Skocz do zawartości

PRZERWA TECHNICZNA


Rekomendowane odpowiedzi

Zmiany są nieuniknione, czy zrobimy przejście teraz czy za rok, kiedyś musieliśmy to zrobić, IPB4 jest już dość stabilne, nie więc ma na co czekać ;) Trwa jeszcze przebudowa treści forum potrwa to pewnie kilka godzin, część rzeczy będzie się pojawiać sukcesywnie. Zmiana wiąże się z wyglądem i obsługą tak więc musicie się przyzwyczaić do nowej wersji, koniec kropka :) Tłumaczenie jak znajdę zapodam jeszcze dzisiaj. Proszę też zrozumieć ze podczas takiej operacji jaką wykonujemy dzisiaj, nie da się wszystkiego przewidzieć, tak więc spokojnie proszę czekać na efekt końcowy który mam nadzieję pod koniec miesiąca będzie miał miejsce albo i nie ;)

Edytowane przez krs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie na razie biel strony głównej aż razi po oczach :)

Będzie opcja zmienić to na czarne tło?

Dajcie na razie spokój z pytaniami - Niech Techniczny z Ignisem wszystko postawią, później będziemy ją stroili !!!!!

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie na razie biel strony głównej aż razi po oczach :)

Będzie opcja zmienić to na czarne tło?

Tak jak jest napisane powyżej nie męczmy takimi pytaniami adminów teraz to mają jazdę żeby to poustawiać . sprawa tła to zapewne jedno kliknięcie . wstrzymajmy się do końca miesiąca . 

  • Like 3

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upgrade forum zakończone, teraz czeka nas zmiana kolorystyki, tym zajmuje się Robert, proszę dać mu trochę czasu. Wgrałem Tapatalka, można z niego korzystać, nie wiem po co bawić się w jakieś mobilne wersje serwisu skoro jest znacznie wygodniejszy Tapatalk, osoby które mają problemy z wersją mobilną niech przejdą na Tapatalka i po kłopocie, dodam że można sobie ustawić "czarną" wersję tego programu - do przeglądania forum w nocy jak znalazł :)  Nie ma jeszcze spolszczenia, ale myślę że dzisiaj uda się go pobrać i zainstalować.

Edytowane przez krs
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upgrade forum zakończone, teraz czeka nas zmiana kolorystyki, tym zajmuje się Robert, proszę dać mu trochę czasu. Wgrałem Tapatalka, można z niego korzystać, nie wiem po co bawić się w jakieś mobilne wersje serwisu skoro jest znacznie wygodniejszy Tapatalk, osoby które mają problemy z wersją mobilną niech przejdą na Tapatalka i po kłopocie, dodam że można sobie ustawić "czarną" wersję tego programu - do przeglądania forum w nocy jak znalazł :)  Nie ma jeszcze spolszczenia, ale myślę że dzisiaj uda się go pobrać i zainstalować.

Czarna wersja wyświetla wklejane texty na czarno i ich nie widać. Jedna wadami.

Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna wersja wyświetla wklejane texty na czarno i ich nie widać. Jedna wadami.

To nie jest problem Tapatalka tylko bezmyślnego kopiowania tekstu razem z formatowaniem, ja bym wyłączył wszelkie formatowanie w postach bo potem przy zmianie templatki wychodzą takie jaja, po co kolorować tekst tego naprawdę nie wiem, forum to nie przedszkole :)

 

Nazwy użytkowników są bardzo słabo widoczne na ciemnoszarym tle.

Proszę o cierpliwość Robert to zmieni, do zmiany jest naprawdę wiele zmiennych, musi to trochę potrwać, skoro już koniecznie musi być czarna templatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest problem Tapatalka tylko bezmyślnego kopiowania tekstu razem z formatowaniem, ja bym wyłączył wszelkie formatowanie w postach bo potem przy zmianie templatki wychodzą takie jaja, po co kolorować tekst tego naprawdę nie wiem, forum to nie przedszkole :)

I tu się nie zgodzę.

Mamy parę osób piszących na forum i te teksty wychodzą nieco poza formułę dyskusji - patrz niektóre relacje obserwacyjne. Formatowanie w nich jest istotne, gdyż dzięki niemu jakiś dłuższy tekst będzie mniej lub bardziej przyswajalny. 

