-
Liczba zawartości
195 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
2
Ostatnia wygrana Admiral_M w dniu 17 Lutego 2016
Użytkownicy przyznają Admiral_M punkty reputacji!
O Admiral_M
- Urodziny 01.08.1968
Profile Information
-
Płeć
Mężczyzna
-
Zamieszkały
Szczecin
Contact Methods
-
Skype
marek68admiral
Admiral_M's Achievements
-
Tu masz genialny adapter (obrotowy) od Baadera: http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p4391_Baader-adapter-C-mount-to-T-2.html na gwint T2 w tym wypadku. Od środka wkręcasz filtr 1.25" - odległość od czoła gwintu C/CS oceniam na jakieś 0.5-0.7mm (gwint siedzi głeboko w obudowie od strony T2). Jedyne co trzeba zrobić to trzy śruby imbusowe M3 wymienić na dłuższe z dużym radełkowanym łbem - jeżeli kupisz to, co powyżej to śruby masz ode mnie gratis. Sam tego używam - jest naprawdę dobre, bo obrotowe a poza tym umożliwia wstawianie przedłużek 1.25" i regulację powiększenia - tak z reduktorami jak i z klasycznymi barlowami, z czego początkowe 10mm mieści się w obudowie. Używałem z powodzeniem aż do rozmiaru 1/1.2" włącznie, czyli IMX174/249.
-
To zwykły nos 1.25" do kamerki na C/CS (17.5 vs 12.5 mm odległości od matrycy) - standardowo mają 20-30 mm długości. Na wyjściu jest gwint na filtry 1.25". Do kupienia wszędzie. Jeżeli chcesz krótszy to trzeba toczyć na zamówienie - sam tak zrobiłem, zamawiając kilka 5 mm przedłużek. Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
-
Test miniPC na potrzeby sterowania zestawem astrofoto
Admiral_M odpowiedział jolo na temat - Testy i recenzje
Łukasz, Sprawdź pracę z kartą mikroSD - tu pewnie będzie wąskie gardło prędkości zapisu, oraz jakiekolwiek avikowanie na pamięć EMMC. Dzięki wielkie za podzielenie się szczegółami nowego sprzętu. Szczęśliwego Nowego Roku! Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka -
Nic nie poradzę na linki Googla - miejsce jest przy Grunz w Rzeszy - 35km od Szczecina. Admiral_M via Tapatalk.
-
https://goo.gl/maps/VkitEQb24Qx. Miejscówka zamiata Żelisławiec i konkuruje z Zatomiem. Dziękuję Kolegom za wspólne obserwacje, Kamilowi za piękne obrazki z Newtona 14", a przede wszystkim Marcinowi za inicjatywę. Pogoda taka, że nie zdarzy się ponownie do kwietnia. Zero rosy. Trzaskałem easy-frames z bzykadełka Star Adventurer - dzielę się rezultatem (centralnie i trochę u góry Deneb, a poniżej w lewo Ameryka Północna) - Nikon D700 + Sigma Art 35/1.4 - tylko 15 klatek @ iso 800 - 180s - f 3.5 (45min); obróbka: DSS + PS; w lewym dolnym rogu światło Szczecina, a w prawym dolnym - Schwedt:
-
Admiral_M obserwuje zawartość Bezprzewodowe sterowanie zestawem
-
Robert, Na 100% masz problem z elektroniką montażu. Miałem kilka takich przypadków - pod warunkiem, że pilot jest OK przy czymkolwiek innym od SW. Dalej nie pomogę, przepraszam. EDIT: Pierwszy winny przy zwarciach - zobacz moduł zasilania na płycie głównej Twojego montażu - najczęściej tu będzie problem, który szybko i tanio wyeliminujesz.
-
Osobiście uważam, że pkt. 1 jest najbardziej niezawodny, nawet na krótkich odległościach - zwłaszcza po wi-fi. Pulpit Zdalny albo TeamViewer załatwiają resztę. Jeżeli chodzi o koszty, to pkt. 2 wcale nie jest dużo droższy od pkt. 3 - zwłaszcza jeżeli zarządzamy zestawem po niezawodnym kablu ftp. Sugeruję (jak w pierwszym zdaniu mojgo poprzedniego postu) - skupić się na rozwiązywaniu problemów mniej doświadczonych kolegów z Forum. Osobiście nie cierpię wątków z forów zagranicznych w stylu "pokaż, co masz w swojej walizce". Zachęcam zatem do zadawania konketnych pytań i udzielania konkretnych odpowiedzi, żebyśmy mieli wszyscy jak najmniej powodów w przyszłości do przywoływania praw Murphy'ego.
