Skocz do zawartości

Lot na księżyc - krok po kroku


Gitrix

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem tu nowy, więc nie wiem gdzie umieścić ten temat.

W szkole na fizyce nie uważałem z wiadomego powodu - była nudna. Nauczyciel tłumaczył wszystko jakby wyrył na pamięć definicję z podręcznika. Dopiero kilka lat później, gdy wybrałem się do technikum z rozszerzoną fizyką, zacząłem nadrabiać zaległości z fizyki, która nadal była dla mnie nudna. Astronomią zainteresował mnie niedawno pewien film dokumentalny o kolonizacji kosmosu, w którym przedstawiane były warunki na innych planetach. Postanowiłem dowiedzieć się co nieco o tym, jak przebiegają loty w kosmos i mam pewne trudności ze zrozumieniem:

Czemu prom kosmiczny musi najpierw wlecieć na orbitę Ziemi? Czy tu chodzi tylko o nadanie drugiej prędkości kosmicznej? Byłbym też wdzięczny za wszelkie linki, które pomogłyby mi rozszerzyć wiedzę  w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gitrix napisał:

Cześć, jestem tu nowy, więc nie wiem gdzie umieścić ten temat.

W szkole na fizyce nie uważałem z wiadomego powodu - była nudna. Nauczyciel tłumaczył wszystko jakby wyrył na pamięć definicję z podręcznika. Dopiero kilka lat później, gdy wybrałem się do technikum z rozszerzoną fizyką, zacząłem nadrabiać zaległości z fizyki, która nadal była dla mnie nudna. Astronomią zainteresował mnie niedawno pewien film dokumentalny o kolonizacji kosmosu, w którym przedstawiane były warunki na innych planetach. Postanowiłem dowiedzieć się co nieco o tym, jak przebiegają loty w kosmos i mam pewne trudności ze zrozumieniem:

Czemu prom kosmiczny musi najpierw wlecieć na orbitę Ziemi? Czy tu chodzi tylko o nadanie drugiej prędkości kosmicznej? Byłbym też wdzięczny za wszelkie linki, które pomogłyby mi rozszerzyć wiedzę  w tym zakresie.

Zdaje mi się ze wlatując na orbite ziemi jest Taniej i Łatwiej....ale to moje przypuszczenia :D

Teleskop Tele-Science 50/500.

Sky-Watcher 130/900 EQ2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gitrix napisał:

Czyli chodzi tylko o to, żeby nadać większą prędkość w celu oszczędności czasu i paliwa?

Całkiem możliwe . https://pl.wikipedia.org/wiki/Lot_kosmiczny

poczytaj tam wyżej może coś się dowiesz,w Kerbal Space Program tego nie uczyli :D

Teleskop Tele-Science 50/500.

Sky-Watcher 130/900 EQ2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chodzi o to że hmm startując z ziemi ciężko będzie odlecieć prosto. Wymagało by to obronnych mocy silników by uzyskać ciąg pizealajacy rozpędzić się do prędkości ucieczki w krótkim czasie i gestym powietrzu. Lot na orbitę i ucieczka z niej jest tańszy.

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka

Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)