Skocz do zawartości

JacekPala

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  104
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana JacekPala w dniu 6 Grudnia 2014

Użytkownicy przyznają JacekPala punkty reputacji!

O JacekPala

 • Urodziny 10.02.1965

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Zamieszkały
  Słupsk
 • Interests
  ScopeDome

Contact Methods

 • Skype
  JacekPala

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Słupsk

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

JacekPala's Achievements

Betelgeza

Betelgeza (7/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

155

Reputacja

 1. Witam. Jestem posiadaczem pana kopuły 3M, jednej z pierwszych. model sterownika1.1. W moim obserwatorium awarii uległ komputer po 12 latach. Gdzie mogę pobrać , lub zakupić program do sterowania kopułą. bo na pana stronie nie znalazłem starej wersji oprogramowania. Z góry dziękuje za pomoc.

   

  1. JacekPala
  2. WIESIEK31

   WIESIEK31

   Dziękuję bardzo.

    

 2. Praca w ScopeDome ScopeDome poszukuje nowego menagera do nadzoru nad produkcją kopuł. Zakres obowiązków: - nadzór nad produkcją kopuł - zamawianie niezbędnych podzespołów - kontakt z klientami - serwis kopuł i oprogramowania przez internet - nadzór nad instalacją kopuł ScopeDome u klienta (oczywiście po przeszkoleniu) Wymagania: - doświadczenie w zarządzaniu małymi zespołami pracowników - język angielski - wykształcenie wyższe (najlepiej techniczne) - prawo jazdy - znajomość oprogramowania z branży astronomii na poziomie astroamatora - dużym plusem będzie doświadczenie w serwisowaniu elektroniki (proste układy automatyki przemysłowej) Miejsce pracy: Słupsk Dla osób z poza Słupska istnieje możliwość wynajęcia mieszkania na koszt ScopeDome na okres roku. Wynagrodzenie: od 10 to 20 tyś miesięcznie netto ? w zależności od umiejętności i zaangażowania. Jeśli nie spełniasz, któregoś z powyższych warunków porozmawiaj ze mną. Telefon do kontaktów: Jacek Pala +48 602 315 947 (najlepiej przez WhatsUp)
 3. Zapraszam do wynajęcia obserwatorium w Hiszpanii. Otivar Remote Observatory - Otivar Remote Observatory (scopedome.com)
 4. Silniki i mechanikę też można u nas zamówić ? Zajmie to mniej czasu niż szukanie.
 5. Zadzwońcie do mnie przez WhatsUp - z pewnością mogę wiele spraw wyjaśnić. Jeśli chcecie robić coś samemu to polecam Arduino lub Roseberry Pi. Jeśli szukacie gotowych rozwiązań to zapraszam do naszego sklepu internetowego. Podstawowa wersja naszej karty nie jest aż tak droga: ScopeDome Arduino Card 1.3 ScopeDome
 6. Produkujemy kopuły od ponad dziesięciu lat, średnio jedną na tydzień. Od numeru seryjnego 500 przestałem liczyć ile ich zrobiliśmy . O ile się nie mylę to już znacznie powyżej 700 szt. W tej chwili mamy kolejkę zamówień do końca lipca. Kalkulacja kosztów kopuły zakładła zwrot inwestycji po 100 sztukach - ale to tylko teoria. W praktyce zarabiamy znacznie mniej. Trzeba pamiętać, że cały czas inwestujemy zyski w nowe projekty - kopuły 2M, 4M, 55M czy nasz ostatni wyrób kopuły Clamshell.
 7. Już znalazłem - wstawiliśmy złą strone informacyjną - teraz powinno być ok. Dziękuję za wskazanie niewłaściwych informacji.
