Skocz do zawartości

AstroHub 3.0 - montaz i zapisy (NOWE)


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, jolo napisał:

W sumie maksymalny bezpieczny pobór prądu to 12A.

O i o to mnie chodziło w obecnej sytuacji ze zdjęć wyszło 2.03A. 

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
1 godzinę temu, Bosman napisał:

Naczytałem się o AstroHubie i myślę, że bardzo by mi się przydało takie urządzenie. Czy można złożyć zamówienie na AH ?

Pozdrawiam

O święta naiwności......... :))   sorry,  kiedyś.....

NexStar 5SE 125/1250; StarSense Autoalign; Philips 900NC; TEM1300;ZWO ASI1600 MC-C; pare filtrów i okularów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sam składać, Jolo na pewno umieścił wszystko na swojej stronie.

Ja tak zrobiłem jak chciałem mieć JoloFocuser.

NexStar 5SE 125/1250; StarSense Autoalign; Philips 900NC; TEM1300;ZWO ASI1600 MC-C; pare filtrów i okularów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety... jestem przedstawicielem nauk abstrakcyjnych i nigdy nie miałem lutownicy w ręku... Jakieś drobiazgi, kabelki bym połączył ale takie "Coś" to mnie przerasta. Żałuję ale potrzebuję gotowca. Może ktoś się da namówić, albo będzie odsprzedawał. Muszę sensownie sterować montażem, focuserem, 2x kamera, grzałka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wziąłem od Łukasza płytkę dla znajomego ale okazuje się że jemu wystarcza starsza wersja czyli JoloFocuser którą mu odstąpiłem. W tej chwili mam moduł skończony w 70%, nie mam jeszcze modułu Arduino i paru gniazd. Może to być wersja bez LCD lub z LCD z tym że nie podejmę się wycinania otworu w obudowie. Niestety moja wersja nie zmieści się w cenie jaką Łukasz robił. Musiałbym to wszystko podliczyć. Ja kupowałem po parę elementów w detalu, doszły koszty wysyłki elementów itp. Ale jeżeli ktoś byłby zainteresowany to proszę o kontakt. 

Pozdrawiam serdecznie
Dominik Ball - Częstochowa
S-APO TMB-LOMO 80/480  | HEQ-5 | ST2000XM LRGBHa

www.astrofotografia.czest.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacpar napisał:

Dominik, rozwiązanie w sam raz dla.... Bosmana:))

:P Niestety Bosman się nie odezwał ale mój niedokończony projekt znalazł bardzo szybko nowego Właściciela i dziś do niego jedzie Cool

 

  • Like 3

Pozdrawiam serdecznie
Dominik Ball - Częstochowa
S-APO TMB-LOMO 80/480  | HEQ-5 | ST2000XM LRGBHa

www.astrofotografia.czest.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2016 at 11:30, coy_coyote napisał:

:P Niestety Bosman się nie odezwał ale mój niedokończony projekt znalazł bardzo szybko nowego Właściciela i dziś do niego jedzie Cool

 

To ja jestem tym szczęśliwcem :). Paczka dojechała dziś i właśnie skończyłem lutowanie brakujących elementów :) (poza gniazdami RJ - rozglądam się gdzie je dokupić). Dioda zenera też już jest ale miałem tylko wersje 5 wat więc trochę większa wersja ale powinna działać).  Mam nadzieję, ze jutro znajdę czas na ustawienie przetwornic i może uruchomienie całości. Sam AstroHub v3  (projekt, płytka, dokumentacja, obudowa) to naprawdę profesjonalna robota. Jeszcze raz wielkie dzięki za odstąpienie prawie zmontowanego kitu Dominik !

ah3.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięknie, to teraz tylko Arduino na pokład, wgrać HEXa i mam nadzieję będzie banglać od pierwszego strzała  Cool Polecam zastosować jeszcze LCD (choć to nie jest niezbędne), ja mam i po czasie nie wyobrażam sobie pracy bez wyświetlacza podczas sesji astrofoto. Jak mam wszystko ustawione to wyłączam monitor w laptopie a spadek temperatury, wilgotność i punkt rosy, zegarek i parę innych ficzerów mam na ekranie AH ;) Poza tym koledzy na wypadach też podchodzą zapytać o ile temperatura spadła Crazy

Cieszę się że i ta płytka wkrótce ożyje i będzie cieszyła kolejnego Właściciela :)

  • Like 1

Pozdrawiam serdecznie
Dominik Ball - Częstochowa
S-APO TMB-LOMO 80/480  | HEQ-5 | ST2000XM LRGBHa

www.astrofotografia.czest.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, coy_coyote napisał:

pięknie, to teraz tylko Arduino na pokład, wgrać HEXa i mam nadzieję będzie banglać od pierwszego strzała  Cool Polecam zastosować jeszcze LCD (choć to nie jest niezbędne), ja mam i po czasie nie wyobrażam sobie pracy bez wyświetlacza podczas sesji astrofoto. Jak mam wszystko ustawione to wyłączam monitor w laptopie a spadek temperatury, wilgotność i punkt rosy, zegarek i parę innych ficzerów mam na ekranie AH ;) Poza tym koledzy na wypadach też podchodzą zapytać o ile temperatura spadła Crazy

