Skocz do zawartości

Niki

Użytkownik
 • Zawartość

  48
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Niki w Rankingu w dniu 24 Styczeń

Niki posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

84 Excellent

O Niki

 • Tytuł
  Bellatrix

Profile Information

 • M
 • N

Converted

 • P

Ostatnie wizyty

605 wyświetleń profilu
 1. Siedziba PPSAE w Niedźwidach zmienia się w szybkim tempie. Więcej zdjęć na www.ppsae.pl
 2. Najpierw napisałeś że chcesz opisać wczorajsze zjawisko, po czym stwierdzasz że było to dzisiaj rano. Tak czy inaczej, najpewniej zobaczyłeś po prostu ... Księżyc.
 3. decyzja co do miejsca obserwacji jeszcze nie zapadła, w sumie im dalej na północ od centralnej linii, tym pogoda lepsza, niestety kosztem długości fazy całkowitej. Kusi jednak być właśnie tam. od czasu do czasu koresponduję z Petrem, niekiedy pokazujemy też jego zdjęcia na stronie PPSAE. Bardzo pozytywna osoba. mamy plan zmieścić się w 7-8 k
 4. Witam, Poszukujemy 1 lub dwie osoby chętne na wyjazd w 4-5 osobowej grupie na całkowite zaćmienie Słońca w 2019 roku w Chile. Niestety, jedna z osób wykruszyła się z naszej ekipy, poszukujemy więc kogoś w jej zastępstwie. Wyjazd w małej grupie ma wiele zalet: mobilność, łatwość porozumienia się co do programu wyjazdu, niższe koszty za auto/ hostele itp. W planach m.in. zwiedzanie północnych rejonów Chile, oczywiście obserwacja zaćmienia, odwiedzenie obserwatoriów w Chile, pobyt w Boliwii ( mi.n. Salar del Uyuni, gejzery El Tatio. Park Narodowy Averoa, Dolina Księżycowa), południowe niebo na Atacamie, obserwacja zakrycia Saturna przez Księżyc. Wylatujemy do Santiago 25 czerwca, wracamy 23 lipca, opcjonalnie wcześniej. Można też dołączyć do nas już w Chile. Więcej informacji na pw.
 5. Taką mamy nadzieję ☺️
 6. Mają termin do końca października, potem 2 etap inwestycji czyli wyposażenie wnętrz. Oddanie do użytku przewidziano na wiosnę 2020.
 7. Z początkiem 2019 roku rozpoczęła się generalna przebudowa siedziby PPSAE w Niedźwiadach. Zdumiewa nas niebywały rozmach i tempo prac. na stronie http://www.ppsae.pl można zobaczyć jak aktualnie prezentuje się remontowany budynek , a tutaj wizualizacja siedziby PPSAE po ukończeniu remontu
 8. Niki

  Całkowite zaćmienie Księżyca 21.01.2019

  Niedźwiady
 9. Niki

  Johannes Kepler

  i my nie zapomnieliśmy o rocznicy http://www.ppsae.pl
 10. Nie ma takiej możliwości, by zmienić projekt. Przebudowa pochłonie ogromne koszty. Jedynym sposobem sfinansowania budowy jest pozyskanie funduszy unijnych, a te można uzyskać tylko na projekty o odpowiednich standardach i normach (przenikalność cieplna ścian itp) Spoko, posadzi się bluszcze i w 3 lata zarośnie ?
 11. Po blisko 10 latach starań, nareszcie dojdzie do przebudowy naszej siedziby w Niedźwiadach. Właśnie został ogłoszony przetarg na wykonanie prac. Budynek zostanie całkowicie przebudowany, a wnętrza uzyskają nowoczesny wygląd i funkcjonalne wyposażenie. Mamy nadzieję, ze po remoncie nasze obserwatorium stanie się miejscem wielu nowych, ciekawych inicjatyw skierowanych do miłośników astronomii z całego kraju. Ze zmiany ucieszą się też zapewne przyszli uczestnicy Ogólnopolskich Zlotów Miłośników Astronomii OZMA. więcej informacji oraz wizualizacja projektu http://www.ppsae.pl
 12. Niki

  Jesteśmy w stanie ustalić co to jest ?

  Napisz dokładnie kiedy i o której godzinie, czy na pewno to było 5 października?
 13. oj szkoda, o takim niebie jak w Zatomiu tylko pomarzyć...
 14. Na tę wiadomość czekaliśmy od dawna. Uprawomocniła się decyzja o miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla wschodniej części Niedźwiad. Zapisy planu ograniczają budowę nowych budynków wokół obserwatorium na obszarze 165 hektarów. Więcej szczegółów na stronie http://www.ppsae.pl
 15. Bardzo się cieszymy na współpracę z FA. Zarówno OZMA jak i PPSAE zostały powołane do życia m.in. w celu integracji astro społeczności. Myślę, że nawiązana współpraca między nami świetnie oddaje tego ducha. Jestem przekonany, że zaowocuje to w przyszłości niejedną ciekawą inicjatywą. Dziękujemy Robercie za użyczenie nam kawałka tej świetnie urządzonej przestrzeni.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2019)