 8. Na jakiej stronie jest taka informacja? Czy mogę prosić o link, natychmiast to poprawimy. System zarządzania treścią w sklepie jest delikatnie mówiąc skomplikowany i być może coś przeoczyliśmy.
 9. Szanowni miłośnicy astronomii, chcielibyśmy poinformować Was o nowej funkcjonalności, jaką wprowadzamy na naszej stronie internetowej. Jest to sklep oferujący praktycznie wszystkie produkty, jakie mamy w aktualnej ofercie. Można w nim zamawiać zarówno kopuły wszystkich rozmiarów (2M, 3M, 4M, 55M oraz 3M Clamshell) i w różnych konfiguracjach, a także systemy automatyki do kopuł i obserwatoriów typu Roll-off Roof oparte o naszą nową kartę ScopeDome Arduino. Uzupełnieniem oferty jest możliwość kupna w sklepie ważniejszych części zamiennych, takich jak koła i listwy zębate, silniki, itp. Mamy nadzieję, że dużym ułatwieniem będzie możliwość dokonywania płatności nie tylko przelewami bankowymi, ale również za pomocą kart kredytowych i systemu PayPal. Powinno to usprawnić i przyspieszyć moment, w którym zaczniemy realizować Państwa zamówienia. Zwracamy się też z uprzejmą prośbą, aby, zwłaszcza w początkowym okresie funkcjonowania sklepu, zwracać nam uwagę na wszelkie niejasności i problemy, z którymi się Państwo spotkacie w trakcie zamawiania produktów. Strona oferuje również usługę obliczania kosztów transportu kopuł i innych produktów do wskazanego przez klienta miejsca (w chwili obecnej dotyczy to obszaru Europy). Ze względu na ich szacunkowy charakter, zostawiamy klientom możliwość indywidualnego organizowania wysyłek zamówionych u nas towarów za pośrednictwem międzynarodowych firm kurierskich działających w Polsce (np. DHL, DPD, TNT, UPS, FedEx, Pocztex, itp.). Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą! Zespół ScopeDome link do sklepu: shop.ScopeDome.com
 10. Dziś zakończyliśmy pracę nad dokumentacją i testami nowej karty ?ScopeDome Arduino?. Sądzimy, że to bardzo ciekawe rozwiązanie i wyjątkowe na rynku astronomii. Naszym zdaniem to innowacyjny produkt - z jednej strony uniwersalny, z drugiej stosunkowo niedrogi w porównaniu z rozwiązaniami innych firm. Karta umożliwia sterowanie wszystkimi znanymi nam typami kopuł i obserwatoriów, w tym RollOffRoof i Clamshell. Ma wbudowane niezbędne zabezpieczenia i procedury zamykania klap. Jedną z ciekawszych właściwości jest zgodność z platformą Arduino ? co pozwala na dowolne i stosunkowo proste modyfikacje firmwaru karty i dostosowanie jej do specyficznych potrzeb. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentacją karty. Jeśli ktoś jest zainteresowany tym produktem to można go w każdej chwili u nas zamówić. Dla użytkowników tego forum, którzy zgłoszą nam jakikolwiek błąd w dokumentacji lub działaniu karty zapewniamy 20% rabatu przy zakupie. Rabat obowiązuje do końca 2019 roku. Driver karty ma wbudowane podstawowe symulatory jej działania ? co pozwala testować kartę i oprogramowanie przed zakupem karty. Jeśli ktoś jest zainteresowany dodatkową dokumentacją ? to z przyjemnością ja prześlemy emailem. Prosimy o kontakt na adres: [email protected] ScopeDome_Arduino_Card_Manual_PL.pdf
 11. Jak dotąd nic nie zmieniło się w zachowaniu Uniwersał. Moje emaile do nich są ignorowane, podobnie jak postanowienia ugody.
