Skocz do zawartości

DarX86

Użytkownik
 • Zawartość

  1944
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  67

Ostatnia wygrana DarX86 w Rankingu w dniu 1 Luty

DarX86 posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

4662 Excellent

O DarX86

 • Tytuł
  Syriusz
 • Urodziny 12.11.1986

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  Skierniewice/Rawa Mazowiecka

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Jasień

Ostatnie wizyty

9750 wyświetleń profilu
 1. Najlepszego Łukaszu! Niech Twój wzrok sięga dalej niż kamery fociarzy
 2. Kamera do księżyca i słońca

  Tu masz link to avika Munia: https://www.dropbox.com/s/gfzqdv65zr9xxqk/Moon_184626.avi?dl=0 A tu zdjęcie jakie mi wyszło z tego nagrania: Owocnego ćwiczenia
 3. Kamera do księżyca i słońca

  Bazy takiej raczej nie ma. Jeśli będziesz chciał to mogę wrzucić gdzieś surowy avik byś mógł sobie pobrać i się pobawić. Zajmuje on ok 1gb.
 4. Gratulacje ! Też marzy mi się takie ujęcie Oriona, ale kiedy ja to zrobię, nie mam zielonego pojęcia:)
 5. 100 lat Fobku

  Sto lat!
 6. Pierwszy zestaw

  Na początek te filtry co masz w koszyku sobie daruj. Lepiej wyposażyć się w filtr zmienny polaryzacyjny do Księżyca, oraz folię Baader ND5 do obserwacji Słońca. Myślę że tak źle z kolimacją po podróży nie ma, jednak zawsze warto skontrolować czy nic się nie przestawiło. Kolimacja z kolimatorem laserowym to chwila. Zwróć też uwagę że teleskop który wybrałeś nie ma dostępu ogniska głównego dla lustrzanki. Więc po podpięciu Canona nie uda Ci się złapać ostrości. Wyjściem jest albo fotografowanie tylko z barlowem, bo wtedy tego problemu nie ma. Lub podniesienie lustra głównego, by uzyskać dostęp do ogniska dla lustrzanki.
 7. 100 lat Charon_X

  Najlepszego!
 8. Syriusz to ranga, nick jest wyżej grubymi literami. A mi się wydaje, że to nie ma nic do rzeczy czy jest 72dpi czy 300dpi. Ważne by rozmiar zdjęcia w pikselach pozostawał taki jak powinien być. Rozdzielczość o której piszesz ma znaczenie przy wydrukach, jeśli chcesz mieć wydruk w takiej rozdzielczości to automatycznie program pokazuje maksymalny wymiar wydruku przy ustawionej jakości. Równie dobrze można to ręcznie przeliczyć i nawet przy 72dpi wyświetlanym w programie ustawić obszar wydruku takiej wielkości by wydruk był w wyższej rozdzielczości. Przykładowo dla zdjęcia o wymiarach 3000x3000 pikseli, wystarczy ręcznie ustawić obszar wydruku na 10x10 cali i już otrzymamy wydruk w jakości 300dpi. W obróbce "dpi" nie powinno mieć znaczenia bo pracuje się zarówno na pomniejszonym zdjęciu gdzie na ekranie na cal przypadnie 500pikseli,jak i na powiększonym gdzie na cal ekranu wypadnie 50pikseli. To rozmiar zdjęcia warunkuje wielkość dobrej jakości wydruku. Obrobiłem już sporo zdjęć i nigdy nie miałem problemu z pixelozą mimo, że pracuję na zdjęciu 72dpi. Robiłem też wydruk Księżyca 40cmx40cm i też wyszło dobrze. Moim zdaniem źródło Twoich problemów leży gdzie indziej.
 9. A medal był tak blisko...

  1. Pokaż poprzednie komentarze  1 więcej
  2. DarX86

   DarX86

   Trzeba było otworzyć po pierwszej serii, podpity lepiej zniósłbyś drugą :) 

  3. Jacek E.

   Jacek E.

   Nie chcieliśmy zapeszyć....

  4. Charon_X

   Charon_X

   Źle to będzie jak igrzyska skończymy bez medalu - to nie jest niemożliwe - w końcu przed Małyszem było sporo takich igrzysk. Póki co skoki mają szanse skończyć się dobrze - jak wpadnie medal indywidualnie na dużej i przede wszystkim medal w drużynie to bedzie ok.

 10. Nie jestem znawcą tematu ale może to Cię zadowoli. Mam zdjęcie o takich parametrach: Jak widać tak samo jest 72dbi. I wymiarach 1037x752 pikseli. Wybieram kadrowanie i u góry w rozdzielczości wpisuję "300". Następnie kadruję zaznaczając całe zdjęcie: Po tej operacji otrzymuję obraz o tych samych wymiarach w pikselach, ale już 300dpi.
 11. Urodzinowe AstroChłopaki 4x- najlepszego

  Najlepszego!:)
 12. Pierwsza kamera - sprzęt i soft

  AutoStakkert to dobry program. Do wyrównania spróbuj ImPPG. Klikniesz "Narzędzia -> Wyrównaj sekwencję obrazów" dodasz zdjęcia które chcesz wyrównać i programik powinien poradzić sobie by na wszystkich zdjęciach pozostał ten sam fragment Księżyca bez przesunięć
 13. Pierwsza kamera - sprzęt i soft

  Czym stackujesz? Przy ręcznym prowadzeniu są duże przesunięcia między poszczególnymi klatkami. Nie zawsze program stackujący sobie z tym radzi. Najlepiej najpierw wyrównać klatki w innym programie np. PIPP, ImPPG
 14. Nie pamiętam dokładnie jak długo (chyba kilka godz), ale jakiś czas miał właśnie orbitować wokół Ziemi, dopiero potem wystrzelić dalej.
 15. Balon obserwacyjny typu aerostat?

  Też prawda, u siebie widuję sporadycznie ale pamiętam jak kiedyś wieczorem byłem w pobliskim mieście. I nad zachodnim horyzontem świeciło coś, pierwsza myśl to że jak ładnie świeci Wenus, ale zaraz przecież wtedy nie była widoczna Fakt, że samolot leciał "na mnie" sprawił że trudno było dostrzec ruch, dopiero po dłuższej chwili załapałem o co chodzi.
×
© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2018)