - EQ6
3. yui1 - HEQ5 (z zaprzyjaźnionego forum :))

Dla jasności: ostateczny koszt akcji będzie wypadkową:
- ceny za zestaw, którą uda mi się wynegocjować (niestety minimum zamówienia przy którym można liczyć na rabat to 10 sztuk, ale będę próbował)
- ceny za przesyłkę całego zamówienia do Polski, która rozłoży się na liczbę kupujących (wstępnie jest to 12 GBP za całość)
- koszt rozsyłki zestawów w PL (będę wysyłał zgodnie z życzeniem zamawiającego - poczta, kurier, odbiór osobisty w Wwie :))

--
astrofoto: NEQ6 mod, TS APO 115f7 + QHY9, TS 60f3.8 + Atik 16IC - powered by AstroHub 3.0
www.foto-zdjecia.pl, www.blogszaregoczlowieka.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziki:

Z Twojego wczesniejszego wpisu wynikalo ze koszta przesylki to 12 funtow + podatek(18 funtow), co daje okolo 30 funtow. Nie bylem tylko pewien czy to za za calosc, czy za jeden zestaw :)

William Optics Zenithstar 73 III APO, Sky-Watcher Star Adventurer GTi, ZWO ASI1600MM Pro, ZWO EAF 5v, Filtry + kabelki

 

http://www.astrobin....s/FunkyKoval35/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie niejasno napisałem :( Podałem podatek razem za wszystko, to było mylące. Oni niestety podają podatek łącznie za wysyłkę i zestawy, przy czym przy tańszej wysyłce (poczta polecony za 12,95 GBP) dochodzi 2,16 GBP dodatkowego podatku, przy droższej wysyłce (FedEx za 23,65 GBP) tej dopłaty nie ma.

Teraz wygląda to tak:
- HEQ5 - 94,95 GBP
- EQ6 - 119,95 GBP
- wysyłka do PL (dzielimy na ilość osób zamawiających): 15,11 GBP (włączając podatek za wysyłkę)

Więc przy 5 osobach dochodzi koszt wysyłki do PL 3 GBP + koszt "rozsyłki" w Polsce do docelowych miejsc :)

A piszesz się na jakiś zestaw? To ładuj się na listę :)

edit: aktualizacja listy

1. dziki - HEQ5
2. zarek - EQ6
3. yui1 - HEQ5 (z zaprzyjaźnionego forum :))
4. Przemo23 - HEQ5 (z zaprzyjaźnionego forum :))
5. Dyoda - HEQ5 (z zaprzyjaźnionego forum :))

Edytowane przez dziki

--
astrofoto: NEQ6 mod, TS APO 115f7 + QHY9, TS 60f3.8 + Atik 16IC - powered by AstroHub 3.0
www.foto-zdjecia.pl, www.blogszaregoczlowieka.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre wieści - dostaliśmy 7,5% rabatu. Plan akcji jest następujący:

- zbieram chętnych do dnia 23.10.2015
- będę prosił o wpłatę należności na mój rachunek bankowy (nr prześlę na PW), zamówienie złożę po otrzymaniu wszystkich wpłat
- im szybciej będę miał fundusze tym szybciej złożę zamówienie - jeśli ktoś ma ochotę zlecić przelew przed 23.10 to bardzo proszę, z pewnością na zakończenie akcji będą konieczne dodatkowe rozliczenia (np. wynikające z kursu jaki zostanie przyjęty do przeliczenia, chętnych zgłaszających się w ostatniej chwili - mniejsza kasa za przesyłkę, czy też kosztu wysyłki w PL), więc tak czy inaczej będę albo odsyłał parę złotych albo prosił o dosłanie :)

HEQ5 belt mode kit: 88,30 GBP + 3 GBP shipping * 5,7 PLN + 15 PLN wysyłka w PL = 535 PLN
EQ6 belt mode kit: 110,95 GBP + 3 GBP shipping * 5,7 PLN + 15 PLN wysyłka w PL = 664 PLN

--
astrofoto: NEQ6 mod, TS APO 115f7 + QHY9, TS 60f3.8 + Atik 16IC - powered by AstroHub 3.0
www.foto-zdjecia.pl, www.blogszaregoczlowieka.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam wątek do góry - za tydzień kończę przyjmowanie zgłoszeń :)

Dziękuję za pierwsze wpłaty - to znacznie przyspieszy zamówienie. Tym bardziej, że wg informacji od Rowan Astronomy, mają zestawy w magazynie, więc nie będziemy czekać na produkcję.

