Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 31.01.2019 uwzględniając wszystkie działy

 1. 4 punkty
  Daj ogłoszenie, że kupisz używaną BA8. Jeśli Ci się spodoba masz od razu sprzęt docelowy, jeśli nie - sprzedasz bez straty. A różnica w zasięgu 50 i 70 mm jest naprawdę duuuża.
 2. 2 punkty
  Witam Zrobione niemod. Canonem 1200D i TLAPO804. M103 2h materiału, a Ważka 1hi 40min.
 3. 2 punkty
  Oczywistym jest to, że obstrukcja LG zwiększy się o kilka procent jednak przy docelowo małych powiększeniach rzędu 25x nie będzie to zauważalnym problemem. Myślę nawet że przy "planetarnych" powiększeniach nie powinno być zauważalnej różnicy Swoją drogą, pająki są już na swoim miejscu i chyba czas zacząć robić montaż w oczekiwaniu na wycięcie bafli... 58 godzin za mną
 4. 1 punkt
  Krater Kopernik i okolice. NEQ6, GSO 10" ASI224
 5. 1 punkt
 6. 1 punkt
  Próbowałem ostatnio znaleźć przez 10x50 M103 i....... Poległem. Ale wstyd! Natomiast prawdopodobnie widziałem NGC 663. Bardzo fajne zdjęcia, szczególnie pierwsze. Pozdrawiam.
 7. 1 punkt
  Z tą jakością LVW to ilu użytkowników, tyle opinii. Owszem, korekcja i ER super, ale pole widzenia - słabo, a i o kontraście tudzież transmisji ludziska różnie mówią. Znam co najmniej kilku obserwatorów, którzy uznali je za niezadowalające pod tym względem...
 8. 1 punkt
  Już nie produkuje, nie wiem czy skompletujesz zestaw. Na szczęście w międzyczasie ich istnienia nawet zdążył zmienić się wiek na XXI, świat idzie naprzód i te sprawy. Pojawiło się zatem kilka ciekawych alternatyw o porównywalnych, bądź lepszych parametrach, dobrej dostępności w Polsce i w korzystnych cenach. Mowa tu przede wszystkich o dwóch seriach: Tele Vue Delos i Baader Morpheus.
 9. 1 punkt
  A jaki montaż masz do tego zestawu?
 10. 1 punkt
  Fascynujące zdjęcie. Zerknijcie ile galaktyk w tle... https://cdn.eso.org/images/screen/eso1902a.jpg
 11. 1 punkt
  Jako, że wybory Ankiety Roku nie wyłoniły najlepszej pracy, zapraszam do wyborów uzupełniających. Astrofotografie, które uzyskały największą i równą ilość głosów w Ankiecie Roku na Astrofotografię Roku 2018 Forum Astronomicznego. Głosują pełnoprawne Userki i pełnoprawni Userzy z minimum miesięcznym stażem na FA. Ankieta trwa w dniach 26.01 od godziny 19:00 - 31.01 do godziny 19:00 2019r. Głosujemy na jedną z poniższych prac: ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ 1. Damian Demendecki - Jasny bolid z roju Perseidów. 2. Łukasz Szczepański - NGC 2237. 
 12. 1 punkt
  Doceniam prace, ciekawie to wygląda. Powodzenia.👍
 13. 1 punkt
  Taki cudaczek został po opadnięciu płatków
 14. 1 punkt
  Nawet nie wiedziałem kiedy a kapturnica mi zakwitła W porównaniu z rosiczkami czy muchołówką, taki ukryty ten kwiatek w gąszczu (przynajmniej na razie)
 15. 1 punkt
  Kapturnica ładnie w tym roku mi się rozrosła 32 dorosłe kapturki, trzy już do wycinki będą ale za to 6 nowych rośnie
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2019)