Skocz do zawartości

PRZERWA TECHNICZNA


Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze  -  trwające cały czas zmiany w wyglądzie strony przypominają mi sytuację, kiedy lekarze nie tylko dokonują pierwszej na świecie operacji (tak jak słynnego przeszczepu serca)

Zmiana wyglądu podyktowana była pilnym upgrade`m SMFa, stąd te drobne zamieszanie ;). Obecnie forum działa na najnowszej stabilnej wersji SMF - 2.0.2 (poprzednio RC4)

po drugie  - pole, w którym wpisuję ten tekst - kolor tła i czcionki - są dla mnie tak źle widoczne, że dopiero po ukazaniu się wiadomości na stronie widzę, gdzie popełniłem błędy.

Poprawione.

Czy po napisaniu odpowiedzi, forum może automatycznie powracać do tematu a nie do działu?

Opcja powrotu do wątku jest teraz ustawiona domyślnie dla wszystkich użytkowników, można to wyłączyć:

Profil->Modyfikuj Profil->Opcje wyglądu->Domyślnie powracaj do wątków po wysłaniu wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

  dziękuje krs za wprowadzoną poprawkę, ale mam jeszcze jedną sprawę:

W wielu monitorach typu LED nie są poprawnie wyświetlane najjaśniejsze barwy. Wyświetlając tablicę testową zauważyłem, że w przedziale RGB od 240 do 255 na ekranie prawie nie ma różnicy jasności. Należy więc unikać zestawiania obok siebie tych barw z "wysokiego" przedziału RGB, bo prawie się nie różnią

  W wyświetlanych na dole "Ostatnich wiadomościach" tekst tytułu wątku ma tę samą barwę, jak autora postu i tytułu działu - ok. 212, natomiast tekst "wysłana przez" - aż 253, co sugeruje, że najważniejszy nie jest autor postu i temat, ale sformułowanie "wysłana przez". Poza tym autor postu jak i dział mają dokładnie tę samą jasność czcionki i barwę.

  Proponował bym zmniejszyć jasność tego zwrotu do poziomu poniżej 200 oraz zróżnicować barwy wskazujące na autora postu jak i tytuł działu.

  Niżej przykład takiej małej zmiany - tutaj zmieniłem jasności i barwy niewiele, może lepiej było by je bardziej zróżnicować (ale warto poczekać na opinie innych osób).

post-300-137699822295_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekM

Może by tak zestaw nowych emotek ?  :P

Paether - To akurat sprawa najniższej wagi. :P Ale jak coś to popieram. ;)

Jeszcze takie pytanie i prośba gorąca do admina

Mogę prosić o adres źródłowy tego ustrojstwa odpowiedzialnego za wysuwanie okna twarzoksiążki?

Chcę to zablokować w addblock'u. Zablokowałem skrypt... Znikła zakładka z napisem "facebook", jednak jak najedę kursorem w miejsce gdzie ta zakładka powinna być wysuwa mi się puste okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Proponował bym zmniejszyć jasność tego zwrotu do poziomu poniżej 200 oraz zróżnicować barwy wskazujące na autora postu jak i tytuł działu.

  Niżej przykład takiej małej zmiany - tutaj zmieniłem jasności i barwy niewiele, może lepiej było by je bardziej zróżnicować (ale warto poczekać na opinie innych osób).

To całe jest i tak mało kontrastowe, bo te szare napisy niewiele się różnią od białych.  Może by te szare zastąpić błękitnym ?

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę to zablokować w addblock'u. Zablokowałem skrypt... Znikła zakładka z napisem "facebook", jednak jak najedę kursorem w miejsce gdzie ta zakładka powinna być wysuwa mi się puste okno.

Tez delikatnie mówiąc nie jestem fanem faceshitu....Można by dać ta zakładke po prawej stronie a nie po lewej? wtedy mniej by się wtryniał i przeszkadzał. Albo w ogóle wysłac to w kosmos? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie pasowały linki w tekście postów o kontrastowym kolorze. Widać było, że ktoś wstawił link do tekstu, teraz jest to wręcz niewidoczne ... a szkoda. Warto pogrzebac w stylach forum. Tylko jak czytam ile tu propozycji i zastrzeżeń ... to aż głowa mnie boli. Kto temu sprosta?