--
astrofoto: NEQ6 mod, TS APO 115f7 + QHY9, TS 60f3.8 + Atik 16IC - powered by AstroHub 3.0
www.foto-zdjecia.pl, www.blogszaregoczlowieka.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja listy:

1. dziki - HEQ5
2. zarek - EQ6
3. yui1 - HEQ5 (z zaprzyjaźnionego forum :))
4. Przemo23 - HEQ5 (z zaprzyjaźnionego forum :))
5. Dyoda - HEQ5 (z zaprzyjaźnionego forum :))
6. Kamil K. - HEQ5 (z zaprzyjaźnionego forum :))

HEQ5 belt mode kit: 88,30 GBP + 3 GBP shipping * 5,7 PLN + 15 PLN wysyłka w PL = 535 PLN
EQ6 belt mode kit: 110,95 GBP + 3 GBP shipping * 5,7 PLN + 15 PLN wysyłka w PL = 664 PLN

Proszę się nie martwić ewentualnymi różnicami w cenie wysyłki (więcej osób = taniej), wszystko zostanie rozliczone i zwrócone (chyba że będę upominał się o parę zł więcej ;))

--
astrofoto: NEQ6 mod, TS APO 115f7 + QHY9, TS 60f3.8 + Atik 16IC - powered by AstroHub 3.0
www.foto-zdjecia.pl, www.blogszaregoczlowieka.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja listy:

1. dziki - HEQ5
2. zarek - EQ6
3. yui1 - HEQ5 (z zaprzyjaźnionego forum :))
4. Przemo23 - HEQ5 (z zaprzyjaźnionego forum :))
5. Kamil K. - HEQ5 (z zaprzyjaźnionego forum :))
6. Łukasz K. - EQ6 (z zaprzyjaźnionego forum :))

--
astrofoto: NEQ6 mod, TS APO 115f7 + QHY9, TS 60f3.8 + Atik 16IC - powered by AstroHub 3.0
www.foto-zdjecia.pl, www.blogszaregoczlowieka.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA WAŻNE INFORMACJE:

- brakuje nam jednego zestawu aby otrzymać 10% rabat! (potwierdzone z Rowan)
- proszę napiszcie na PW dane do wysyłki zestawów

1. dziki - HEQ5
2. zarek - EQ6
3. yui1 - HEQ5 (z zaprzyjaźnionego forum :-))
4. Przemo23 - HEQ5 (z zaprzyjaźnionego forum :-))
5. Kamil K. - HEQ5 (z zaprzyjaźnionego forum :-))
6. Łukasz K. - EQ6 (z zaprzyjaźnionego forum :-))
7. DexterX - HEQ5 (z zaprzyjaźnionego forum :-))
8. DexterX - EQ6 (z zaprzyjaźnionego forum :-))
9. keram167 - HEQ5

Edytowane przez dziki

--
astrofoto: NEQ6 mod, TS APO 115f7 + QHY9, TS 60f3.8 + Atik 16IC - powered by AstroHub 3.0
www.foto-zdjecia.pl, www.blogszaregoczlowieka.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 9 pozycji mam już 8 wpłat (pieniądze na rachunku lub przelew został dziś zlecony), wszystko wskazuje na to że do realizacji zakupu dojdzie bardzo szybko.

