Skocz do zawartości

Konkurs na najlepszy szkic astronomiczny 2016 r. - sprawy techniczne


kubek

Rekomendowane odpowiedzi

baner.png.51781c9dd49e8a8541241c7b58f587

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że sponsorem naszego konkursu został sklep Astroshop

Nagrodami w Konkursie są:

I miejsce - Omegon Aparat fotograficzny CCD Solar System Imager
II miejsce - Omegon Podręczne planetarium Universe2go
III miejsce - Omegon Adapter do smartfona

Jest więc o co powalczyć. :)

Konkurs szkiców astronomicznych, będzie składał się z 6 etapów trwających po dwa miesiące każdy (począwszy od 1 stycznia 2016 r.). Z każdego etapu, wyłonimy trzech zwycięzców. Praca z pierwszego miejsca zostanie automatycznie zakwalifikowana do konkursu na NAJLEPSZY SZKIC ASTRONOMICZNY 2016 ROKU.

Proszę również o dokładne zapoznanie się z REGULAMINEM KONKURSU

Jeżeli Ktoś z Państwa będzie chciał wzbogacić pule konkursowych nagród, proszę o kontakt. :5640dc6ec0764_04Wink:

  • Like 3

Teleskop Sky-Watcher 114/900 EQ1; Super Plössle 10 mm, 12,5mm, 20 mm, 25mm; Barlow 2x; Lornetka 12x50

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jacek E. przypiął ten temat
  • 3 tygodnie później...

Na pobudzenie chęci, w pierwszym etapie konkursu szkiców mam małą nagrodę;) a jest to oryginalny długopis firmy Parker z forumowym grawerem;) Może szkicu się nim nie zrobi ale po wyczerpaniu limitu szkiców na pewno pomoże  napisać relację z obserwacji do sąsiedniego konkursu :D

IMG_0865.thumb.JPG.e3a4e7d6bfbd5f1be9f84

IMG_0873.thumb.JPG.e446945ab0e702deb5528

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarX86 dzięki wielkie za gest :5640dc6ec0764_04Wink:Jako, że mamy już dwie nagrody do wygrania w pierwszym etapie (kalendarz "spotterski" i długopis) zwycięzcy dwóch pierwszych miejsc, wybiorą je między sobą. :5640dc6dbc8ce_01Smile:

Teleskop Sky-Watcher 114/900 EQ1; Super Plössle 10 mm, 12,5mm, 20 mm, 25mm; Barlow 2x; Lornetka 12x50

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kubek poleca ten temat
  • kubek usunał z polecanych temat
  • 1 miesiąc później...

W drugim etapie konkursu, na nagrodę przeznaczam niedużą torbę na aparat foto. Laureat będzie miał możliwość wyboru jednej z dwóch w zależności która lepiej przypasuje;) Dokładne wymiary i wszelkie potrzebne informacje podam osobie która wygra nagrodę;)

IMG_1425.thumb.JPG.68a3179d8fd9cee29d351

IMG_1426.thumb.JPG.db0113f6aa5b6bee16927

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z inicjatywy ignisdei, do pkt. 4 Regulaminu Konkursu została dodana poprawka:

Cytat

4.1 Jeżeli autor czuje taką potrzebę, może tylko 1 raz w danym etapie wycofać swój szkic z konkursu, zastępując go innym.

 

Teleskop Sky-Watcher 114/900 EQ1; Super Plössle 10 mm, 12,5mm, 20 mm, 25mm; Barlow 2x; Lornetka 12x50

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Dlaczego nikt nie zgłosił swojej pracy/c do tej edycji konkursu ????? Za 5 dni termin zgłoszeń upływa :(

P.S. Takie superanckie nagrody, o prestiżu nie wspomnę......

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda, Jacku.
Jak jest niebo raz na dwa miesiące, to w pierwszej kolejności zaspokajasz największy głód. Szkicowanie to wisienka na torcie, ale wymaga spokojnego podejścia i komfortu czasowo-pogodowego.

Proponuję połączyć trzeci kwartał z czwartym, lub uznać trzeci etap za niebyły (w sumie - na jedno wyjdzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Panasmaras napisał:

Pogoda, Jacku.
Jak jest niebo raz na dwa miesiące, to w pierwszej kolejności zaspokajasz największy głód.

Ale wrzesień był jakotako nawet znośny ;)  Tak też jestem za połączeniem - co Pan na to Panie Opiekunie konkursu ??????

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest niestety mało, powinno się zmniejszyć częstotliwość nawet do 2 półrocznych edycji. Brakuje ludzi szkicujących. Ja w ostatnim czasie chyba całkiem zatraciłem zdolność rysowania, zdarza mi się czasem szkicować Jowisza (jak są jakieś ciekawe zjawiska na nim) i Słońce w PST, ale za słabo wychodzi, aby nadawało się na konkurs.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również uważam że powinny być maksymalnie dwa etapy.  Tylko wtedy do etapu finałowego niech przechodzą prace z pudła, a nie tylko z pierwszego miejsca.  Ewentualnie zwiększyć ilość prac jakie może zgłosić do etapu jedna osoba. Osób szkicujących jest mało, a jak dojdzie do tego u brak wolnego czasu, brak pogody, zawirowania sprzętowe, brak "weny", złamany ołówek lub gdy pies zeżre szkic okazuje się że nikt nie ma co opublikować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić, konkurs praktycznie umarł. Jest to poniekąd moja wina, że w ostatnim czasie niewiele uwagi poświęcałem konkursowi i nawet sam nie brałem udziału we wszystkich etapach, niestety to wszystko przez nadmiar obowiązków. Lecz jednak też nikogo nie mogę zmusić by wziął udział w konkursie. Nie wszyscy obserwatorzy szkicują. Osób szkicujących jest naprawdę bardzo mało i wiem, że nie każdy z nich będzie mógł regularnie brać udział w każdym etapie.
Więc zrobimy tak, że etap 5 i 6 połączymy w jeden, który potrwa do końca roku, a w styczniu przyszłego roku wyłonimy zwycięski szkic spośród 5 prac. Na tym zakończymy ten konkurs. Myślę że to najlepsze wyjście z tej sytuacji. Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje piszcie w tym wątku.

Pozdrawiam

Teleskop Sky-Watcher 114/900 EQ1; Super Plössle 10 mm, 12,5mm, 20 mm, 25mm; Barlow 2x; Lornetka 12x50

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)