Skocz do zawartości

midimariusz

Użytkownik
 • Zawartość

  265
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  5

Ostatnia wygrana midimariusz w Rankingu w dniu 23 Luty 2017

midimariusz posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

274 Excellent

O midimariusz

 • Tytuł
  Kapella
 • Urodziny 19.01.1977

Contact Methods

 • Website URL
  http://midimariusz.blox.pl/html

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  Czerwona Woda (k. Zgorzelca)
 • Interests
  [light1=http://midimariusz.blox.pl]http://midimariusz.blox.pl/resource/logo.jpg[/light1]

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Czerwona Woda k. Zgorzelec

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. midimariusz

  Pokochaj małe powiększenia!

  Jest jakiś spis obiektów na lornetki. a'la "Tabela wimmera" na lornetki?
 2. midimariusz

  Pokochaj małe powiększenia!

  Cena zaporowa.
 3. midimariusz

  Pokochaj małe powiększenia!

  Możesz nieco napisać o tej dużej kątowej lornecie o świetnej optyce?
 4. midimariusz

  Focus Dream

  Aktualne
 5. midimariusz

  Moduł TrekFi

  Aktualne
 6. midimariusz

  Opinie na temat teleskopu Sky-Watcher

  Za pierwszym razem znosisz tubę a za drugim dobsona. Trochę ciężkie ale da się zrobić. Żaden problem dla dorosłego faceta.
 7. midimariusz

  Focus Dream

  FocusDreamPRO - jednostka sterująca dla silnika krokowego napędów elektrycznych wyciągów okularowych (Moto Focus). Jest przeznaczony do ręcznego i automatycznego ustawiania ostrości, a także do automatycznego utrzymywania dokładnego ogniskowania w zależności od zmian temperatury otoczenia. FocusDreamPRO pozwala sterować wyciągiem w trybie ręcznym i automatycznym bezpośrednio z komputera, przy użyciu standardowych programów astronomicznych, takich jak: MaximDL, FocusMax, BahtinovGrabber i innych, które obsługują platformę ASCOM w sekcji focus. FocusDreamPRO zawiera również zastrzeżoną aplikację panelu sterowania FocusDreamPRO, która umożliwia szybkie ponowne ustawienie ostrości za pomocą przycisków interfejsu lub użycie lewego lub prawego przycisku myszy do ustawienia ostrości, co może być szczególnie przydatne dla astronomów miłośników fotografii planetarnej. Kontroler FocusDreamPRO jest kompatybilny również z silnikami krokowymi Robofocus i Moonlite. Charakterystyka techniczna i funkcjonalność. 1. Typ zastosowanych silników - dwubiegunowy silnik krokowy. 2. Max. Prąd silnika - 0,8A 3. Napięcie zasilania - 12V 4. Kompensacja oprogramowania napędu mechanicznego focuser (Baklash). 5. Funkcja kompensacji temperatury ostrości (T.comp). 6. Interfejs - USB. 7. Sterownik ASCOM. 8. Aplikacja Panel sterowania FocusDreamPRO. 9. Instalacja oprogramowania silnika krokowego. 10. Oprogramowanie ustawienia prędkości obrotowej silnika krokowego. 11. Tryb mikro-krokowy dla płynnego obracania silnika krokowego. 12. Synchronizacja programu z pozycją użytkownika focuser (Pozycja synchronizacji). 13. Programowe ustawianie liczby kroków dla pojedynczego ruchu focusera (przyrostowo). Zestaw zawiera: 1. Sterownik FocusDreamPRO. 2. Czujnik temperatury (w sterowniku). 3. Kabel USB. 4. Kabel silnika focuser. 5.Płyta CD z oprogramowaniem. 6. Podręcznik użytkownika FocusDreamPRO (na CD) Więcej TUTAJ. Cena: 320 zł, + przesyłka. Mam jedną sztukę.
 8. midimariusz

