Skocz do zawartości

Budowa własnej kamery All Sky


Esku1RES

Rekomendowane odpowiedzi

No dobrze. To jedna sprawa załatwiona. 

A sygnał z rejestratora do odbiornika to po jakim kabelku idzie?

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, szdom1 napisał:

 

A sygnał z rejestratora do odbiornika to po jakim kabelku idzie?

Jakiego odbiornika ???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz tam rozrysowaną tylną ściankę, możesz po HDMI lub VGA - takie cuś jak do monitora a i telewizorki takie wejścia mają. No i oczywiście tak jak widzisz zrzuty ekranowe w poprzednich postach siecią swoją lub globalną na monitorze komputera daleko lub na komórkę.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie da się tego podpiąć po USB do PC? Czyli z poziomu Windowsa dostęp tylko przez tą stronkę xmeye.net? Da się wymusić komunikację po lanie, żeby było szybciej, niż internetem?

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MateuszW napisał:

A nie da się tego podpiąć po USB do PC? Czyli z poziomu Windowsa dostęp tylko przez tą stronkę xmeye.net? Da się wymusić komunikację po lanie, żeby było szybciej, niż internetem?

Oczywiście. Masz numer IP rejestratora i "jedziesz" normalnie po LAN, nawet bez podłączania do internetu.

  • Like 2

Sprzęt = 10" f/3.3 SW Quattro CF ? 10" SCT Meade ? Hyperstar f/1.8 ? Gemini G-40 ? ASI 290MM-C
Obserwatorium = Kod MPC: L25 ? poszukiwanie supernowych
Liczba odkryć SN = 12 ? najnowsze: SN 2019wzj
http://www.supernowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerki tez nie musza byc analogowe tylko mozna uzyc kamer IP (ja uzywam MISECU, ktorych jednak pokazanych na gise dla ludzi z zewnatrz nie ma). 

Rejestrator GISE loguje sie na te kamery i rejestruje z nich obraz. Dodatkowo na takie kamerki mozna sie logowac niezaleznie od rejestratora. 

 

  • Like 2

Pozdrawiam

Marcin

________________________________________________________

Askar FRA600, ASI2600MM-P, Atik 428ex M, ASI120MM,  Mount CEM70G, własna astrobudka :)

Zapraszam na moją strone:

https://www.facebook.com/SatFot/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Jacek E. napisał:

Znów latają....

Hmm, to rzeczywiście dziwne. Podejrzewam jednak, że to jakaś "lokalna" przyczyna, ponieważ u siebie nie dostrzegłem takich zjawisk. A może (mówiąc pół żartem pół serio) ma to jakiś związek z np. instalacjami wojskowymi w pobliżu Twojego domu. Tam chyba jest jakaś placówka marynarki wojennej czy coś takiego ... i tu się już zamykam, bo wolę aby mnie rano nikt nie budził niezapowiedzianą wizytą :)

Sprzęt = 10" f/3.3 SW Quattro CF ? 10" SCT Meade ? Hyperstar f/1.8 ? Gemini G-40 ? ASI 290MM-C
Obserwatorium = Kod MPC: L25 ? poszukiwanie supernowych
Liczba odkryć SN = 12 ? najnowsze: SN 2019wzj
http://www.supernowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Esku1RES napisał:

 Tam chyba jest jakaś placówka marynarki wojennej czy coś takiego ... i tu się już zamykam, bo wolę aby mnie rano nikt nie budził niezapowiedzianą wizytą :)

No i to nie jakaś - ale nie przyjdą oficjalnie na Netku można poczytać tam pracuję CSMW :)
Jest około 3 km, a ci co mogą coś powodować z 8....

Proszę - znowu....

Następne.jpg

 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z której strony to lata? Ja mam skierowaną kamerę na południowy wschód i na razie nic mi się nie zarejestrowało.