Cieszę się że i ta płytka wkrótce ożyje i będzie cieszyła kolejnego Właściciela :)

Arduino czeka już od jakiegoś czasu gotowe z działającym wsadem ale dopóki nie ustawię przetwornic wolałem nie kusić losu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Astrohub ruszył. Beeper dwukrotnie pisnął na starcie a potem przy połączeniu do AHPanelu. Ale mam kilka pytań bo nie wszystko wygląda chyba ok.

1. Faktycznie napięcie na przetwornicach ciężko się ustawia i na razie zostawiłem  napięcia na 5,2 V i 8,2 V (mierzone miernikiem) ale widzę, że AHPanel pokazuje wyższe wartości. Co mogę z tym zrobić? Czy to może kwestia "nieprecyzyjnych" rezystorów?

2. Prąd I total = 64 ampery wydaje się trochę duży :) czy możliwe aby układ ACS712 był uszkodzony (bo to jak rozumiem on mierzy?)

 

test.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach (przycisk z zębatką) możesz ustawić współczynniki do przeliczenia napięcia tak, żeby się zgadzało ze wskazaniem miernika. Błąd dość duży faktycznie, ale akurat tak mogły się trafić rezystory... A 12.9V dobrze jest mierzone?

Prąd, hmm, jak masz wgrany najnowszy wsad i z nowym panelem, to możesz skalibrować wskazania czujnika prądu - też w ustawieniach (przycisk z zębatką). Ale obawiam się, że ACS może być padnięty, bo to sporo za duży błąd. Wśród tych 50 sztuk które kupowałem miałem jeden padnięty, ale tych do zestawów kitowych nie sprawdzałem osobno niestety. To byłby pech :(

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak 12.9 V też jest inne niż z miernika. Dziękuje za sugestie. Nie doczytałem,że da się to kalibrować. Może mój miernik, który ma już swoje lata pokazuje niepoprawnie wartości. A mam kupiony ACS więc podmienię i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Napięcia skalibrowane i już mniej więcej zgadzają się z tym co pokazuje miernik, ale po wlutowaniu nowego układu ACS nastąpiła jedynie zmiana na 39 amperów pobieranego prądu. To chyba jednak coś innego. Jedyne co mi do głowy przychodzi to że być może kondensator C14 ma przebicie? Ale dawno nie grzebałem w elektronice więc to tylko jakieś tam przypuszczenie. A jeszcze pytanko czy to naturalne, że przetwornice emitują wysokiej częstotliwości dźwięk (i tak delikatnie "piszczą")?

EDIT:

Po kalibracji jednak się ustawiło na 0.10 A co już chyba jest sensowne. Swoją drogą mój moduł ACS ma w sobie diodę świecącą (na szczęście czerwoną) i pewnie część pary idzie w gwizdek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, to dobrze, bo te 39A to nie było za dobrze - nawet bez kalibracji nie powinien tyle wskazywać... Przetwornice tak mogą mieć z piszczeniem. Z tego co zauważyłem to te użyte w AstroHubie piszczą tym głośniej im większe jest obciążenie i im mniejsza jest różnica napięć pomiędzy wejściem i wyjściem przetwornicy. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2016 at 21:06, jolo napisał:

Uff, to dobrze, bo te 39A to nie było za dobrze - nawet bez kalibracji nie powinien tyle wskazywać... Przetwornice tak mogą mieć z piszczeniem. Z tego co zauważyłem to te użyte w AstroHubie piszczą tym głośniej im większe jest obciążenie i im mniejsza jest różnica napięć pomiędzy wejściem i wyjściem przetwornicy. 

W każdym razie dziękuję za podpowiedzi - chyba wszystko zaczęło śmigać :) - jeszcze co prawda silnik fokusera do sprawdzenia ale i tak już jestem happy :). Mam nadzieję, że  8,2 V nie zabije canona 500D ;)?

Przy okazji montowania AstroHuba udało mi się również przerobić wtyczkę w zasilaczu Xboxa i dzięki forumowym tutorialom poszło gładko i szybko. Mam więc teraz całkiem mocne źródełko prądu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wy koledzy pisaliście, że to pomysł dla mnie ... nie kumam nawet o co toczy się dyskusja z tym prądem.

Niestety dla mnie pomysł to gotowe pudełko. Może kogoś namówię jeszcze żeby mi taki po prostu zrobił ? :-) Na razie kompletuję zestaw i wiję się w kablach.

Pozdrawiam

Bosman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • jolo odpiął ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)