Rozumiem, że nie po to zostało stworzone forum, ale z drugiej strony - dla wizualowców relacje to esencja treści FA. Warto o to zadbać.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście rzuciło się w oczy, że cytowany tekst jest bardziej uwidoczniony niż wypowiedź usera. Zwróciliście na to uwagę? Być może po zmianie tła to się zmieni ale jeżeli nie rozważył bym jakąś zmianę.


 

  • Like 2

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to wszystko wróci do stanu sprzed morednizacji - poprostu powrót do starego wyglądu jest robiony na bierząco, etapami i dlatego ciągle coś wygląda inaczej.

Finalnie bedzie jak dawniej :) tak sądze...

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeśli można tak:

1. To co Wessel napisał wyżej - poprawić czytelność

2. To co Panas napisał wyżej - bezwzględnie pozostawić formatowanie.

3. Aby nowe posty się nie powielały - czy może być tylko 1 - ostatni a nie ten sam z różnymi odpowiedziami (z tekstem). W tej chwili 6 postów Przerwa techniczna...

3. Sam wygląd z mojej strony - strona główna: Górne fotografie rozszerzyć na szerokość strony (są za ciasno), a pierwszy baner opuścić w dół - tak jak na poniższej fotografii:

Zmiany.thumb.jpg.dccf1921280c0a85a9e60ba

Edytowane przez JacekE

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby odnaleźć dany kolor trzeba przeryć tony kodu...nie wszystkie pola i listwy odnaleźliśmy. To żmudna dłubanina. Proszę o cierpliwość -robimy ciemną templatkę z jasnej.

  • Like 2

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa - nie zapomnijcie o przypisywaniu strony do trybu wyświetlania monitora, bo jak na razie to jest narzucony tryb wyświetlania wąski. U mnie na monitorze który posiadam 27" tryb 2560 x 1440 forum jest wąskie przez co połowa monitora jest zbędna. W starej wersji stronka rozpoznawała ten tryb i została wyświetlona na pełnym ekranie. Zupełnie wtedy się inaczej korzysta z forum.

  • Like 1

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymajcie jeszcze troszkę !

Robert, chyba dobrze, że jest tyle uwag na bieżąco. Można od razu korygować błędy I nie będzie później mowy o tym, że czegoś się nie zrobiło.

Przy okazji zwracam uwagę na nieczytelne nicki userów.

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o język strony - tłumaczenia. Nie oszukujmy się ale część czytelników, szczególnie dzieci i młodzież nie ogarnie domyślnego języka. Czy przewiduje się udostępnienie języka polskiego?

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dołożę kilka życzeń i zauważeń na koniec dnia:

  1. Najnowsze posty kolumna po prawej - czarny tytuł słabo widoczny
  2. Układ kolumny po prawej jak przedtem był dużo lepszy - u góry najnowsze posty, potem banery, potem statusy
  3. Najnowsze posty po prawej nie są grupowane po poście - może się da to włączyć jakoś prosto
  4. Lista wątków w różnych widokach - wszystko jednym rozmiarem i kolorem - tytuł, autor, data, ilość wyświetleń i odpowiedzi. Może jakoś da się to zróżnicować
  5. Bardziej "filozoficzna" uwaga - strona startowa jak na forum jest dość statyczna. Mamy na normalnym ekranie HD pierwsze 1/3 od góry prawie puste (tylko mały baner FA i ikonki), drugie 1/3 od góry to zmieniane co miesiąc fotki i banery. Ostatnie 1/3 od góry to częściowo banery, częściowo spis kategorii. Bez przewijania nie ma żadnej oznaki życia i zmian na forum. Wiem, że to grubsza sprawa, ale może jakoś zlikwidować ten pusty obszar u góry (może tam dawać laureatów konkursów - pomiędzy banerem FA i ikonkami u góry po prawej?) I przenieść kolumnę najnowszych postów na górę po prawej.
  6. Brak emotów - chyba trzeba dociągnąć albo uaktywnić.

A tak w ogóle to ukłony i podziękowania za aktualizację forum !

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko bym do tego dodał:

Obniżenie banerków i rozszerzenie na całość zwycięskich fotek.

No i tytuł postu inny kolor - nie czarny - nie widać :( Jasny jak nazwy użytkowników w statusach :)

I to cholerne powtarzanie - Łukasza PRZERWA TECHNICZNA i mój PRZERWA TECHNICZNA....

AAA!!! I strzałka na dole aby polecieć na górę bez przewijania :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)