Skocz do zawartości

Ranking użytkowników

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 03.05.2026 uwzględniając wszystkie miejsca

  1. @Thomas @jutomi Dzięki za spotkanie. Relacja tutaj: Majówka w Wirach przy Kwiatowej Pełni
    1 punkt
  2. Wczorajsza "prawie" pełnia. Sky Watcher 150/750, HEQ5, ZWO ASI 715MC. 6 x 3888x2208 w plikach RAW8 (ok. 100kl/sec) i po 3000kl. Autostakkert, RegiStax 6 (ostrość) Image Composite Editor, Photoshop (expo w górę).
    1 punkt
  3. Dzisiejsze z porannego spaceru 🙂 Sporo tych plamek. Nikon p950 z filtrem słonecznym plus trochę obróbki na telefonie.
    1 punkt
  4. 1 maja 2026, godz. ~ 20:00 CC8" + ASI 178MM + Optolong U-Venus + IR Pass 685nm PiPP → AS3! → PS → WS2 40% z 5.000 IR / 40% z 5.000 UV PS. @Patkall co do Twojego pytania o obserwacje wizualne, możesz zajrzeć tutaj → https://astropolis.pl/topic/89415-chmury-na-wenus-wizualnie-moja-obserwacja-i-dylemat-logiczny/
    1 punkt
  5. No i byliśmy we trzech @jutomi @polaris i ja. Na miejscu byliśmy już o 19:50 było jeszcze widno, ale taki był plan. Wszytkie cele obserwacyjne na ten wieczór zostaly zrealizowane. Jeszcze przed zachodem Słońca obserwowaliśmy Wenus i Jowisza wraz z WCP oraz cieniem Ganimedesa. Seeing żyleta- bez problemu widać było każdy szczegół tarczy i trsnzytu. Obraz bajeczny. Odniosłem wrażenie nawet, że o zmierzchu Jowisz wyglądał lepiej niż kiedy już zapadła noc. Możliwe, że seeing się nieco pogorszył a może to też kwestia kontrastu. Wschód Księżyca - coś wspaniałego! Na tle korony drzew majestatycznie wyłaniająca się kula ognia. Brakowało tylko żyrafy. 🦒 Posiedzieliśmy do 23:00 po drodze zaliczając sporo gwiazd podwójnych i trzy jadące pociągi. Było sucho i dość ciepło. Kiedy zaczynaliśmy było 20°C a pod koniec 11°C. To był miły i owocny wieczór. Obszerniejszą relacje zamieści zapewne @polarisna Astronocach. Do następnego...
    1 punkt
  6. Z dzisiejszego poranka. Seeing był kiepski, jak obejrzałem materiał wejściowy to stwierdziłem, że całość do kosza, ale popołudniu stwierdziłem, że przepuszczę przez Registaxa i Gimpa. Rezultat po, niestety, dość agresywnej obróbce jest zaskakująco przyzwoity, więc wrzucam. Barlow 2x, stack ze 100 klatek, UR/IR cut, wersja 1:1.
    1 punkt
  7. Słońce pierwszy kwartał 2026 20.01.2026 APO 60/360 z ND 5 + Chameleon 2 z filtrem IR cut i Solar Continuum 06.03.2026 ED 102/714 + Orion Szklany + Canon 550D resize 75% 12.03.2026 APO 60/360 z ND 5 + Chameleon 2 z filtrem IR cut i Solar Continuum
    1 punkt
  8. Kolejna kulka, 25 kwietnia 2026, godz. 20:30 - 20:40. CC8" + ASI 178MM + Optolong U-Venus + IR Pass 685nm PiPP → AS3! → PS → AstroSurface Złożone 20% z 10.000 IR / 40% z 5.000 UV oraz składowe IR i UV
    1 punkt
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.