 12. Krystyna Uniwersał prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą: Firma Handlowo-Usługowa ?Uniwersał? Krystyna Uniwersał NIP: 5531404282, z siedzibą ul. Jodłowa 42, 34-300 Żywiec, dopuściła się niedozwolonych zachowań wobec firmy ScopeDome, polegających na rozpowszechnianiu nieprawdziwych i wprowadzających w błąd informacji o produkowanych przez ScopeDome kopułach astronomicznych sygnowanych w obrocie handlowym znakami ScopeDome. Niezgodne z rzeczywistością informacje Krystyna Uniwersał rozpowszechniała w tabeli zawierającej nieprawdziwe dane techniczne i konstrukcyjnej kopuły ScopeDome, które zostały porównane do produktu nieuczciwego konkurenta FH-U ?Uniwersał?. Niedozwolone zachowania i uporczywa odmowa FH-U ?Uniwersał? Krystyna Uniwersał usunięcia skutków naruszeń spowodowały konieczność wszczęcia przeciwko Krystynie Uniwersał procesu przed Sądem Okręgowym w Olsztynie sygn. akt V GC 57/18 o zaniechanie i usunięcie skutków czynów nieuczciwej konkurencji, to jest zaprzestanie rozpowszechniania nieprawdziwych i wprowadzających w błąd informacji o kopule astronomicznej dyskredytujących produkt ScopeDome. W związku z zasadnością roszczeń Sąd skierował sprawę do mediacji, w której wyniku została zawarta ugoda. W zawartej ugodzie, mającej moc wyroku sądowego, FH-U ?Uniwersał? Krystyna Uniwersał przyznała się do popełnienia czynów nieuczciwej konkurencji, zobowiązała się zwrócić koszty postępowania oraz do przeproszenia przedsiębiorstwa ScopeDome Jacek Pala, jak również do nierozpowszechniania w przyszłości nieprawdziwych i wprowadzających w błąd informacji o produktach ScopeDome. Na podstawie zawartej ugody oświadczenia przepraszające ScopeDome Jacek Pala są z mocy przyjętych postanowień dostępne publicznie na następujących stronach internetowych należących do FH-U ?Uniwersał? Krystyna Uniwersał, stronach Facebook i stronach w innych mediach społecznościowych: http://www.uniwersalcompany.eu/ http://www.uniwersal.eu/ https://www.facebook.com/uniwersal.domes.poland FH-U ?Uniwersał? Krystyna Uniwersał opublikowała oświadczenia przewidziane ugodą w taki sposób, aby informacja o nieuczciwych praktykach konkurencyjnych w jak najmniejszym stopniu była dostępna dla klientów oraz innych uczestników obrotu gospodarczego. FH-U ?Uniwersał? Krystyna Uniwersał nie wykonała terminowo swoich zobowiązań ustalonych w ugodzie, część zobowiązań została wykonana dopiero po wezwaniu przez pełnomocnika pokrzywdzonego przedsiębiorstwa ScopeDome, a część nadal nie jest wykonywana przez Krystynę Uniwersał. Postępowanie FH-U ?Uniwersał? Krystyna Uniwersał zarówno poprzez nieuczciwą konkurencję, jak i niewykonywanie lub celowo opieszałe wykonanie zobowiązań wobec ScopeDome Jacek Pala, charakteryzuje brak uczciwości i rzetelności w obrocie gospodarczym. Zamiast uczciwej konkurencji Krystyna Uniwersał szkaluje cudze produkty i jest nierzetelna w wykonywaniu zobowiązań ugody mającej moc wyroku sądowego.
 13. A nie lepiej podawać linki do stron producentów tego oprogramowania?
 14. Rozmawiałem z Karolem Wójcickim, mówi, że na 90% będzie ok. godziny 21. Ostateczną decyzję czy przyjedzie poda ok. 20-stej. On ma ten kłopot, że umówił się z urzędem miejskim i w zasadzie powinien być.
 15. Wygląda na to, że niedługo będziemy mogli codziennie sprawdzać jakie jest zaświetlenie nieba w naszych miejscówkach. Więcej informacji: Black Marble
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.