Skocz do zawartości

AstroHub 3 - pytania i odpowiedzi


zombi

Rekomendowane odpowiedzi

Może zastosuj huba z podłączonym zasilaczem, w przypadku gdy podłączone urządzenia mają większe zapotrzebowanie na energię mogą pojawić się tego rodzaju problemy..

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 390
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dodane obrazy

20 minut temu, Antoni napisał:

Mam huba i od huba idzie 5 m kabla USB i to jest za krótki ja potrzebuję jakieś 6.5 m.Przedłużacze nie wchodzą w grę bo to nie działa.

No to kup tam gdzie Ci podlinkowałem, będzie pojedynczy i zastąpi ten 5 metrowy, który masz za krótki. Jak nie zadziała oddasz i będziesz szukał innego rozwiązania.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Jacku kupiłem tam gdzie podałeś i zobaczę co będzie. A inne rozwiązanie, jakie?Obserwatorium mam nad pomieszczeniem w którym jest laptop więc kabel USB schodzi na dół jak dałem AstroHuba i huba przy refraktorze to musiałem kabel USB 5 m podciągnąć do góry stąd brakuje mi teraz. Jedynie umieścić laptopa na ścianie bo brakuje mi do biurka 1m. Miałem po słupie 9 kabli teraz mam 3 chodziło mi o zmniejszenie ilości tych kabli. Silniki montażu musiały pokonywać tak grubą wiązkę.

Pozdrawiam:)

 Obserwatorium z obrotową kopułą i jakieś tam szkiełka.

Moja strona: astroantoni.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy po wyłączeniu AstroHuba nadal widzisz w menadżerze urządzeń Prolific'a? Jeżeli tak to wyłącz go i włącz ponownie (prawy przycisk myszy), u mnie to pomaga, czasami też mam ten problem i prawie jestem pewien, że to coś z systemem operacyjnym.

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem kabel 7,5 m ten który Jacek polecił, dzięki Jacku no jak na razie działa wszystko. Mam jednak kolejne pytanie odnośnie AstroHuba , mianowicie jak mam uruchomiony cały setup to dioda mi w montażu miga a jak wyłączę kamerę to ta dioda świeci. Co jest nie tak z tym zasilaniem w astrohubie? a drugie pytanie dotyczy sensora który był dostarczony z astrohubem jak go podłączyłem wogóle nie widzę żadnych odczytów z niego na panelu. Może mi ktoś coś powiedzieć?

Pozdrawiam:)

 Obserwatorium z obrotową kopułą i jakieś tam szkiełka.

Moja strona: astroantoni.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioda zasilania w EQ6 i HEQ5 mruga, kiedy napięcie zasilania na montażu spada poniżej bezpiecznego napięcia (poniżej 11V). Pewnie na kablach i złączach są za duże spadki napięcia. Jak wyłączasz kamerę, pobór prądu spada i spadki napięcia są mniejsze, więc dioda przestaje mrugać. 

Sensor powinien być podpięty przed włączeniem zasilania. Może wtyczka nie weszła do końca. Jeśli jest wciśnięta do końca i po włączeniu zasilania i panelu dalej go nie wykrywa, to prawdopodobnie czujnik jest uszkodzony. Albo kabel czujnika. Jeśli to czujnik DHT22 możesz jeszcze sprawdzić go w drugim gniazdku, bo do DHT22 są dwa gniazdka dostępne. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jolo napisał:

Dioda zasilania w EQ6 i HEQ5 mruga, kiedy napięcie zasilania na montażu spada poniżej bezpiecznego napięcia (poniżej 11V). Pewnie na kablach i złączach są za duże spadki napięcia.

Dokładnie takie samo zachowanie miałem na montazu gdy padł mi zasilacz i pilot migał. Pokazywał miernik 12 - 11,5V zamiennie, zamiast 12,2 jak był dobry.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Antoni napisał:

Mam nowy zasilacz 12V 8,3A  co tutaj można zrobić?

Nowy nie znaczy dobry... Podłacz miernik do gołego wtyku zasilacza i zmierz, powinno być ponad 12V. Następnie podłącz ze 2 urzadzonka pracujące w setupie i zmierz prądzik na 3 wyjściu. Powinien mieć minimum 12V. jak nie to tak jak napisał Łukasz - kable, wtyki albo zasilacz.....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz może dawać i pewnie daje 12V. Jak prąd płynie przez kable i złącza to są na nich spadki napięcia. Im większy prąd, tym większe. Można skrócić kable zasilające do minimum i wyeliminować tyle wtyczek i gniazdek ile się da. Inna opcja to zasilacz z trymerem, którym można ustawić nieco wyższe napięcie, np 12.5V - to załatwi sprawę spadków napięcia. 

Można też gniazdka popsikać preparatem czyszczącym, np Kontakt S.

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Czasami pomaga po prostu restart kompa ale to zapewne zrobiłeś w pierwszej kolejności. :) Nie zmienił ci się przypadkiem com?

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie co może być nie tak, że pojawia mi się taki komunikat jak załączyłem wyżej.  Port 9 jest widoczny, montaż zasilany z astrohuba pracuje, kamera też jedynie nie można użyć fokuserów. Po ponownym uruchomieniu wszystko działa prawidłowo do czasu jak się nie pojawi ten komunikat. 

Pozdrawiam:)

 Obserwatorium z obrotową kopułą i jakieś tam szkiełka.

Moja strona: astroantoni.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat pojawił się od pewnego czasu a w menadżerze mam jakieś urządzenie z żółtym trójkątem i za chiny nie wiem co to jest bo jak dawałem aby aktualizował  sterowniki tego urządzenia to jest komunikat ,że sterowniki są aktualne. Nie wiem czy to ma związek jakiś z Astrohubem.

Pozdrawiam:)

 Obserwatorium z obrotową kopułą i jakieś tam szkiełka.

Moja strona: astroantoni.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menadżer urządzeń, urządzenie z żółtym trójkątem, aktualizuj sterownik urządzenia, przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika, pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń i wybierasz odpowiedni sterownik

TS, SW, S-Big, Canon, Nikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)