Skocz do zawartości

volund82

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    24
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

O volund82

  • Urodziny 17.10.1982

Profile Information

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zamieszkały
    Jaworzno

Converted

  • Miejsce zamieszkania
    Jaworzno

Ostatnie wizyty

910 wyświetleń profilu

volund82's Achievements

Deneb

Deneb (4/14)

  • Collaborator
  • Reacting Well
  • One Year In
  • Dedicated
  • One Month Later

Recent Badges

33

Reputacja

  1. Zgadzam sie, dlatego napisalem ze jednak najlepsza folia. Co nie zmienia faktu, ze da sie tak trafiac. I nie jest to jakies skomplikowane. Po kilku probach zajmuje to max kilka minut. Jak sie nie ma co sie lubi to trzeba kombinowac😂
  2. Ze sloncem nie mam zbyt wielu doswiadczen. Kiedys sie wybralem na obserwacje i mialem z tym problem. Gdzies wyczytalem ze mozna obserwowac jak jest oswietlony teleskop. Np. jezeli jest cien z jednej strony, a z drugiej nie, to robilem tak zeby byl oswietlony jednakowo z obu stron. I to samo gora-dol. . Lopatologicznie ale sie da, najlepiej jednak folia na szukaczu.
  3. Ja do celowania w ksiezyc i planety maczkiem, uzywam szukacza laserowego. Moje plecy odetchnely z ulga😂
  4. Moze byc ciezko ze wzgledu na moja prace bo wolny weekend mi wypada raz na poltora miesiaca ale jakby co to pisz , moze sie uda.
  5. Ewentualnie moze byc tez niedziela, z tego co widze maja byc dobre warunki.
  6. Widze ze mieszkasz niedaleko wiec jak chcesz to mozemy sie zgadac i sobie zerkniesz przez moje okulary jakie mam do maczka 127. Mam svbony 9mm, svbony zoom 7-21mm o ile dobrze pamietam, 15.5mm ts optics, 32mm gso. Wolne niestety u mnie wypada 4-5 maj wiec po weekendzie(uroki pracy na 4 brygady:/) Ja jezdze na miesjcowke kolo Bukowna bo mam blisko. Jak ci pasuje to mozesz podjechac o ile bedzie w miare czyste niebo.
  7. Zebym jeszcze wiedzial jak:) Nie moge nigdzie znalezc edycji.
  8. Ja mam podobnie, poszedlem ogladnac sci fi, a czulem sie jakbym ogladal komedie. Z naukowca ratujacego "swiat" zrobili glupka, motyw ze on rozpracowal jezyk obcych na poziome swobodnej rozmowy jak ze starym kumplem tez slaby. Ten film to takie sci fi dla rodzin. Dla mnie to takie 5 moze 6/10, do Interstellara nie ma podjazdu.
  9. Czesc. Zabawe z foceniem DS zaczalem ok rok temu i jest to moja pierwsza fotka ktora zamieszczam na tym forum. Niestety poprzedniej zimy z roznych wzgledow nie udalo mi sie zrobic Oriona, mojego ulubionego regionu nieba. Tej zimy na okienko z pogoda czekalem od poczatku grudnia. Niestety praca na 4 brygady nie pomaga:/ W koncu po 3 miesiacach wyczekiwan i zrezygnowania pod koniec lutego nadeszlo wymarzone okno. Udalo sie wyskoczyc dwie noce z rzedu. Pierwszej nocy niestety powloka wysokich chmur + ksiezyc ok 70%. Jednym slowem na niebie mleko. Nawet sie mialem nie rozkladac bo ledwo co polarna bylo widac, ale pomyslalem ze przetestuje jak wyjdzie zdjecie w takich warunkach. Nazbieralem ok 100min w klatkach po 20s + 20min w klatkach po 4s dla rdzenia. Drugiej nocy ksiezyc juz ponac 80% ale warunki zyleta, nic tylko focic. Dozbieralem 120min i zakonczylem noc. Jako ze obrobki sie caly czas jeszcze ucze, to nastepny dzien w wiekszosci spedzilem na wielkorotnym obrabianiu materialu. Biorac pod uwage warunki pierwszej nocy to z efektu koncowego jestem zadowolony. Caly czas sie ucze obrobki i z checia przyjme rady co mozna poprawic. Sprzet: Redcat51 wifd, ASI585MC Pro, UV/IR cut, Az Gti(eq), Asiair Klatki: Temp matrycy -10C Gain 200 light-630x20s, 300x4s - razem ok 4h dark-32x20s bias-100x0.001s flat-32x3s Obrobka-Siril, Graxpert, Photoshop
  10. Za mala nie bedzie. Pod swsa bym nawet powiedzial ze w sam raz i nie przekraczalbym 250-300mm. Swsa powinno nawet 400mm pociagnac przy dokladnym ustawienu na polarna, ale ciezar juz bedzie zbyt duzy i nie ma sensu katowac sprzetu. Generalnie staraj sie dobrac sprzet tak zeby to co wisi na swsa nie przekraczalo 50% udzwigu tego montazu jak chcesz focic. Wyszukaj sobie stronke astronomy tools i tam w zakladce imaging mozesz sprawdzic jakie bedziesz mial pole widzenia z tym lub innym zestawem.
  11. volund82

    Brak pogody

    Masakra z ta pogoda. Juz sie cieszylem na srode i czwartek. Meteo blue pokazywalo fajne warunki, a tu od wczoraj zmiana i 100% chmur u mnie. Duzo mojej winy pewnie bo nowa kamerke zakupilem w listopadzie i od tamtej pory jest lipa😂
  12. Co do eq3-2 to powinno sie dac, bo tak jak koszy napisal tam jest sprzegielko i mozna je poluzowac. Co do baterii, przez pol roku sie nie rozladowaly a bywalem pod golym niebem ok 1-2 na miesiac po ok 2-3 godzinki. Zawsze mozna wozic drugi zestaw baterii.
  13. A np jakis mniejszy maczek+ eq 3-2 z prowadzeniem w jednej osi? Albo az gti i wtedy jest tez goto?.Do tego kamerka planetarna, zasilanie jakies i komp. W 6k sie powinno spokojnie zmiescic jak sie znajdzie uzywki, tylko ze to raczej tylko ksiezyc i us.
  14. Jak dla mnie caly czas zbyt zolte/przesaturowane. W porownaniu do pierwszych wersji jest o wiele lepiej ale jednak chyba dalej zbyt mocno.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.