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę na Forum Astronomiczne już od 2010-03-16. Od kilku dni na początku się zdziwiłem jak zobaczyłem nowy wystrój, w sumie napiszę jedno, wobec tych wymagających, jakie ma być forum nie byłem i nie jestem, ale napiszę tak wygląd mi przypadł do gustu, teraz widać, że to forum ma więcej wspólnego z Astronomią nawet samym wyglądem, co do tematów lub innych problemów zostawiam innym, zaś ja się cieszę, że forum zostało zmienione i jest ładne Ignisdei tak trzymaj, bo warto. :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekM

Tez delikatnie mówiąc nie jestem fanem faceshitu....Można by dać ta zakładke po prawej stronie a nie po lewej? wtedy mniej by się wtryniał i przeszkadzał. Albo w ogóle wysłac to w kosmos? :o

Malo kto w ogóle korzysta z tej wysuwanej zakładki. Większość portali rozwiązuje powiązanie z fb w mniej inwazyjny sposób. Już o niebo lepiej było to rozwiązane w starej wersji forum.

Ja jeszcze raz proszę to adres tego skryptu (czy czego tam) co steruje tym wysuwanym badziewiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy będą dostepne jakieś inne wersje wyglądu forum ? Bo podstawowa widzę, że "musi" być czarno-biała >:(.

Nie będą dostępne, gdyż tą (szarą) dostosowujemy do wymogów użytkowników! Obsługa kilku templatek  to strata czasu!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież można tak czy siak udostepnić inne style. To, ze będa bez banerów i fejsbuka to dla mnie tym lepiej np.

Maciej to czcze dywagacje. Wskaż mi które forum tak robi? Nie lepiej dopracować jeden styl niż udostępniać trzy  w tym dwa z niepełną obsługą. Będzie zatem tylko jedna templata na FA. A my skupimy się raczej na uprawianiu astronomii amatorskiej ;D

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekM

Ignis... astro4u.net. ;) Udostępnione ma kilka styli. Wprowadź na próbę style te co były wcześniej.

To nie jest czcze gadanie. Daj userom wybór między tym co chcą oglądać.  ::)

Ok. To ja się raczej gdzie indziej na uprawianiu astronomii amatorskiej poskupiam. ;) Tu nie mam do tego warunków.

Prosiłem o adres tego czegoś co wysuwa to badziewie z boku. Musiałem całego facebooka zablokować... i nadal się wysuwa.. tylko, ze puste okno.  ???

Góra forum jest tak stworzona, że ładuje się na raz kupa grafiki. Jeszcze gdyby była ona jakoś dobrze rozplanowana..

Biorąc pod uwagę parametry mojego komputera, nowa "templatka" byłaby ostatnią deską ratunku. tak to po prostu przeglądanie tego forum jest dla mnie udręką... nie wiem czego Ty tu napchałeś ale to forum teraz mi "ciężej" chodzi od astropolis. :o

Żeby nie było. Nie mówię, ze masz tworzyć forum pod mój komputer czy coś w ten deseń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wanderer

Mąci nie chce być złośliwy ale skoro mogę przeglądać to forum na komórce to chyba nie jest tak źle nieprawdaż? no chyba że używasz Atari albo Commodore 64...przeczyść sobie komputer z badziewia, zaglądnij do systemu, sprawdź szybkość swojego neta, to na początek...jak wrócisz to daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MĄCI- Tak jak pisze Wan musisz mieć transfer internetowy z czasów króla Ćwieczka. Albo ktoś Ci za karę śrubę przykręcił  ;D

Ale co tam ....chcę wreszcie skończyć tą bezsensowną rozmowę na temat nowego stylu! Zatem dostosowałem stary styl (Black rain) na potrzeby nowych aktualizacji banerowych. Obowiązująca templatka zostanie szara, jednak ponownie włączam  każdemu możliwość zmiany na starą- wg schematu: Profil /Profil Forum/  Modyfikuj profil /Opcje wyglądu I tam Obecny styl  :  graystyle można zmienić indywidualnie na blackrain V3 lub standard!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już pisałem teraz mi się podoba wygląd Forum, jest bardziej astronomiczne, my mamy skupiać się na obserwacjach nieba, oraz od czasu do czasu coś podpowiedzieć administratorowi, co do forum, ale jak sama nazwa mówi administrator musi i nie musi robić wszystkiego, co jemu się powie, bo nie wiadomo ile by chciało to czy to na forach zawsze znajdą się osoby, co im się nie spodoba i zawsze znajdzie się jak nie na tym forum to innym krytyka, która potem przelewa się w złość i gniew, a tego nie chce nikt, lepiej napisać wypowiedzieć się a resztę pozostawić administratorowi to jest moje zdanie. Ignis ja bym na Twoim miejscu nic nie zmieniał niech będzie tak jak jest, ale decyzja należy do Ciebie. :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, wróciłem do stylu blackrain i chyba przy nim zostanę.