 

Pozdrawiam

Marcin

________________________________________________________

Askar FRA600, ASI2600MM-P, Atik 428ex M, ASI120MM,  Mount CEM70G, własna astrobudka :)

Zapraszam na moją strone:

https://www.facebook.com/SatFot/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Killerus napisał:

Z której strony to lata? Ja mam skierowaną kamerę na południowy wschód i na razie nic mi się nie zarejestrowało.

 

Dzisiaj z północy na południe najczęściej - choć pierwszy zrzut z północnego wschodu - czyli z prawej na lewą stronę.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Znów mnie zaatakowały, ale to tak przy okazji. Nie wiem czy ostatnio próbowaliście wchodzić na swoją kamerkę ze strony http://www.xmeye.net/index  jeśli nie to zauważycie pewna zmianę, trzeba sobie w ustawieniach zdefiniować urządzenie, zapisać logowanie i hasło i wtedy już wystarczy jak dotąd. Uniwersalne swoje hasło i login tak samo jak z komórki czy dowolnego PCetka. Od nowego roku to zrobili.

A tu moje prześladujące promienie (po prawej szron) - dopiero się włączyła a w Ustce całe -2,4*C

znowu.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jacek E. napisał:

Znów mnie zaatakowały...

Jeżeli tamto to byli zwiadowcy, to to już jest inwazja :)

  • Like 1

Sprzęt = 10" f/3.3 SW Quattro CF ? 10" SCT Meade ? Hyperstar f/1.8 ? Gemini G-40 ? ASI 290MM-C
Obserwatorium = Kod MPC: L25 ? poszukiwanie supernowych
Liczba odkryć SN = 12 ? najnowsze: SN 2019wzj
http://www.supernowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Esku1RES napisał:

Jeżeli tamto to byli zwiadowcy, to to już jest inwazja :)

Jeszcze mam cichą nadzieję, ze to posztormowy latający polbruk zerwany z promenady, nie inwazja Blush

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Kurczak - sprawdźcie czy u was to samo? Brak obrazu, kaze zassać niby pluginek aktive - pobieram instaluję (choć mam) i dalej wielkie G....
Na komórce i TV działa choć zasysa plik aktualizacji...  czy to tylko u mnie coś się spitoliło?

kam.thumb.jpg.deebc19b1d8d02685c2bbbe553b51592.jpg

Kam2.thumb.jpg.e579bdb699d5f44692a1e3dfa2a9990d.jpg

Kam1.thumb.jpg.eb557b61b75caa916a7a6a2a3fc256a7.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie daje - na IE jest OK, Lisek przestał wyświetlać i z programu na PC i na stronie XMyeye - coś w tą wtyczką Actiwex się w nim porąbało....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cholera ich wie, sprawdzam wtyczki i nic nie widdę.. Cuś się jednak popitoliło....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety - poddałem się. Strona Xmeye uaktualniła oprogramowanie, daje wtyczkę, na komórce super na IE OK a mój ulubieny Lisek nie daje rady. Nawet cofnięcie go do poprzednich wersji...

Lisek Dupa.thumb.jpg.ab20e0f878cb48ca134a8f0b7b6b5f60.jpg

IE    Dupa1.thumb.jpg.f14416080abaf5bbe977020b8e0bd4f9.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, a odinstaluj Liska i skasuj zawartość katalogu %APPDATA%\Mozilla\Firefox\  co wyczyści zawartość profilu w tym zainstalowane wcześniej dodatki. Zainstaluj potem od nowa Firefoxa i.. sprawdź - to może zadziałać :) Warto wcześniej wyeksportować zakładki by móc je później przywrócić..