  Opska grzejna 100 - 140 mm

  Opaska grzejna dla teleskopów, okularów i obiektywów 3"-5" (rozmiar 100 - 140 mm). HeaterDream to system grzewczy do optyki teleskopów, lunet, okularów i obiektywów fotograficznych zaprojektowanych, aby zapobiegać przedostawaniu się rosy (zamgleniu) i mrozowi na elementach optycznych. Główną różnicą między HeaterDream, a innymi systemami grzewczymi jest sterowanie. Jest ono już wbudowany w każdy z systemów HeaterDream. W innych systemach po zakupie systemu, musimy kupić dodatkowe urządzenia do sterowania temperaturą. Zastosowanie nowoczesnych technologii jest kompaktowym, łatwym w użyciu rozwiązaniem dla oszczędności energii. Sterowanie odbywa się za pomocą tylko jednego przycisku. Jak korzystać z systemu HeaterDream? System HeaterDream wymaga źródła zasilania 12V DC. Po podłączeniu zasilania rozlegnie się pojedynczy sygnał dźwiękowy, który odpowiada niskiej mocy grzałki. Aby kontrolować moc grzałki w sterowniku, stosuje się algorytm PWM, który oszczędza dużo energii akumulatora, co jest niezwykle ważne w terenie. Sterownik obsługuje trzy poziomy mocy grzałki - niski, średni i wysoki. Każdemu naciśnięciu przycisku towarzyszy jeden, dwa lub trzy sygnały dźwiękowe. Liczba sygnałów ściśle odpowiada poziomowi wybranej mocy. Jeden sygnał odpowiada niskiej mocy, dwa sygnały dźwiękowe odpowiadają średniej mocy cieplnej, a trzy sygnały dźwiękowe odpowiadają wysokiej mocy grzewczej. Jeśli na twojej optyce pojawiła się już rosa, wtedy w tym przypadku ustaw maksymalną moc grzewczą i odczekaj 20-30 minut, aż krople wody znikną z powierzchni optycznej teleskopu. W przypadku okularów czas jest nieco krótszy i z reguły nie przekracza 5-10 minut. Następnie należy zmniejszyć moc, wybierając wartość, przy której nie nastąpi dalsze zamglenie. Nagrzewnice HeaterDream powinny być szczelnie owinięte wokół okularów lub soczewki teleskopu i zabezpieczone Velcro. W przypadku teleskopów grzewczych najlepiej owijać opaski grzewcze wokół tubusa bliżej obiektywu lub korektora. Charakterystyka: Sterownik ogrzewania - wbudowany Maksymalna długość grzejnika wynosi 520 mm Moc - 6 W Zasilanie - 12V Cena 160 zł + przesyłka Mam jedną sztukę .
 9. midimariusz

  Opaska grzejna 170 - 215 mm

  Opaska grzejna dla teleskopów 6"-7,5" (rozmiar 170 - 215 mm). HeaterDream to system grzewczy do optyki teleskopów, lunet, okularów i obiektywów fotograficznych zaprojektowanych, aby zapobiegać przedostawaniu się rosy (zamgleniu) i mrozowi na elementach optycznych. Główną różnicą między HeaterDream, a innymi systemami grzewczymi jest sterowanie. Jest ono już wbudowany w każdy z systemów HeaterDream. W innych systemach po zakupie systemu, musimy kupić dodatkowe urządzenia do sterowania temperaturą. Zastosowanie nowoczesnych technologii jest kompaktowym, łatwym w użyciu rozwiązaniem dla oszczędności energii. Sterowanie odbywa się za pomocą tylko jednego przycisku. Jak korzystać z systemu HeaterDream? System HeaterDream wymaga źródła zasilania 12V DC. Po podłączeniu zasilania rozlegnie się pojedynczy sygnał dźwiękowy, który odpowiada niskiej mocy grzałki. Aby kontrolować moc grzałki w sterowniku, stosuje się algorytm PWM, który oszczędza dużo energii akumulatora, co jest niezwykle ważne w terenie. Sterownik obsługuje trzy poziomy mocy grzałki - niski, średni i wysoki. Każdemu naciśnięciu przycisku towarzyszy jeden, dwa lub trzy sygnały dźwiękowe. Liczba sygnałów ściśle odpowiada poziomowi wybranej mocy. Jeden sygnał odpowiada niskiej mocy, dwa sygnały dźwiękowe odpowiadają średniej mocy cieplnej, a trzy sygnały dźwiękowe odpowiadają wysokiej mocy grzewczej. Jeśli na twojej optyce pojawiła się już rosa, wtedy w tym przypadku ustaw maksymalną moc grzewczą i odczekaj 20-30 minut, aż krople wody znikną z powierzchni optycznej teleskopu. W przypadku okularów czas jest nieco krótszy i z reguły nie przekracza 5-10 minut. Następnie należy zmniejszyć moc, wybierając wartość, przy której nie nastąpi dalsze zamglenie. Nagrzewnice HeaterDream powinny być szczelnie owinięte wokół okularów lub soczewki teleskopu i zabezpieczone Velcro. W przypadku teleskopów grzewczych najlepiej owijać opaski grzewcze wokół tubusa bliżej obiektywu lub korektora. Charakterystyka: Typ kontrolera ogrzewania: wbudowany Maksymalna długość grzejnika: 680 mm Moc: 9,6W Zasilanie: 12 V Cena 180 zł + przesyłka Mam jedną sztukę.
 10. midimariusz

