Skocz do zawartości

olo manolo

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    50
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Profile Information

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zamieszkały
    Polska

Converted

  • Miejsce zamieszkania
    Katowice

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

olo manolo's Achievements

Aldebaran

Aldebaran (5/14)

  • One Month Later
  • Week One Done
  • Dedicated
  • Collaborator
  • Reacting Well

Recent Badges

11

Reputacja

  1. Mam go, jest OK. Niestety nie mam porównania z innymi.
  2. Czyli nie ma sensu kupić 6 mm skoro nie często się to zdarza? Szczerze to jestem zaskoczony że to było szczęście bo myślałem że to standard z takim widokiem. Jeszcze jedno... Czy 32mm Plossl to okular o najszerszym polu widzenia czy znajdę coś lepszego np.(68st) Który wykorzystam w 100% przeglądając niebo.
  3. Pytanie... Oglądałem księżyc w ciągu dnia przez 7,2 mm. Było ostro i można by spokojnie założyć okular o lepszym powiększeniu. Czy okular 6mm a może nawet 4 dałby radę aby nadal było ostro?
  4. Zależy z jaką muzą... Oczy masz jedne 🙂
  5. Zapomniałem o nim, myślałem że to nic nie warte i schowałem... Tak wygląda słońce powiększenie 21,6 mm zrobione tanim tel. kom. bez ustawiania i budowania.
  6. Panowie, nie mieści się. Na zdjęciu specjalnie ująłem nie centralnie a lekko z boku słońce. Centralnie wypełnia cały okular. szczerze to nie wiem o czym mowa 🙂
  7. Zapomniałem o nim, myślałem że to nic nie warte i schowałem... Tak wygląda słońce, powiększenie 21,6 mm zrobione tanim tel. kom. bez ustawiania i cudowania.
  8. 21,6mm widzę 80% słońca. Fajnie by było zobaczyć całe + jeszcze trochę nieba wokoło aby słońce się odznaczało na tle. Mam kątówke 1,25, zdjęcie jest w postach poprzednich.
  9. Mam lornetkę 10x50 i myślę że tego typu obiekty znajdę nią zdecydowanie wygodniej i szybciej niż szukaczem 9x50 czy jednak się mylę? Kupiłem folie i oglądałem słońce, jednak okular 21,6 jest zbyt duży i nie obejmuje całego słońca.
  10. Aby się nie rysował tubus? Jak rozluźnię opaskę to się porysuje 🙂 ale racja... Trzeba było podkleić zanim zaciągnąłem opaskę. Nie, nie była to próba odkręcenia śruby nie myśląc o podkładce. Producent powinien przewidzieć że element na tubusie jest elementem wymiennym i ułatwić a nie utrudnić jego wymianę.
  11. blacha ma z 2/3 mm są tam z 3 zwoje gwintu
  12. nagwintowany otwór pod śrubę z główką
  13. nakrętki od stopki nie wpadną do środka gdyż są to śruby z główką, nie ma tam żadnych podkładek.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.