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowałem trochę automatyki do sterowania moją kamerką a dokładnie jej ogrzewaniem, tak by mogła nieco oszczędzać prądu, szczególnie w czasie zimy oraz gdy w czasie awarii pracuje na UPS-ie. Dodatkowo program pozwala na chłodzenie kamery gdy się nagrzeje powyżej 25*C np. od słońca. Dioda sygnalizuje gdy jest jakiś problem z czujnikiem temperatury kopułki (DS18B20) lub czujnikiem wilgotności i temperatury powietrza (DHT21). Oszczędzanie jest zrealizowane w oparciu o grzanie jedynie do poziomu nieco powyżej punktu rosy. Program go wylicza i włącza grzanie do czasu osiągnięcia temperatury kopułki 2*C powyżej punktu rosy. Przy czym mierzy temperaturę powierzchni kopułki i powietrza oraz wilgotność, co wykorzystuje w obliczeniach. Wyliczenie jest wystarczająco precyzyjne.

Zasilanie z przetwornicy 5V, której nie ma na schemacie.

#include <Arduino.h>
//Stacja Pogody AllSky do sterowania grzałką klosza
//grzanie regulowane w zalezności od temp. punktu rosy
//na DHT22 oraz DS18B20
//Autor Jacek Patka
//data 07-03-2017r.
//na Arduino pro mini Atmega328 5V
//biblioteka DHT22.h - https://github.com/markruys/arduino-DHT
//standardowa DS18B20.h
//Pomiar temperatury i wilgotnosci
//Program czyta temperatury powietrza i klosza oraz wilgotnosc powietrza
//wylicza punkt rosy i grzeje 2 C stopnie powyżej tego punktu w celu oszczędności energii
//DS18B20 mierzy temperature klosza
//DHT22 mierzy temp. powietrza i wilgotnosc

#include <OneWire.h>;
#include <DS18B20.h>;
#include <DHT.h>;
#define ONEWIRE_PIN 3 //Numer pinu do ktorego podlaczasz czujnik DS18B20
// Adres czujnika DS18B20
byte address[8] = {0x28, 0xFF, 0xC, 0x57, 0x93, 0x15, 0x3, 0xA};
OneWire onewire(ONEWIRE_PIN);
DS18B20 sensors(&onewire);
#define DHTPIN 4 // nr pinu do którego podłączasz DHT22
#define DHTTYPE DHT22
DHT dht(DHTPIN, DHTTYPE);
// deklaracja pinow przekażników
int pk1 = 5; //przekaznikk1 podłączamy do pinu 10
int pk2 = 6; //przekaznikk2 podłączamy do pinu 11
int d1 = 8; // dioda sygnalizacji alarmu czujników
void setup()
{
  Serial.begin(9600);
  sensors.begin();
  sensors.request(address);
  dht.begin();
 pinMode(pk1, OUTPUT);               //przekaznik1 jako wyjście
 pinMode(pk2, OUTPUT);               //przekaznik2 jako wyjście
 digitalWrite(pk1, HIGH);            //stan początkowy przekaznika1 wysoki
 digitalWrite(pk2, HIGH);            //stan początkowy przekaznika2 wysoki
 pinMode(d1, OUTPUT);               //dioda 1 jako wyjście
 digitalWrite(d1, LOW);            //stan początkowy diody alarmowej niski - zgaszona
}
void loop(){
  delay(2000);
  digitalWrite(d1, LOW);
  //Dane z DHT22
  float h = dht.readHumidity();
  float tpow = dht.readTemperature();
 