PS. niestety, po wybraniu "zaznacz wszystkie wątki jako przeczytane" nadal forum nie wraca mi na stronę główną :(

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekM

MĄCI- Tak jak pisze Wan musisz mieć transfer internetowy z czasów króla Ćwieczka. Albo ktoś Ci za karę śrubę przykręcił  ;D

Ale co tam ....chcę wreszcie skończyć tą bezsensowną rozmowę na temat nowego stylu! Zatem dostosowałem stary styl (Black rain) na potrzeby nowych aktualizacji banerowych. Obowiązująca templatka zostanie szara, jednak ponownie włączam  każdemu możliwość zmiany na starą- wg schematu: Profil /Profil Forum/  Modyfikuj profil /Opcje wyglądu I tam Obecny styl  :  graystyle można zmienić indywidualnie na blackrain V3 lub standard!

Internet jest dobry. ;) Na innym kompie wszystko hula aż miło.

Nie wiem czy zauważyliście, ale ja mogę przeglądać to forum... tylko jest to upierdliwe zajęcie. Np. chcąc przewinąć forum strzałką "przewijaka" po jednorazowym kliknięciu muszę odczekać jakieś 2s. na reakcję komputera.

A porównywanie przeglądania tego forum na telefonie do przeglądania na kompie to jakieś nieporozumienie.

No i powtarzam jeszcze raz!

Wystrój forum mimo tego, że mam wolny komp, net , kota, psa.... Nadal jak dla mnie jest "męczący".

No ale dzięki Ci za starą templatke.

-----

Zmieniłem na jasny temat i jest o niebo lepiej:

post-0-137699822824_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale dzięki Ci za starą templatke.

-----

Zmieniłem na jasny temat i jest o niebo lepiej:

Ależ proszę -styl SMF Default Theme - Curve  ;D jest właśnie templatą  dla muzealnych maszyn. Wymaga najmniej a po wyłączeniu grafik (co właśnie zrobiłeś) będzie śmigać jak Meserszmit  :)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, wróciłem do stylu blackrain i chyba przy nim zostanę.

PS. niestety, po wybraniu "zaznacz wszystkie wątki jako przeczytane" nadal forum nie wraca mi na stronę główną :(

Polaris - coś może jest nie tak po twojej stronie. U mnie ten problem też występował przy okazji Twojej pierwszej interwencji. Potem jednak problem znikł po kliknięciu na  "show unread posts" -----> zaznacz wszystkie wątki jako przeczytane"  - forum wraca na główną stronę.  Sprawdzone na dwóch różnych komputerach!

*EDIT*

Rzeczywiście coś jest nie tak - po zabawie ze zmianami opcji wyglądu - rzeczywiście problem powrócił i teraz znowu ta opcja mi nie działa.  :o  Czyli chyba problem nadal jest!

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajzałem  do zakładki opcje wygladu gdzie mozna zmieniac wygląd forum i okazuje się że tylko 4 osoby uzywaja jeszcze starego body. Z tego wnioskuje ze większosci przypadł do gustu nowy wyglad:) Ignis odswiezył nam widok i zastosował się do wielu naszych sugestii, myslę ze z czasem wszyscy bedą zadowoleni. Fajnie to wszystko wyglada tylko ze zamiast tu siedziec i chwalic wystrój wolałbym polukac w telepa ale chmurwy od dwóch tygodni dobijaja mnie psychicznie...

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*EDIT*

Rzeczywiście coś jest nie tak - po zabawie ze zmianami opcji wyglądu - rzeczywiście problem powrócił i teraz znowu ta opcja mi nie działa.  :o  Czyli chyba problem nadal jest!

Już jest OK! :)

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)