Skocz do zawartości

Lunatyk_101

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    315
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    12

Ostatnia wygrana Lunatyk_101 w dniu 7 Grudnia 2024

Użytkownicy przyznają Lunatyk_101 punkty reputacji!

Profile Information

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zamieszkały
    Austria

Converted

  • Miejsce zamieszkania
    Austria

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Lunatyk_101's Achievements

Wega

Wega (10/14)

  • One Year In
  • Reacting Well
  • Dedicated
  • First Post
  • Collaborator

Recent Badges

873

Reputacja

  1. Dzięki serdeczne za odpowiedź. Sprawa się już wyjaśniła. Jakimś cudem w lustrzance właczyła się opcja "zdjęcia retro" czy coś w ten deseń. Aparat po prostu dodawał ten efekt. Trochę mi to zajęło, żeby do tego dojść, ale dzięki temu matryca wyczyszczona na połysk, no i nowe doświadczenie jest zdobyte. Drugi raz już nie będę nikomu z tym zawracał gitary. 🙂
  2. Witam Wszystkich, Mam takie małe pytanie. Ni stad, ni zowąd pojawiło mi się nagle okropne winietowanie w moim Maksutovie 127. Jak żyję czegoś takiego nie miał, a ma już ponad 20 lat. Ostrzy dobrze, przy obserwacjach wizualnych też nie widac problemu, ale przy foto (główne ognisko, lustrzanka) to masakra jakaś. Czy ktoś z Was spotkał sie z czymś takim? Co tam się właściwie przestawiło? (Teleskop nie spadł, nie kopałem go, nie rzucałem nim, etc.) 😉 Z góry dziekuję za każdą odpowiedź. Paweł
  3. Najmłodszy jakiego udało mi się kiedykolwiek ustrzelić. 23 godzinny (o ile się nie pomyliłem w dodawaniu i odejmowaniu). 🙂 Walimex Pro 500mm/6.3 & Sony a58, ISO 400, 1/40sec.
  4. Widzę, ale niewiele mi one mówią. Odnośnie szczegółów chciałem się właśnie zapytać, o ile to one grają tak dużą rolę. Czyli tuby są podobne, a akcesoria robią cenę, tak?
  5. Witam Szanownych Forumowiczów, Mam takie proste pytanie. Napatoczyłem się w Astroshop.de na dwa podobne teleskopy: Omegon 150/750 z jakimś podstawowym montażem i Sky Watcher 150/750 OTA. Obydwa Newtony wyglądają podobnie, ale ceny mają dość zróżnicowane. Czy to tylko marketing i chęć pozbycia się Omegona z magazynu, czy stoi za tym coś więcej? Jakie widzicie pros & cons obydwu gratów? Nie mam żadnego dowiadczenia z Newtonami, tak że każda Wasza uwaga będzie dla mnie bardzo cenna. Chciałbym mieć coś niewielkiego, a dość jasnego do DS-ów (wizual). Jest to dobry wybór, czy może lepiej bedzie zainwestować w coś większego? https://www.astroshop.de/teleskope/omegon-teleskop-n-150-750-eq-3/p,13764 https://www.astroshop.de/teleskope/skywatcher-teleskop-n-150-750-explorer-150p-ota/p,15564 Z góry dziękuje za opinie i uwagi. Paweł
  6. 40 godzin przed nowiem, o ile dobrze policzyłem. 🙂 20.09.2025. Walimex Pro 500mm/6.3 & Sony a58, ISO 800, 1/3sec.
  7. Wschód staruszka nad Dolomitami w towarzystwie Wenus i Regulusa. 20.09.2025. Nikon D3100, Nikkor AF-S DX 18-105 mm, ISO 400, 2sec.
  8. No to rzeczywiscie malenstwo. 🙂 Ale najwazniejsze, ze jest!
  9. Witam Wszystkich. Mam takie male pytanie. Do swoojego Maka 150 potrzebuje redukcji wyciagu z 2'' na 1.25". Na sieci znalazlem dwa rozne reduktory i chcialbym zapytac, czy ktos ma moze doswiadczenie z tego typu ustrojstwami? Jeden to zwykly reduktor gdzie okular mocowany jest na dwie sruby: https://www.teleskop-express.de/de/adapter-10/adapter-t2-m42x0-75-122/ts-optics-adapter-von-2-auf-1-25-und-t2-fuer-okulare-und-t2-adaptionen-282 a drugi to bajerancki twist-lock: https://www.astroshop.pl/adaptery-redukcyjne-i-okladki/skywatcher-adapter-twist-lock-2-1-25-/p,33418 Teoretycznie twist-lock powinien lepiej centrowac i trzymac, ale jak to wyglada w praktyce? Planuje wieszac tam lustrzanke od czasu do czasu, czyli pewnosc uchwytu i stabilnosc bylaby dosc wazna. Co byscie mi poradzili?Dziekuje z gory za kazda odpowiedz. Pozdrawiam, Pawel
  10. Dzisiejsze widoki za oknem przed wschodem Słońca. Nikkor 55-200mm, 1:4-5.6 GII ED & Nikon D3100, ISO 200, 1/400 sec.
  11. Przedwczorajszy, w okolicach pierwszej kwadry. Trzeba korzystać, bo nie wiadomo kiedy będzie następna pogodna noc. 😐 Mak 150 & Sony a58, ISO 200, 1/15 sec.
  12. Dzisiaj spotkal sie romantycznie z Wenus nad ruinami. Nikon D3100, Nikkor AF-S DX 18-105 mm, ISO 200, 1sec.
  13. Pobudka o 4 rano, zeby byc przed 7 na miejscu. No i bieganie ze statywem (fine tunning). Zaden przypadek. 🙂
  14. Dzisiejszy o wschdzie Słońca. Walimex Pro 500mm/6.3 & Sony a58, ISO 200, 1/400sec.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.