  //dane z DS18B20
  float tklosz = sensors.readTemperature(address);
  if (sensors.available()){
    float tklosz = sensors.readTemperature(address);
    sensors.request(address);
}
  if (isnan(h) || isnan(tpow)){
    Serial.println("Błąd DHT22!");
    digitalWrite(d1, HIGH);
    return;
    }
  if(isnan(tklosz)){
    Serial.println("Błąd DS18B20!");
    digitalWrite(d1, HIGH);
    delay(200);
    digitalWrite(d1, LOW);
    delay(200);
    digitalWrite(d1, HIGH);
    return;
  }
 float hic = dht.computeHeatIndex(tpow, h, false);
//tpr - temperatura punktu rosy
//float hpow = pow((h/100), (1/8));
  float hpow = sqrt(sqrt(sqrt(h/100)));
  float tpr = hpow*(112+(0.9*tpow))+(0.1*tpow)-112;
//Dane na COM z DHT22 i DS18B20
  Serial.print("Humidity: ");
  Serial.print(h);
  Serial.print(" %\t");
  Serial.print("TempPowietrza: ");
  Serial.print(tpow);
  Serial.print(" *C\t");
  Serial.print("Heat index: ");
  Serial.print(hic);
  Serial.print(" *C\t");
  Serial.print("TempKlosza: ");
  Serial.print(tklosz);
  Serial.print(" *C\t");
  Serial.print("PunktRosy: ");
  Serial.print(tpr);
  Serial.print(" *C\n");
// przekażniki
  if(tklosz <= tpr+2.00)         //jezeli temperatura jest mniejsza bądź równa od punktu rosy + 2*C
  {
    digitalWrite(pk1, HIGH);           //włącz przekaźnik1 - wiatrak
    digitalWrite(pk2, HIGH);           //włącz przekaźnik2- grzałkę
  }
  else if (tklosz > tpr+2)    //jeżeli temperatura jest większa od punktu rosy + 2*C
  {
    digitalWrite(pk1, LOW);          //wyłącz przekaźnik1- wiatrak
    digitalWrite(pk2, LOW);           //wyłącz przekaźnik2 - grzanie
  }
  if (tklosz > 25.00)    //jeżeli temperatura klosza jest większa od 25*C uruchamiamy wiatrak
  {
    digitalWrite(pk1, HIGH);          //włącz przekaźnik1- wiatrak
    digitalWrite(pk2, LOW);           //wyłącz przekaźnik2 - grzanie
  }
}


Schemat projektu:

58c855f3ab631_termostatpunktrosySketch_bb.thumb.png.3fdfdb96541808f9b080382626f437d2.png

  • Like 6
Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca tak z tym ogniwem, ze grzeje lub chłodzi. Ono jednocześnie chlodzi w jednej części ogniwa, a cieplo wydziela sie w innej części (na radiatorze) . W przypadku zamknięcia takiego ogniwa w kopulce bilans termiczny bedzie na plus, czyli bedzie podgrzewalo kopulke. Musialbys mieć dwa ogniwa, tak wbudowane w obudowę, aby jedno chlodzilo wnetrze, oddając ciepło radiatorem na zewnątrz, a drugie odwrotnie. Jakby na to nie patrzeć , to pomysł bardzo zły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, M@rek napisał:

Chyba nie do końca tak z tym ogniwem, ze grzeje lub chłodzi. Ono jednocześnie chlodzi w jednej części ogniwa, a cieplo wydziela sie w innej części (na radiatorze) . W przypadku zamknięcia takiego ogniwa w kopulce bilans termiczny bedzie na plus, czyli bedzie podgrzewalo kopulke. Musialbys mieć dwa ogniwa, tak wbudowane w obudowę, aby jedno chlodzilo wnetrze, oddając ciepło radiatorem na zewnątrz, a drugie odwrotnie. Jakby na to nie patrzeć , to pomysł bardzo zły

Zarek miał zapewne na myśli układ z peltierem w którym będziemy odwracać polaryzację. Wówczas strona zimna staje się gorąca i na odwrót.

  • Like 1

Sprzęt = 10" f/3.3 SW Quattro CF ? 10" SCT Meade ? Hyperstar f/1.8 ? Gemini G-40 ? ASI 290MM-C
Obserwatorium = Kod MPC: L25 ? poszukiwanie supernowych
Liczba odkryć SN = 12 ? najnowsze: SN 2019wzj
http://www.supernowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chłodzenie wentylatorem jest jak na razie zupełnie wystarczające. Ogniwo Peltiera w sumie zużywa bardzo dużo energii. Więcej niż wynosi bilans chłodzenia. Dobre w chłodzeniu chipa ale tu to byłby przerost formy nad treścią. W skrajnym przypadku wprowadzę tyle wilgoci, że dojdzie do zaparowania klosza od wnętrza.

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)