  System DSC dla Dobsona

  Sprzedam nowy system DobsonDream jest to DSC lub też Pusch-TO. To zestaw modernizacyjny do teleskopów dobsona firmy SkyWatcher. Zawiera wszystko, co niezbędne do automatyzacji teleskopów SkyWatcher Dobson. Instalacja zajmuje tylko 10 minut. Po prostu trzeba przykręcić 8 śrub i zainstalować dwa enkodery. Teraz teleskop jest już gotowy do szybkiego wyszukiwania obiektów na niebie! DSC pomaga obserwatorom dokładnie i szybko znaleźć obiekty na nocnym niebie.W tym przypadku tuba teleskopu jest skierowana na obiekt ręcznie, dopóki celownik w programie typu planetarium nie pokrywa się z wyszukiwanym obiektem.Sterownik odbiera dane o położeniu teleskopu z czujników (enkoderów) umieszczonych na osiach mocowania teleskopu.Rozdzielczość enkoderów każdej z osi wynosi 4000 impulsów na obrót (na enkoderze pisze co prawda 1000, ale jest on przeprogramowany na 4000), co wystarcza do dokładnego skierowania teleskopu na obiekt.Przed użyciem systemu należy wprowadzić rozdzielczość enkoderów (4000 ppr) w odpowiednich polach programu planetarium. Zestaw zawiera: - dwa enkodery 4000 - moduł WIFi - okablowanie - śruby montażowe do enkoderów - śrubki montażowe do pozostałych elementów - kluczyk do śrub dociskowych do enkoderów Mam tylko jeden taki zestaw. Cena 600 zł Dokładna instrukcja Mail: midimariusz8[małpa]gmail.com tel. 721 011 270
 11. midimariusz

  Moduł WiFi TrekFiAZ

  Sprzedam nowy moduł TrekFiAZ do bezprzewodowego sterowania WiFi montażem Sky Watchera Virtuoso, Dobsaon GoTo Sky Watchera lub montaż Oriona Starblast Autotracker. Moduł WiFi działa jako punkt dostępowy i może być używany do łączenia wszystkich urządzeń astro w jedną sieć LAN! Moduł jest nowy. Łączy się przez sieć WiFi z Smart Phonem lub laptopem. Możliwa współpraca na Androidzie (zalecany SkySafari) oraz Windows (konieczne doinstalowanie sterowników na port szeregowy) pod programy Cartes du Ciel lub Stellarium. To jest wersja, która podłącza sie bezpośrednio do montażu. Więcej informacji na moim blogu. Jest to miniaturowy router, który umożliwoia podłączenie do sieci wewnętrzej LAN róznych urządzeń (laptop, Smart Phone, Tablet, komputer stacjonarny, kamera guidująca). Więcej tutaj: Zasięg do 50 metrów. pracuje na częstotliwości 2,4 GHz. ScanFi łączy sie automatycznie z urządzeniem zaraz po włączeniu zasilania. Jest możliwość ustawienia swojego hasła i zabezpieczenia szyfrem (metoda AES). Ustawia sie to w okie przeglądarki internetowej. Jest to bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo sieci LAN. Film pokazujący jak ustawić moduł z teleskopem Konieczne jest doinstalowanie płatnego programu Virtuoso App na Smart Phone (Android). Koszt: 210 zł + koszt wysyłki 20 zł Jakby coś nie działało, jest możliwość zwrotu (wysyłka na koszt własny). mail: midimariusz8[małpa]gmail.com tel. 721 011 270
 12. midimariusz

  Moduł TrekFi

  Sprzedam nowy moduł do bezprzewodowego sterowania WiFi montażem Sky Watchera SynScan (posiada go np.: NEQ6 i podobne). Moduł jest nowy. Łączy się przez sieć WiFi z Smart Phonem lub laptopem. Możliwa współpraca na Androidzie (zalecany SkySafari) oraz Windows (konieczne doinstalowanie sterowników na port szeregowy) pod programy Cartes du Ciel lub Stellarium. To jest wersja, która podłącza się bezpośrednio do pilota. (Jest też wersja do podłączenia bezpośrednio do montażu. Wtedy pilot jest zbędnym dodatkiem.) Więcej informacji na moim blogu. Moduł WiFi działa jako punkt dostępowy i może być używany do łączenia wszystkich urządzeń astro w jedną sieć LAN! Jest to miniaturowy router, który umożliwia podłączenie do sieci wewnętrznej LAN różnych urządzeń (laptop, Smart Phone, Tablet, komputer stacjonarny, kamera guidująca). Wystarczy doinstalować program RDPWrap. Więcej tutaj: Zasięg do 50 metrów. Pracuje na częstotliwości 2,4 GHz. TrekFi łączy się automatycznie z urządzeniem zaraz po włączeniu zasilania. Jest możliwość ustawienia swojego hasła i zabezpieczenia szyfrem (metoda AES). Ustawia się to w oknie przeglądarki internetowej. W pasku wpisujemy 10.0.0.1 Hasło: 12345678 Jest to bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo sieci LAN. Dla Androida w Sky Safari wpisujemy w ustawieniach teleskopu Settings IP: 192.168.2.1 Port: 1234 Nazwa sieci: TrekFi IP: 10.0.0.1 port: 8899 TrekFi ma dwie końcówki dla HEQ5 lub EQ6 Koszt: 210 zł + koszt wysyłki 20 zł Jakby coś nie działało, jest możliwość zwrotu (wysyłka na koszt własny). mail: midimariusz8[małpa]gmail.com tel. 721 011 270
 13. midimariusz