Jest fantastycznie! :-)

--
astrofoto: NEQ6 mod, TS APO 115f7 + QHY9, TS 60f3.8 + Atik 16IC - powered by AstroHub 3.0
www.foto-zdjecia.pl, www.blogszaregoczlowieka.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w ten oto sposób mamy 10% zniżki :)

1. dziki - HEQ5
2. zarek - EQ6
3. yui1 - HEQ5 (z zaprzyjaźnionego forum :-))
4. Przemo23 - HEQ5 (z zaprzyjaźnionego forum :-))
5. Kamil K. - HEQ5 (z zaprzyjaźnionego forum :-))
6. Łukasz K. - EQ6 (z zaprzyjaźnionego forum :-))
7. DexterX - HEQ5 (z zaprzyjaźnionego forum :-))
8. DexterX - EQ6 (z zaprzyjaźnionego forum :-))
9. keram167 - HEQ5
10. damian_n - EQ6 (z zaprzyjaźnionego forum :-))

Podaję nowe orientacyjne koszty zestawów - dla osób które jeszcze będą wpłacać, a dla tych którzy już wpłacili - informacyjnie, i tak po zakończeniu akcji będę rozliczał całość, uwzględniając nowe lepsze ceny :)

HEQ5 belt mode kit: 88,30 GBP + 1,5 GBP shipping * 5,75 PLN + 15 PLN wysyłka w PL = 515 PLN
EQ6 belt mode kit: 110,95 GBP + 1,5 GBP shipping * 5,75 PLN + 15 PLN wysyłka w PL = 644 PLN

--
astrofoto: NEQ6 mod, TS APO 115f7 + QHY9, TS 60f3.8 + Atik 16IC - powered by AstroHub 3.0
www.foto-zdjecia.pl, www.blogszaregoczlowieka.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie akcji przewiduję na piątek, na godzinę 12 - zdążę jeszcze złożyć zamówienie, które pewnie wyjdzie do nas w poniedziałek. Nie chcę przekładać tego na początek przyszłego tygodnia, gdyż mogę nie zdążyć czasowo.

--
astrofoto: NEQ6 mod, TS APO 115f7 + QHY9, TS 60f3.8 + Atik 16IC - powered by AstroHub 3.0
www.foto-zdjecia.pl, www.blogszaregoczlowieka.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jakoś nie doczytałem tego wcześniej ale generalnie jestem chętny na NEQ6. Pytanie jeszcze tylko trudność w samodzielnym montażu tego ustrojstwa. Czy to trudne czy raczej proste? Tak czy inaczej jeśli jest miejsce to ja się piszę. Dziki daj znać proszę czy jest miejsce?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

TSAPO 140/910 +QHY268M + QHYCFW3 & William Optics Guidestar 61 APO + ASI178MM

iOptron CEM70EC-NUC,  Astronomic 36mm: CLSCCD ,RGB, Ha, OIII, SII, pro planet IR742

https://moje-nocne-niebo.pl   

YouTube - Moje Nocne Niebo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może te instrukcje do HEQ5 i NEQ6 rozwieją wątpliwości : http://www.rowanastronomy.com/support.htm .

Prosto ze strony producenta Belt Kit-ów :-)

No muszę powiedzieć że brodą zahaczyłem o podłogę po przejrzeniu instrukcji :-)  To przecież trzeba rozłożyć na części pierwsze cały montaż!!!!

WCHODZĘ W TO :)

PS. potrzebuję tylko potwierdzenia że jest jeszcze miejsce - odezwę się na PW

TSAPO 140/910 +QHY268M + QHYCFW3 & William Optics Guidestar 61 APO + ASI178MM

iOptron CEM70EC-NUC,  Astronomic 36mm: CLSCCD ,RGB, Ha, OIII, SII, pro planet IR742

https://moje-nocne-niebo.pl   

YouTube - Moje Nocne Niebo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja :)

1. dziki - HEQ5
2. zarek - EQ6
3. yui1 - HEQ5 (z zaprzyjaźnionego forum :-))
4. Przemo23 - HEQ5 (z zaprzyjaźnionego forum :-))
5. Kamil K. - HEQ5 (z zaprzyjaźnionego forum :-))
6. Łukasz K. - EQ6 (z zaprzyjaźnionego forum :-))
7. DexterX - HEQ5 (z zaprzyjaźnionego forum :-))
8. DexterX - EQ6 (z zaprzyjaźnionego forum :-))
9. keram167 - HEQ5
10. damian_n - EQ6 (z zaprzyjaźnionego forum :-))
11. rafalt73 - EQ6

