Skocz do zawartości

Mapa użytkowników FA


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Grzegorz Czernecki napisał:

Właśnie, Jacek nie bardzo ogarniam te zielone kółeczka ? O co w tym chodzi?

O rozdzielczość mapki, ale jak klikniesz w zielone kółeczko, to mapka się powiększa, że widzisz poszczególne lokacje.

Newton 12' DOB GOTO, refraktor Sky-Watcher SK909 EQ3-2, okulary: 8, 10 13, 17 i Soligor 25
Na meteory: kamery PAVO6, PAVO7 i PAV79, czasem oko nieuzbrojone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę zielone kółeczko i tak jak pisałem na mapie oprócz mnie jest AstroLutek oraz kudi145. Jak klikam na przycisk "kliknij by zobaczyć użytkowników" to mapa ładuje się od nowa, ale nadal tylko z trzema osobami. Chciałem skasować swoją lokalizację i dodać ją jeszcze raz, ale "nie mam uprawnień do aktualizacji". Czy ktoś może potwierdzić, że mnie widzi? Moja lokalizacja to okolice Żyrardowa (między Łodzią i Warszawą).

SW 8'' na EQ5, kitowe okulary 25mm i 10mm, Nagler 17mm, Hyperion 5mm, barlow 2x. Kilka kolorowych filtrów. Nikon Action 10x50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz obraz pomniejszony że widzisz kontynenty wszystkie to "przewijaj" je w bok, każdy zespół kontynentów to jakby oddzielna mapa. Przewijaj aż znajdziesz tą co jest 31 użytkowników. Ja jestem zaznaczony na takiej co sam jestem.... a zmienić nie mogę bo nie mam uprawień do zmiany lokalizacji... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa ok, ale przydałoby się trochę modernizacji tych punktów. Mianowicie można zrobić aby po najechaniu myszką na dany punkt użytkownika forum pokazywał by się nick użytkownika. Byłoby prostsze w stosunku do obecnego stanu, że trzeba za każdym razem klikać aby się dowiedzieć kto tu jest.

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Perseusa wywaliłem niech się jeszcze dopisze a Tastiego jeszcze raz dopisałem (Błaszki/Kalinowa)  bo go wrzuciło do innej grupy. 

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nas mało, 57 w PL, 1 w GB i 1 w D :( http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/membermap/&goHome=1

P.S. A !!! Zwracam honor - 1 w CA :5640dc6dbc8ce_01Smile:

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Panowie! Mapa użytkowników to fajny pomysł. Ale jeżeli chodzi o korzystanie z niej to już się robi syf. Użytkownicy rozproszeni na 4 różnych mapach. czy nie można by przenieść ich na jedną mapę? Dodatkowo zablokować możliwość dodawania na innych. Wtedy będzie git.

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarX86. Ja na swojej mapce widzę 58 osób z Polski, ale Ciebie tam nie ma. 

TAKAHASHI FSQ-106ED,  QHY 163M, QHY 163C, NEQ 6
SW 150/750, SW DOB 10, Platforma paralaktyczna
AstroWalker, SW Star Adventurer 2i
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie, jak każdy będzie miał swoją mapę to będzie zadyma. DarX86 - wracaj do nas. :)

TAKAHASHI FSQ-106ED,  QHY 163M, QHY 163C, NEQ 6
SW 150/750, SW DOB 10, Platforma paralaktyczna
AstroWalker, SW Star Adventurer 2i
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę. Cały świat jego. :5640dc6ec0764_04Wink:

1.png.acb8ca3e62f3dbce433cd60e26f1946c.p

Problem jest w tym, że takich światów jest już stworzonych kilka. I tu robi się burdel.

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szdom1 napisał:

Problem jest w tym, że takich światów jest już stworzonych kilka. I tu robi się burdel.

Wszechświaty równoległe? Dla mnie bomba :)

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, BlackAdder napisał:

Widzę, że 7 osób też jest na innej mapie :)

Zdolniachy - jak Oni to robią ? .....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Mapka przestała działać. Wyświetla się info z MapQuest: "As of July 11, 2016, direct tile access has been discontinued". Jest też link do https://goo.gl/xB0xXt, który traktuje o nowej polityce MapQuesta. Nadal jest jakiś free plan, który oferuje do 15 000 transakcji/miesiąc. Może warto sie na ten plan przesiąść?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

 

 

Przesiedziałem fałd  i  udało mi się dźwignąć aplikację Mapy FA, jest dostępna na górnej belce.

 

Jest to nowa, elastyczna wersja  mapy. Nie muli i jest prosta w obsłudze. Wszystko chyba też potłumaczyłem w  systemie.

Minus jest taki ze musicie się dopisać ponownie :O, ale to  proste i przyjemne przecie ;) 

Klikając na zakładkę ?Mapa userów FA

Wybieracie:

  • Dodaj swoje miejsce zamieszania lub miejscówkę obserwacyjną

Lub

  • Dodaj z adresu IP (Niezalecane, pobierze dane lokacji od Twojego operatora- zazwyczaj niedokładne).

 

  • Dodajecie tu swoje miejsce zamieszania lub miejscówkę obserwacyjną  (forum Wam podpowie jak wpiszecie pierwsze dane)
  • Druga opcja to możliwość poprawy i aktualizacji: Możesz użyć tą opcję aby wykryć swoje aktualne miejsce telefonem komórkowym z GPS-em (zalecane) , lub routerem WIFI lub adresem IP niezalecane bo poda czasem miejsce pracy operatora a nie Wasz domek.

Zachęcam do dodawania się, pomocne to będzie  na tydzień przed zlotem!

Ps. Ważne mapa nie jest dostępna dla gości, ale wystarczy się zarejestrować by się dopisać!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zarek napisał:

Dlaczego przy innych miejscówkach jest ikonka człowieczka a przy mojej domek?

Też mi się domek zrobił i się wywaliłem jako odmieniec :( Ale widzę, nie jestem sam :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAAA - to takie obuwie ;) A ja myślałem, że Adminowi podpadłem i ślimaka ze mnie robi :))

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położenie swoje można określić bardzo dokładnie, po tym jak już  mamy zielony domek, na mapkę należy kliknąć prawym przyciskiem myszy, pokaże się okno jak na tym foto,wybierz "Edit Location" potem ok i lewym przyciskiem łapką wybieramy precyzyjne swoje miejsce. Miejsce można zmieniać wielokrotnie i będzie tam gdzie chcemy.

Położenie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)