Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wraz z wydaniem marcowym Astronomia zaliczyła wpadkę terminową. Dopiero dzisiaj rozpoczął się druk co razem z czasem dostawy przez pocztę (a z tym coraz gorzej - poczta pozbyła się tysięcy starych listonoszy i "wynajmuje" nowych od jakiś dziwnych firm) powoduje, że prenumeratorzy wersji drukowanej otrzymają gazetę dopiero w okolicach 10 marca. Dlatego na fejsbukowym profilu miesięcznika opublikowane zostały fragmenty wydania marcowego, te które mogą stracić na aktualności w związku z opóźnieniem.

Prenumeratorzy wersji elektronicznej marcowe wydanie już otrzymali.

Piotr Brych
założyciel miesięcznika Astronomia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może warto zmienić firmę? InPost nie dostarczy szybciej? Poczta Polska jest firmą z poprzedniego stulecia i jakoś nie chce się dostosować z szybkością przesyłek do obecnych standardów. No cóż, jako prenumeratorowi wersji papierowej przyjdzie mi troche poczekać:5640dc6f5718d_06Sad:

Orion SkyQuest XT8, TS Optics MX Marine 10x50,. Okulary: Orion Sirius plossl 25mm, GSO plossl 12mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem drukowana wersje to InPost żadnej nie dostarczył a Piotr miał w dokumentach jako dostarczone. Te pseudo firma zostawia przesyłki gdziekolwiek sklep, kiosk itd. W porównaniu  do Uranii to i tak Astronomia wypada znakomicie. A jak chce się szybciej to tez kosztuje, wtedy bierzemy kuriera i mamy na drugi dzień. 

  • Like 2

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W InPosta wszedłem w bardzo złym momencie - zaraz po tym jak wygrali słynny przetarg na obsługę sądów i nie wiedzieli gdzie najpierw łapki włożyć, taki mieli zap... Wiele listów doszło po nawet 2 miesiącach. Dałem spokój po jednej próbie. Teraz już się sytuacja uspokoiła i zobaczymy, może wyślę parę egzemplarzy na próbę. Pamiętać jednak należy, że InPost obsługuje tylko duże i średnie miasta.

Piotr Brych
założyciel miesięcznika Astronomia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z inpostu wszelkie sądy zrezygnowały bo korespondencja nie dochodziła. Nie ma co ich bronić dla mnie są niewiarygodni. Większe z nimi problemy niż z nasza rodzimą pocztą.

Np mój punkt odbioru czegokolwiek z InPost jest ode mnie oddalony o 40km czyż to nie paranoja?

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale policja miała z tym Impostem kupę roboty, bo często całe worki z niedoręczonymi przesyłkami ludzie znajdywali w różnych miejscach. Poczta jest poczta chociaż też można mieć do nich dużo zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co chyba w takim razie kombinować z nowymi firmami i korzystać ze starych sprawdzonych firm.

TAKAHASHI FSQ-106ED,  QHY 163M, QHY 163C, NEQ 6
SW 150/750, SW DOB 10, Platforma paralaktyczna
AstroWalker, SW Star Adventurer 2i
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 26.02.2016 at 09:56, lagdush napisał:

A może warto zmienić firmę? InPost nie dostarczy szybciej? Poczta Polska jest firmą z poprzedniego stulecia i jakoś nie chce się dostosować z szybkością przesyłek do obecnych standardów. No cóż, jako prenumeratorowi wersji papierowej przyjdzie mi troche poczekać:5640dc6f5718d_06Sad:

Na pocztach za dużo obciażenia na jedna osobę - jak prenumerata idzie zwykłym listem, to priorytet dla listonoszy jest najmniejszy (po przekazach pieniężnych i listach poleconych, na niektórych rejonach musi wozić jeszcze paczki) - bo z tego nie musi się rozliczać. Jak roboty ma za dużo to może przerzucać zwykłe na inne dni - wtedy są opóźnienia. Ten InPost słyszałem, ze nie lepszy. 

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)