Skocz do zawartości

jacekdh

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    27
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Profile Information

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zamieszkały
    Białystok

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

jacekdh's Achievements

Regulus

Regulus (3/14)

  • One Month Later
  • Week One Done
  • Dedicated
  • Collaborator
  • First Post

Recent Badges

6

Reputacja

  1. Rozciąłem dętke teraz trzyma i to dosyc mocno. Spróbuje któregoś razu jak gdzies znajdę kawałek blaszki na wielkość tacki przygotować i na to położe kawałek dętki to będzie równomiernie dociskać. Ewentualnie 2 śrubę kupię taką samą i na dwie śruby będzie napewno dobrze dociskać. Póki co sprzęt schowałem i będzie czekać do momentu wręczenia. Teleskop na szczęscie nie jest jakiś bardzo cięzki więc i pewnie na samej dętce wytrzyma.
  2. Już wiem czemu nie trzyma. Gwint jest ok. ta tacka jest mała i styka się tylko środkiem z podstawą teleskopu aluminium o aluminium. Dół płytki ma jakieś 3.5 cm szerokości a podstawa teleskopu 4 z hakiem. I tylko płytka środkiem dotyka podstawy teleskopu
  3. Jak się uda wyciągnąć teleskop to dzisiaj przyłożę i sprawdzę tackę. Jedyne kawałki gumy jakie mogę mieć w domu to dętki i je pociąć. A czy jak kupię coś takiego to będzie pasować ? https://www.google.com/search?q=Płytka+szybkiego+montażu+CAMROCK+H020%2FH030%2FH051&rlz=1CDGOYI_enPL1188PL1188&oq=Płytka+szybkiego+montażu+CAMROCK+H020%2FH030%2FH051&gs_lcrp=EgZjaHJvbWUyBggAEEUYOTIGCAEQRRg8MgYIAhBFGD3SAQgyNTcwajBqOagCE7ACAeIDBBgBIF_xBW3IEMAdn7EW8QVtyBDAHZ-xFg&hl=pl&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8
  4. Śruba ładnie wkręca się do aparatu. Ale mimo dokręcenia tacki do aparatu śruba mogę delikatnie ruszać tacką. Więc jak teleskop jest dużo większy od aparatu to może dlatego po chwili tak się luzuje bo za duże siły na mocowanie działają. Teleskopu nie wyciągnę bo za dobrze go schowałem. Tylko ta śruba ma 0.5 cm długości gwintu. To może dla takiej jednej ciężko będzie złapać teleskop i utrzymać na płytce. Tam od dołu teleskopu chyba są dwa miejsca na gwint to może dokupię trochę dłuższą śrubę i na dwie się złapie i będzie sztywno. a płytka jest aluminiowa i ma dwa podłużne paski gumy
  5. Ok dziękuję mam Canona 600d więc po weekendzie jak będę sam w domu sprawdzę szybko czy pasuje. Bo do tej zielonej podstawy śruba się wkręcała tylko jakby za krótka była i ciężko dokręcić było żeby to przestało się ruszać.
  6. tak płytka jest gumowana, ale nawet śrubokrętem próbowałem dokręcić ale słabo trzyma, może będzie trzeba na 'chama' dokręcić albo śrubę wymienic . Jak dam na urodziny już to będziemy składać solidniej, dzisiaj tylko próba:)
  7. Mam już wszystko. Ale też i mam pytania. Czy dobrze złożyłem? Bo na próbę chciałem złożyć. A druga sprawa. Do tej zielonej podstawy jak rozumiem przykręcam tą podkładkę ze statywu. Ale co chwilę się luzuje śruba czy robię dobrze ? Czy to jakoś inaczej ma iść.
  8. na początku w postach pisałeś że teleskop jeden wyjdzie 900 bo rabat 10%, masz może kod rabatowy? bo bym wział z deltaoptics
  9. I mam problem chyba muszę szukać innego rozwiązania bo 8 kwietnia zamówiłem z Ali statyw ale coś nie tak z przesyłką i nie wiadomo kiedy przyjdzie. Mogę jeszcze 4 dni poczekać bo urodziny ma 30 i będę musiał kombinować czy nie zamówić czegoś innego, może jednak ten metrowy teleskop ze statywem w zestawie
  10. Już w przyszłym tygodniu będę zamawiać teleskop. Ale mam pytanie odnośnie sklepu z linku. Wpisałem w Google i ma słabe opinie. Czy nie ma ryzyka że teleskop przyjdzie uszkodzony i będą problemy ze sklepem?
  11. Statyw zamówiony, teleskop zamówię kilka dni przed urodzinami. Dziękuję wszystkim za pomoc 🙂
  12. Dziękuję jeszcze raz. Rano podejmę decyzję ale jednak wychodzi że wezmę maka i statyw. Urodziny pod koniec miesiąca więc zdąży wszystko przyjść. Przynajmniej taką mam nadzieję. Za makiem przemawia to że w razie potrzeby można złożyć i schować do szafy a z metrowym teleskopem już bym miał problem
  13. Czyli z tego co zaproponowaliście to najlepszy będzie; https://deltaoptical.pl/teleskop-sky-watcher-bk-909-az3-90-900 tylko będzie trudnosc w ustawieniu na balkonie. Ale zapewne da się. Ewentualnie więcej wyjazdów trzeba będzie planować za miasto a następnie dopłata za coś mniejszego i kupno oddzielnie lunety i statywu, i ten zestaw będzie bardziej mobilny i bez trudu wejdzie na balkon https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=2460&language=pl
  14. Myślałem też że tego z linku wezmę, jest krótszy to wejdzie i w miarę komfortowo będzie można go obsługiwać
  15. Nie uda się do barierki zamontować bo mam zabudowany balkon a na barierce jest szyna od szyb
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.