  Moduł StarFi

  Sprzedam nowy moduł StarFi do bezprzewodowego sterowania WiFi montażem Celestrona z pilotem NexStar. Więcej informacji na moim blogu. Moduł WiFi działa jako punkt dostępowy i może być używany do łączenia wszystkich urządzeń astro w jedną sieć LAN! Jest to miniaturowy router, który umożliwia podłączenie do sieci wewnętrznej LAN różnych urządzeń (laptop, Smart Phone, Tablet, komputer stacjonarny, kamera guidująca). Wystarczy doinstalować program RDPWrap. Więcej tutaj: Zasięg do 50 metrów. Pracuje na częstotliwości 2,4 GHz. TrekFi łączy się automatycznie z urządzeniem zaraz po włączeniu zasilania. Jest możliwość ustawienia swojego hasła i zabezpieczenia szyfrem (metoda AES). Ustawia się to w oknie przeglądarki internetowej. Jest to bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo sieci LAN. Dla Androida w Sky Safari wpisujemy w ustawieniach teleskopu Settings IP: 192.168.2.1 Port: 1234 Nazwa sieci: StarFi IP: 192.168.2.1 port: 1234 Hasło w przeglądarki: 12345678 Krótki kabelek - do pilota RS-232, długi do wejścia AUX1 w montażu Celestrona. Koszt: 210 zł + koszt wysyłki 20 zł Jakby coś nie działało, jest możliwość zwrotu (wysyłka na koszt własny). mail: midimariusz8[małpa]gmail.com tel. 721 011 270
 14. midimariusz

  [S] Moduł ScanFi

  Sprzedam nowy moduł do bezprzewodowego sterowania WiFi montażem Sky Watchera z pilotem SynScan (posiada go np.: NEQ6 i podobne). Moduł jest nowy. Łączy się przez sieć WiFi z Smart Phonem lub laptopem. Możliwa współpraca na Androidzie (zalecany SkySafari) oraz Windows (konieczne doinstalowanie sterowników na port szeregowy) pod programy Cartes du Ciel lub Stellarium. To jest wersja, która podłącza sie bezpośrednio do pilota. Podłączmy go do portu RS-232 w pilocie. Test też wesja bez pilota-TrekFi. Więcej informacji na moim blogu. Moduł WiFi działa jako punkt dostępowy i może być używany do łączenia wszystkich urządzeń astro w jedną sieć LAN! Jest to miniaturowy router, który umożliwia podłączenie do sieci wewnętrznej LAN różnych urządzeń (laptop, Smart Phone, Tablet, komputer stacjonarny, kamera guidująca). Więcej tutaj: Zasięg do 50 metrów. Pracuje na częstotliwości 2,4 GHz. ScanFi łączy się automatycznie z urządzeniem zaraz po włączeniu zasilania. Jest możliwość ustawienia swojego hasła i zabezpieczenia szyfrem (metoda AES). Ustawia się to w oknie przeglądarki internetowej. W pasku wpisujemy 192.168.2.1 Hasło: 12345678 Jest to bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo sieci LAN. Dla Androida w Sky Safari wpisujemy w ustawieniach teleskopu Settings IP: 192.168.2.1 Port: 1234 Koszt: 210 zł + koszt wysyłki 20 zł Jakby coś nie działało, jest możliwość zwrotu (wysyłka na koszt własny). Mail: midimariusz8[małpa]gmail.com tel. 721 011 270
 15. midimariusz

  Jak skutecznie ograniczyć ilość kabli do astro setupu?

  Oto kilka odpowiedzi producenta na zapytania forumowiczów. Moduły WiFi mają zasięg 50 metrów na otwartej przestrzeni. Pracują na częstotliwości 2,4 GHz. TrekFi i inne moduły to punkty dostępu, dzięki którym można łączyć się z innymi lokalnymi urządzeniami Wi-Fi, w tym WiFi USB 3.0. Co więcej, TrekFi to most (bridge) TCP <-> UART. TrekFi może pracować nie tylko z urządzeniami mobilnymi, ale również z komputerem i laptopem. TrekFi i ScanFi są punktami dostępowymi i nie obsługują połączeń w trybie mostkowym (WDS).
×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2018)