Skocz do zawartości

Zhumell Tachyon 25x100 - egzotyczny pięciokilowiec


jutomi

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, jutomi napisał:

Wizualnie bardziej mi się podobają "filigranowe" montaże aluminiowe niż te "masywne" drewniane.

Nie jestem pewny w 100% ale wydaje mi się, że na tym zdjęciu sam montaż jest z drewna :5640dc715651e_13Crazy:

Nikon 8x30, Fujinon 10x50, Vixen ED70S, APM 100/90
TS 102 f/7, Vixen SD103S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tom78 napisał:

Czytałem, że drewnianie konstrukcje wpływają na szybszą stabilizację obrazu.

Na szczęście mówimy o powiększeniu 25x, gdzie nawet dłuższe wygasanie drgań nie jest tak irytujące jak przy powiększeniach powyżej 100x. 

Mam nadzieję, że ostatecznie nie skończy na takim kombajnie: 

56a2125812015_Montarwnolegoboczny3.jpg.f

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że na początek wystarczy,zresztą na rynku raczej nie ma  nic konkretnego pod takie duże lornetki,a statyw całkowicie odpada ze względu na ograniczenia obserwacyjne.Biorę również pod uwagę wykorzystanie statywu i zbudowanie własnego żurawia równoległobocznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, bolid25 napisał:

Biorę również pod uwagę wykorzystanie statywu i zbudowanie własnego żurawia równoległobocznego.

A widzisz, jestem bardzo ciekawy migawek z postępu prac z takiej budowy. 

W ostateczności zawsze można obserwować "z ręki" tak jak na zdjęciu powyżej albo poniżej:

fuji150.jpg.c45f899d84dc269b5849b4a7b2e5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Korzystając z wybitnie ATM-owej pogody w ostatnich dniach wykonałem złączkę w postaci stożka zakończonego z jednej strony gwintem M12 a z drugiej gwintem 3/8". Zapewnia ona sztywne połączenie trójnogu teleskopowego SW 2" z widłami lornetkowymi. Waga zestawu to mało mobilne ale ultrasztywne 17kg (trójnóg 7,2kg+ złączka 2,0kg + widły 3kg + lornetka 4,8kg). Jedyne minimalne luzy generuje przegub na pręcie centralnym lornetki. Wysokość okularów przy lornetce w poziomie przy wysuniętych w pełni dwu sekcjach nóg to 165cm - trochę mało ale dłuższej złączki nie chciałem już robić. Całość prezentuje się w miarę proporcjonalnie - lornetka już nie dominuje nad statywem jak przy MN055.

11.thumb.JPG.836d15e844c008ab91252a8bd3c

12.thumb.JPG.7c61bc3eaf485fa61149a3ef929

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odnawiam wątek, ponieważ trwa licytacja bliźniaczej lornetki: http://www.ebay.pl/itm/F6701-Zumell-Tachyon-25x100-Giant-Astronomical-Binoculars-w-case-/162479975585?hash=item25d48faca1:g:Vh8AAOSwJ4hY9ieA

Nie wiem na jakiej wartości zakończy się licytacja ale aktualna cena ciągle jest atrakcyjna nawet po dodaniu kosztu transportu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)