Welcome to Forum Astronomiczne

Zarejestruj się w naszej astronomicznej społeczności , aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mogła/mógł:

Tworzyć nowe tematy, pisać w istniejących, oceniać posty innych userów , wysyłać prywatne wiadomości, aktualizować statusy, korzystać z poczty, zarządzać swoim profilem i wiele, wiele więcej!

1. Astronomia dla początkujących

1. Uczymy się nieba

Czyli o co najczęściej pytamy na początku przygody z astronomią?

2775

Na co należy uważać, by nie zostać nabitym w butelkę

6546

Uczymy się fotografować Kosmos.

7400

1. 156

Wasze pytania i uwagi odnośnie funkcjonowania forum.

4862

Czytnik naszych blogów astronomicznych

1161

• Nasz najlepszy miesięcznik.

• Partner Forumastronomiczne.pl

• Fotografie miesiąca FA

• Zlot Miłośników Astronomii AstroShow 2017
      Przez Delta Optical · Napisano
      DOSŁOWNIE SPRZED CHWILI - Canon Polska potwierdza swoją obecność na AstroShow 2017! Przywiozą z sobą swoje aparaty, chcecie 6D? Nie ma problemu! Będą też mieli akcesoria fotograficzne, bo dzięki dobrej współpracy naszych firm naszykujemy Wam moc atrakcji. Słowem, znakomite obiektywy i znakomite lustrzanki będą na naszym zlocie do Waszej dyspozycji! Nie zwlekajcie, rejestrujcie się już dziś.

• Jowisz 2011-2017
      Przez Paweł 025 · Napisano
      Zaległy Jowisz z 16 bm. Wcześniej nie miałem dostępu do sieci. Refraktor 102/1000 mm i Canon 550D + telekonwerter x3 na gwint M42. 
    • Astro - Elektronika
      Przez Wega · Napisano
      Trzymam kciuki za powodzenie
    • Obiektywy do DSO
      Przez Anva · Napisano
      Hej
      Kolego Raku-photo zaglądałeś może tu http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/forum/112-konkurs-im-heńka-kowalewskiego-na-astro-fotografię-roku/
      Jeśli nie to polecam -foto nie jedno lepsze od tych z Hameryki (nawet tych z NASA)
    • Obserwacje Jowisza
      Przez gomez86 · Napisano
      Pozazdrościć,  ja już 5 noc nie śpię tylko kombinuje jak zrobić fotkę temu cudeńku  A jak uda mi się cokolwiek odszukać na niebie po za Jowiszem będzie już mega super jolo zapodaj jakieś fotki chętnie popodziwiam
    • Meteor 24-02-2017
      Przez gomez86 · Napisano
      Szczęściarze  
    • Pilot Sky-Watcher SynTrek HEQ5
      Przez Grzegorz Czernecki · Napisano
      120 zł. z wysyłką.
    • Zdjęcia chmur
      Przez Hagen · Napisano
      Dziś wieczorem u mnie wg mapy ma być czyste niebo, wiec jak tak będzie biorę Panasonic'a i w teren coś złowić ze statywu, a narazie jest tak:
    • Lustrzanka a 909AZ3 Sky-Watcher Synta
      Przez gomez86 · Napisano
      Ok cenna uwaga, a jeśli chodzi o sposoby aby jak już robić to dobrze ? jak pisałem jakaś dobra tania kamera? czy jakieś inne sposoby ? coś takiego ? http://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=4093&lunety=Kamera_2_MPix_Full_HD_do_mikroskop%F3w_i_teleskop%F3w_(Bresser)
    • Filtry
      Przez grzesiola · Napisano
      Tak będzie trzeba zrobić i znowu kasa , przesyłki do sąsiada będzie trzeba przekierowac bo mnie żona z domu z tym wywali
    • PRZYPOMNIENIA o KONKURSIE Henia. IV Edycja - 2017
      Przez Jacek E. · Napisano
      Serdecznie zapraszam fotografujących niebo w dzień i w nocy do IV Edycji - Konkursu im. Heńka Kowalewskiego na Astrofotografię Roku Forum Astronomicznego.
        Szczegółowe informacje znajdziecie w Regulaminie Konkursu oraz w Dziale konkursowym. Konkurs na Fotografię maja FA czeka na Wasze prace. Jeszcze tylko przez 5 dni możemy zgłaszać swoje fotografie !!! Jednocześnie bardzo proszę przyszłych Szanownych Jurorów o dokładne zapoznanie się z nowym Regulaminem Konkursu - zwłaszcza z jego 8 punktem  dotyczącym zasad głosowania, na Wasze Szanowni Forumowicze prośby została ,,wzbogacona" możliwość oceny konkursowych prac. Jest o tym napisane w Punkcie nr 8 regulaminu. Pozwolę sobie tu powyższy punkt zacytować: Zasady głosowania w ankietach miesiąca i ankiecie roku:       8.1  Ankiety są publiczne. 
            8.2  W ankiecie miesiąca biorą udział zarejestrowani pełnoprawni użytkownicy FA. W ankiecie roku biorą udział zarejestrowani pełnoprawni użytkownicy z minimalnym miesięcznym stażem od daty zarejestrowania na FA.
            8.2  Każdy głosujący może oddać głos na maksymalnie trzy prace zgłoszone do danej edycji.
            8.3  Wszystkie głosy jurora, który w głosowaniu wskaże więcej niż trzy prace, stają się automatycznie głosami nieważnymi.
            8.4  Ze względu na ograniczenia silnika ankiety forumowej, każdy głosujący zobowiązany jest samemu kontrolować ilość oddanych przez siebie głosów.
                  Wykluczenia głosów wynikające z tego niedopatrzenia nie mogą być przedmiotem reklamacji.
    • Teleskop "komercyjny"
      Przez M.K. · Napisano
      Uczestniczyłem w kilku pokazach i monitor-monitorem, ekran-ekranem, a spojrzenie na żywo przez okular, tak jak SZKLARZ pisze, powodowało zachwyt, zdziwienie i zachwyt zarazem, co wyrażało się w ilości "ochów, achów i łałów"
  • Nasze konkursy, weź udział - zapraszamy :)

• Tylko dla wizualowców ;)

• Ostatnie aktualizacje statusu

• Nadchodzące wydarzenia

• Warto odwiedzić.