Skocz do zawartości

Mapa użytkowników FA


Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem nowy dodatek pt. "Mapa użytkowników FA. Każdy zalogowany użytkownik może dodać się na mapie wpisując w odpowiedniej zakładce swoją miejscowość lub też ulice i dom....tu zostawiam dowolność. 

Pamiętaj jednak, że upubliczniając swój dokładny adres podajesz na tacy informacje o sobie. Zalecam podawanie więc samego miasta ewentualnie ulicy. 

Nie korzystajcie z IP bo wskaże Was jak naszego kolegę Jacka w Warszawie :5640dc715651e_13Crazy:

 

 

56c3072b3249c_miesznie.thumb.jpg.cc0dc3b

  • Like 2

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepialiśmy się postów, kolorów itp. Teraz Robercik będziemy się czepiać mapy. Sam chciałeś

Ustawiłem swoją pozycję, chyba jako drugi bo byłem tylko na mapie ja + Ignisdei. Teraz wszystko wyczyszczone. Nawet szanownego Administratora usunęło

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee - Radek - Mapa - Moje miejsce zamieszkania i Ci pokaże - przed chwilą:

Eeeee.thumb.png.c55a35595cc9ac08592af874

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dla Waszego bezpieczeństwa mapa dostępna tylko dla zalogowanych
  • Wyprowadziłem przystępniejsze "Kliknij by zobaczyć gdzie mieszkamy"
  • inni użytkownicy widoczni są dopiero jak się sam dodasz

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde. Coś się zwiesiło. Wprowadziłem swoją lokalizację i widziałem kilka osób. Teraz tylko widzę jedną osobę "gryf188"

TAKAHASHI FSQ-106ED,  QHY 163M, QHY 163C, NEQ 6
SW 150/750, SW DOB 10, Platforma paralaktyczna
AstroWalker, SW Star Adventurer 2i
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jako Admin mam możliwość zalogowania się na każdym koncie bez znajomości hasła :5640dc7112704_12Tease:.Wyobraź sobie że przed sekundą byłem na Twoim. Zrobiłem tak jak napisane wyżej: "Kliknij by zobaczyć gdzie mieszkamy" >idź do mojego adresu i co?

Wszyscy byli :5640dc723411e_16XD:

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a nie da się zrobić, żeby od razu po wejściu na mapę byli wszyscy? Bo po co wchodzić na mapę, na której jest tylko gryf :5640dc6dbc8ce_01Smile: (jak nie kliknę tego przycisku, to jest tylko on, nie wiadomo czemu).

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Mam. Faktycznie trzeba trochę poklikać. :5640dc6e20115_02Laugh:

A swoją drogą fajnie by było żeby wszyscy byli od razu widocznie - tak jak pisze Mateusz. Oczywiście tylko dla zalogowanych.

TAKAHASHI FSQ-106ED,  QHY 163M, QHY 163C, NEQ 6
SW 150/750, SW DOB 10, Platforma paralaktyczna
AstroWalker, SW Star Adventurer 2i
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MateuszW napisał:

Hmm, a nie da się zrobić, żeby od razu po wejściu na mapę byli wszyscy? Bo po co wchodzić na mapę, na której jest tylko gryf :5640dc6dbc8ce_01Smile: (jak nie kliknę tego przycisku, to jest tylko on, nie wiadomo czemu).

Zabij mnie ale nie wiem :5640dc71e4527_15Cry:

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba trzeba indywidualnie na tej konkretnie mapce. Chyba, żeby wykorzystać tą/taką jak Szymka wyżej albo Łukasza o obserwatoriach... http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/4846-obserwatoria-astronomiczne-w-polsce/#comment-66326

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Jacek E. napisał:

To chyba trzeba indywidualnie na tej konkretnie mapce. Chyba, żeby wykorzystać tą/taką jak Szymka wyżej albo Łukasza o obserwatoriach... http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/4846-obserwatoria-astronomiczne-w-polsce/#comment-66326

Albo stworzyć jedną mapę zawierającą wszystkie dane. Obserwatoria, uczestników FA i uczestników zlotów. Różne ikony na mapce i będzie przejrzyście. Można by to zrobić na warstwach aby można było sobie samemu włączyć/wyłączyć interesujące nas dane. Trzeba by sprawdzić jak to technicznie wygląda.

  • Like 2

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokasowałem źle dodanych userów.
  • Potłumaczyłem sporo rzeczy na nasze
  • Oraz zmieniłem dotychczasowe opisy

ps. Prośba do Kolegi Gryfa by się jeszcze raz dodał.

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerka wczoraj go skasowałem a dziś jest ponownie...i znów na głównej.... jakiś błąd pewnie. Spróbuję dodać go z ręki!

Pguzik Kliknij na zakładkę z prawej...

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gryfie -ręcznie Cię wykasowałem i dodałem wg Twoich oznaczeń:  Limanowa/Stara Wieś /Chude. Nie wiem czemu ale gdy się sam dodajesz jako jedyny lądujesz na mapie, poza bazą użytkowników. 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW Pewnie zauważaliście, że tam gdzie jest więcej zgłoszonych marekerów tworzą się tzw. użytkownicze strefy astro-miłośnicze zaznaczone wielokątami.

Możemy wtedy skompletować grupę na wypad, gdyż system sam podpowiada nam którzy z naszych kolegów/koleżanek są najbliżej.  Grupy mają oznaczenia numeryczne - patrz niżej odzwierciedlające ilość astro-miłośników w danym okręgu regionalnym .

WAŻNE: Dodatek jest zsynchronizowany z Forum, to jego największy atut! Klikając na daną osobę momentalnie jesteśmy przekierowywani do profilu wybranego Usera i możemy z nim zaczynać  rozmowę. :5640dc6fa0398_07Cool:

 

stref.jpg.cdea98ee4d419b08556296d28ee973

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzisz po pomniejszemu (mapy)i zielonych kółeczek i niebieskich dymków na mapie Polski ???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawym górnym rogu kliknij na przycisk "Kliknij by zobaczyć użytkowników" i "Tu znajdziesz wszystkie lokalizacje".

Czy mapka może się otwierać od razu bez tych zbędnych klików???

  • Like 1

Newton 12' DOB GOTO, refraktor Sky-Watcher SK909 EQ3-2, okulary: 8, 10 13, 17 i Soligor 25
Na meteory: kamery PAVO6, PAVO7 i PAV79, czasem oko nieuzbrojone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jacek E. napisał:

Nie widzisz po pomniejszemu (mapy)i zielonych kółeczek i niebieskich dymków na mapie Polski ???

Właśnie, Jacek nie bardzo ogarniam te zielone kółeczka ? O co w tym chodzi?

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagęszczenie Naszych - kliknij to zobaczysz ilu w pobliżu - jest tez numerek-liczba  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)