Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Do zlotu pozostały niespełna dwa miesiące.

Tradycyjnie proponuję rozpocząć konkurs na projekt koszulki zlotowej.

Termin nadsyłania projektów ustalam na 15 marca. Zwycięzca tradycyjnie otrzymuje koszulkę gratis.

Życzę wszystkim super pomysłów.

  • Like 1

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dobrze byłoby gdyby koszulka miała 3, a w zasadzie 4 cechy: była koszulką (wow genialne :D), promowała astronomię, promowała forum i dobrze jak można by się z niej czegoś nauczyć, dowiedzieć. Podobny obrazek pojawił się kiedyś na sąsiednim forum. Ten jest zrobiony od podstaw, tak żeby pasiasty Jowisz był tego samego rozmiaru co Jowisze ze zdjęcia obok. Strefy są ponumerowane, a poniżej opisane. Jeżeli mamy promować astronomię, to wydaje mi się, że koszulka może przyciągnąć uwagę mugoli :P No i taka koszulka bardzo dobrze będzie się prezentować na dziewczynach z urodziwym biustem :D

 

3.

koszulka.thumb.jpg.187159d110852fc7e6059

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2016 at 01:51, towerfox napisał:

Według mnie dobrze byłoby gdyby koszulka miała 3, a w zasadzie 4 cechy: była koszulką (wow genialne :D), promowała astronomię, promowała forum i dobrze jak można by się z niej czegoś nauczyć, dowiedzieć. Podobny obrazek pojawił się kiedyś na sąsiednim forum. Ten jest zrobiony od podstaw, tak żeby pasiasty Jowisz był tego samego rozmiaru co Jowisze ze zdjęcia obok. Strefy są ponumerowane, a poniżej opisane. Jeżeli mamy promować astronomię, to wydaje mi się, że koszulka może przyciągnąć uwagę mugoli :P No i taka koszulka bardzo dobrze będzie się prezentować na dziewczynach z urodziwym biustem :D

 

Z tego co się orientuję kolor nadruku nie wchodzi w grę. Może jacek2 potwierdzi?

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szdom1 napisał:

 

Z tego co się orientuję kolor nadruku nie wchodzi w grę. Może jacek2 potwierdzi?

Na dobrą sprawę wchodzi, tylko cena będzie większa a co za tym idzie liczba chętnych drastycznie się zmniejszy. Może się mylę, to mnie poprawcie :5640dc6dbc8ce_01Smile:

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, towerfox napisał:

A orientuje się ktoś jaka jest różnica w cenie pomiędzy wersją kolorową, a czarno-białą? Później postaram się przerobić Jowisz na czarno-białe, ale w kolorze te pasy wyglądają znacznie lepiej.

Koszulki 1 na 1 (kolor) kosztują 35 zika za sztukę. Kolorowe to jakaś dycha więcej.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 zł to nie taka wielka różnica, choć oczywiście zdaje sobie sprawę, że dla kogoś to może być problem, bo sam nie raz byłem w sytuacji kiedy te 10 zł ratowało życie (szczególnie kilka dni przed wypłatą :D), także rozumiem, że dla części to może być problem, ale z drugiej strony odkładając sobie po 1 zł codziennie, czy co kilka dni do zlotu uzbiera się te 10 zł, więc czy aż tak to obniży liczę osób chętnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacek2 napisał:

Jacek, widzę że koniecznie chcesz przemycić jakiś herb :5640dc6dbc8ce_01Smile:

No przeca patronów - Gmina Drawno :5640dc6dbc8ce_01Smile:

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na przodzie koszulki na XII Zlot FA powinien się znaleźć najistotniejszy motyw ostatniego półrocza nawiązujący do detekcji fal grawitacyjnych GW150914. Jeżeli jeszcze w 2016r. teleskopy grawitacyjne eLIGO/eVIRGO potwierdzą kilka podobnych przypadków (jest to możliwe z analiz statystycznych ...) to za kilka lat nagroda Noble'a murowana.

Poniżej proponuję dwie wersje przodu koszulki zlotowej, wykonane "nie powiem jakim narzędziem..." :)
Tył koszulek standardowy: logo FA i nicki uczestników (skąd Wy bierzecie takie duże logo FA???).


Może forumowi biegli graficy rozwiną powyższą ideę ...

9

1. wersja "biała":

Koszulka_biala1.thumb.png.1af3a31f67a360

2. I nieco subtelniejsza "wersja czarna":

Koszulka_czarna1.thumb.png.b6a5e54b38e5a

 

Dla takiej koszulki z GW150914 to od razu biorę 4 zestawy (2 białe i 2 czarne!!!) :)

EQ3_2 z napędem w RA + Cannon 400D + obiektywy 300/200/85mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby projektów dużo, ale może komuś temat umknął - do zlotu miesiąc i 4 dni a Jacek2 za chwilę chyba zakończy składanie projektów.
Zapraszam więc :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku. Zapisy na koszulkę możesz rozpocząć niezależnie od terminu zakończenia projektu czy głosowania. Duża większość zamówi koszulkę nie patrząc, który projekt wygra.

  • Like 2

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2016 at 13:45, Lukasz83 napisał:

Ode mnie jeszcze taka wersja minimalistyczna ;)

5

koszulka3.thumb.jpg.29a75f1ea166c11596c1

Łukasz a jak byś  tę MW lekko pochylił tak od rękawa i po skosie żeby zachodziła na plecy to by ten tył troszku wypełniła.

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Anva napisał:

Łukasz a jak byś  tę MW lekko pochylił tak od rękawa i po skosie żeby zachodziła na plecy to by ten tył troszku wypełniła.

JA ogólnie myślałem żeby zrobić grafikę która będzie nachodzić z przodu na tył lub odwrotnie. Niestety chyba  byłoby to problematyczne do wykonania przez firmę robiącą nadruki także dlatego Droga Mleczna jest jako krawat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Takie rzeczy tylko w erze  :5640dc6dbc8ce_01Smile: A tak na poważnie, projekt MW Włodka jest do zrobienia jednak nie na gotowej koszulce tylko na wykroju. Ja nie mam technicznych możliwości wykonania nadruku od szyi do pasa a nawet dłuższego.

Projekt musi mieścić się w prostokącie o wymiarach 333x350 mm. Proszę wziąć to pod uwagę.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)