-
Wydaje mi się, że dyskusja powinna toczyć się w kierunku rozwiązywania konkretnych problemów sterowania jakimkolwiek montażem na odległość (nie koniecznie bezprzewodowo, jak w wydzielonym wątku) - @ignisdei proszę popraw. Wątek można podzielić (równocześnie odpowiedzieć na pytania Jacka E.) na kilka kategorii: 1. rozwiązania semi-pro z dedykowanym komputerem (-ami), które słusznie sugeruje @wessel; sam jestem użytkownikiem projektu www.iteleskop.org, i takie rozwiązanie na kwadrant globusa, lub dalej - do Chile, jest jedynym, które działa na wąskim gardle, jakim jest przepustowość łącza (kilka krajów, urządzeń kilkadziesiąt, pingi w kosmos); jedziemy przez sieć globalną i jakość zależy tak od dostawcy usług przy zestawie (przeważnie radiolinia), jak i dostawcy usług użykownika zdalnego; ponieważ zadania wykonuje PC lokalny, więc o nic nie trzeba się martiwić; dla ciekawskich dodam, że sam projekt www.iteleskop.org, to nie tylko PC lokalny w obserwatorium w Nerpio, ale również serwer w Polsce, wymieniające się skryptami "custom made". 2. rozwiązania typu comfort (na potrzeby astronomii amatorskiej) na odległości do kilkudziesięciu metrów (tu mieszczą się super-uber rowziązania pro na światłowodach), gdzie parametrem wejściowym jest max. pasmo zestawu - zaczynamy od standardów USB na krótkich dystansach (USB 3.0 to 5Gbs, a karta expresscard to tylko 2.5Gbs) do 5m bez aktywnych przedłużaczy, jak również rozwiązania po klasycznej skrętce ftp (ekranowanej) na dystansie ponad 100m (1Gbs), ale również światłowody - w prędkości do 10Gbs - albo bezpośrednio podłączane pod kartę sieciową PC, albo używane jako medium serwera-odbiornika w standardzie USB 3.0 po światłowodzie (5Mbs). 2.a. to samo co w p. 2, ale bezprzewodowo po wi-fi; wi-fi to studnia różnych standardów sobiie nie równych, więc jakakolwiek dyskusja musi uwzględniać standardy; kamery dedykowane do DS pojadą jak najbardziej na niższym standardzie, niż kamery planetarno/słoneczne, które de-facto zajmują całą przepustowość łącza 1000BASE-T i jadą tylko na krótkim dystansie ac w trzech strumieniach w kanale 80MHz; sam takich używam. 3. rozwiązania na krótkim dystansie, przy montażu, gdzie nie trzeba kombinować, gdyż najszybszy możliwy standard w astronomii amatorskiej to USB 3.0 z prędkością 5Gbs - tu, odpowiadając na pytanie Jacka E., nie ma alternatywy cenowej! Mam nadzieję, że powyższe podzieli dyskusję, gdyż każdy z nas należy co najmniej do jednej kategorii. Kolegów, którzy podzielą inaczej zapraszam do dyskusji, Prowadziłem dyskusję na PW z jednym z Kolegów z forum w zakresie p. 2.a - konluzja: w otwartym polu urządzenia muszą się widzieć (strefa Fresnela), albo mówimy o sieci wewnątrz-budynkowej, gdzie fale odbijają i uginają się wielokrotnie. Uprzejmie proszę nie przywoływać praw Murphy'ego, gdyż w kręgach mi znanych oznaczają tylko "problem bez diagnozy", o rozwiązaniu nawet nie wspominam.
-
Nie rozumiem użycia słowa "teoretycznie" powyżej. Cały zestaw (EQ6 po EQMode direct, AH 3.0 lub osobny focuser, dwa koła filtrowe, kamera) działa tak na kablu skrętce jak i po wifi. Admiral_M via Tapatalk.
-
3 łańcuchy 80MHz pasma 5GHz, pod warunkiem braku sieci zakłócających, w standardzie ac, na krótkim dystansie z pełną strefą Fresnela i krzaczyć nie będzie. Admiral_M via Tapatalk.
-
Ten kabel USB łatwo się eliminuje poprzez zastosowanie serwera sieciowego USB - cały zestaw, łącznie z AH, działa na kablu Cat.5 lub wi-fi - co kto woli. Admiral_M via Tapatalk.
-
Astrohub 3.0 by @jolo, był jednym z komponentów zestawu transmisyjnego. Swoje pomysły na v4.0 przesłałem już wcześniej na PW. Łukasz - DZIĘKUJĘ!
-
PTMA Szczecin TV http://ptma.szczecin.pl/ptma_tv/index.html Mieliśmy 2-godzinną przerwę na burzę. Po uruchomieniu YT, włączamy od razu jakość 1080p: Transmisję popełniono zestawem harcerskim niemalże: PTMA Szczecin pozdrawia Forumastronomiczne.pl!
-
Apertura 11" jak w poście: <C-SCT-EHD-11"> Data jak najbardziej poprawna - jak w poście: < 2016-04-01 23:24UT > ; tydzień przed Waszym Giga-zlotem: stałem na polu sam i odganiałem dziki i lisy nie za bardzo skutecznie...
-
Jowisz w kolorze. Nie jestem zachwycony, gdyż tylko kanał zielony okazał się dobry (70% klatek) - reszta dużo gorzej. Zatom, 2016-04-01 23:24UT, W: 0-1m/s, T=-5.5°C, H(R)=85%; C-SCT-EHD-11", PGR-IMX249, f/40, FL=12m. Jupiter alt.=38°. IR-RGB, ustrzelony, przetworzony i zaprezentowany w f/40 (TV Powermate 4x).