Czesc. Zabawe z foceniem DS zaczalem ok rok temu i jest to moja pierwsza fotka ktora zamieszczam na tym forum. Niestety poprzedniej zimy z roznych wzgledow nie udalo mi sie zrobic Oriona, mojego ulubionego regionu nieba. Tej zimy na okienko z pogoda czekalem od poczatku grudnia. Niestety praca na 4 brygady nie pomaga:/ W koncu po 3 miesiacach wyczekiwan i zrezygnowania pod koniec lutego nadeszlo wymarzone okno. Udalo sie wyskoczyc dwie noce z rzedu. Pierwszej nocy niestety powloka wysokich chmur + ksiezyc ok 70%. Jednym slowem na niebie mleko. Nawet sie mialem nie rozkladac bo ledwo co polarna bylo widac, ale pomyslalem ze przetestuje jak wyjdzie zdjecie w takich warunkach. Nazbieralem ok 100min w klatkach po 20s + 20min w klatkach po 4s dla rdzenia. Drugiej nocy ksiezyc juz ponac 80% ale warunki zyleta, nic tylko focic. Dozbieralem 120min i zakonczylem noc. Jako ze obrobki sie caly czas jeszcze ucze, to nastepny dzien w wiekszosci spedzilem na wielkorotnym obrabianiu materialu. Biorac pod uwage warunki pierwszej nocy to z efektu koncowego jestem zadowolony. Caly czas sie ucze obrobki i z checia przyjme rady co mozna poprawic.
Sprzet:
Redcat51 wifd, ASI585MC Pro, UV/IR cut, Az Gti(eq), Asiair
Klatki:
Temp matrycy -10C
Gain 200
light-630x20s, 300x4s - razem ok 4h
dark-32x20s
bias-100x0.001s
flat-32x3s
Obrobka-Siril, Graxpert, Photoshop