Podaję orientacyjne koszty zestawów - dla osób które jeszcze będą wpłacać, a dla tych którzy już wpłacili - informacyjnie, i tak po zakończeniu akcji będę rozliczał całość, uwzględniając nowe lepsze ceny :)

 

HEQ5 belt mode kit: 88,30 GBP + 1,5 GBP shipping * 5,75 PLN + 15 PLN wysyłka w PL = 515 PLN

EQ6 belt mode kit: 110,95 GBP + 1,5 GBP shipping * 5,75 PLN + 15 PLN wysyłka w PL = 644 PLN

Edytowane przez dziki
  • Like 1

--
astrofoto: NEQ6 mod, TS APO 115f7 + QHY9, TS 60f3.8 + Atik 16IC - powered by AstroHub 3.0
www.foto-zdjecia.pl, www.blogszaregoczlowieka.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paskowałem oba te montaże kitami z Rowan Astronomy - w HEQ5 to sama przyjemność, przy EQ6 trzeba się troszkę bardziej nagimnastykować. Ale instrukcje są napisane doskonale i nic nie powinno paskującego zaskoczyć :)

Jolo, chyba najbardziej obawiam się demontażu ślimacznicy - zdjęcie z łożyska. Odwołując się do Twoich doświadczeń, czy miałeś tu jakieś problemy? Czy wszystko wychodzi bezproblemowo czy może jednak trzeba coś "wybijać"? Ewentualnie czy potrzebne są jakieś szczególne narzędzia?

NEQ6.thumb.jpg.49381759fc88a8ed82d8353c2

TSAPO 140/910 +QHY268M + QHYCFW3 & William Optics Guidestar 61 APO + ASI178MM

iOptron CEM70EC-NUC,  Astronomic 36mm: CLSCCD ,RGB, Ha, OIII, SII, pro planet IR742

https://moje-nocne-niebo.pl   

YouTube - Moje Nocne Niebo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, w tym miejscu nie miałem nigdy problemów w tych kilku montażach, które rozkręcałem i skręcałem, nawet jeśli nie był nigdy wcześniej rozbierany. Jeśli montaż nie był nigdy rozkręcany, to ciężko może schodzić główna nakrętka osi RA - http://www.astro-baby.com/EQ6 rebuild guide/EQ6 RA strip down.htm 4 rząd, 2 zdjęcie. Kilka moich spostrzeżeń - może komuś się przydadzą:

  • nic na siłę przy zdejmowaniu łożysk z osi, czy wybijaniu z gniazd. Drewniany kijek, powoli wystukujemy, równomiernie po obwodzie, czasami idzie ciężko i powoli, ale nie zdarzyło mi się, żeby coś nie wyszło
  • jeśli wymieniamy łożyska osi RA i Dec (te po 3 w każdej osi) trzeba zwrócić uwagę na osłonę koszyczka - żeby w nowych nie wystawała ponad pierścienie łożyska, bo inaczej przekładki nylonowe zamiast na pierścieniach będą się opierać na osłonie koszyczka i na pewno oś nie będzie chodziła płynnie
  • przy składaniu całości - patrz punkt pierwszy. Powoli i równomiernie, łożyska powinny same wsunąć się na osie i do gniazd - jeśli są równo wkładane. W jednym egzemplarzu łożysko bardzo nie chciało wejść w gniazdo w korpusie - pomogła obróbka termiczna: łożysko na kilka minut do zamrażalnika, a korpus obrobić suszarką. 
  • trzeba sobie trochę czasu zarezerwować na regulację luzów ślimaka i sprawdzać na całym obwodzie jadąc pilotem, czy nie ma ciasnych miejsc. Albo na słuch, albo lepiej włączyć w obwód zasilania amperomierz i kontrolować prąd podczas obracania z maksymalną szybkością. Jeśli wzrośnie o więcej niż 15-20% względem nominalnego, to znaczy że jest trochę ciasno (będzie to też na pewno słychać). Na moim obecnym EQ6 pobór prądu przy obrocie jednej osi z szybkością 9 bez obciążenia to niecałe 0.7A

 

  • Like 4

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)