Skocz do zawartości

ignisdei

Administrator
 • Zawartość

  8777
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  34

Zawartość dodana przez ignisdei

 1. Jak wcześniej pisałem będzie jeden w zlot w 2020 r. Będzie to zlot 15 - 20 września 2020 - 5 dobowy od wtorku do niedzieli! Nie będzie to jak zakładałem na początku pandemii, zlot z wieloma sponsorami, z koncertem z super wykładami Niestety Covid szaleje, choć nieco nam spowszedniał. Zatom całe szczęście znajduje się na zielonym polu mapy zakażeń. Nie chcę narażać zlotowiczów. Zatem minimalizujemy zagrożenie. W następujący sposób. 1) Nasza impreza będzie nosić roboczą nazwę: Astronomiczne pożegnanie lata 2020 w Zatomiu. 2) Bedzie miała charakter nieformalny: Bez dofinansowania i patronatu p. Burmistrza. Żadnych anonsów na stronie gminy itp. nie przyciągamy uwagi. Światła wyłącza nam na moją prośbę: na zasadzie "gentlemen agreement" Będziemy gośćmi ośrodków agroturystycznych, które biorą odpowiedzialność za zabezpieczanie przed Covidem, dokładnie na wzór pobytu na wczasach. Nie będzie wykładów w świetlicy Zatomskiej. Nie będzie też konkursu i sponsorów. Nie będzie wykładów i prelekcji dla dzieciaków -jeśli ktoś nas odwiedzi czyni to na własne ryzyko. Spływ tylko na indywidualne życzenie i ryzyko zainteresowanych, Na polu bezpieczna odległość W pokojach -tu już musicie na siebie uważać. Wędrówki po parku w mniejszych grupach Ognisko oczywiście będzie identyfikatory i ubezpieczenie będzie, Zbiorowa fotka w maseczkach Na stołówce w mniejszych grupach i na wolnym powietrzu, pod namiotem. Wiem: Trochę to pachnie obłudą, hipokryzją i asekuranctwem, ale przerzućmy odpowiedzialność na faktycznie zarabiających , czyli szefów ośrodków i jadłodajni. 3) Mam też informację, że nie wszystkie miejsca będą dostępne w Gościńcu , ze względu na rezerwacje dot. polowań (p. Domagała jest zobligowany jakąś umową). Osobiście nie ogarniam, ale nie mój problem-przyjmuję tylko do wiadomości, 4) Temat chce ruszyć już w poniedziałek. Podzwonię i po-negocjuję ceny. Chciałem wcześniej jednak- dużo pracuję -jak to bywa na swoim . Urlop zaczynam od poniedziałku, będę na Podkarpaciu, będzie więc sporo czasu na dopięcie zlotu. Jeśli się nie boicie, zapraszam. Będzie bezpieczniej, niż na zatłoczonych plażach. Jeśli macie jakieś uwagi - śmiało!
 2. No cóż, jeden zlot już odwołaliśmy. Wtedy obostrzenia nawet nam nie pozwalały. Teraz emocje nieco opadły, jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia. Wiemy też jak się chronić. Wróciłem niedawno z nad polskiego morza. To tygiel narodowościowy. Więcej tam Niemców niż polaków -jest tam też sporo Ukraińców w charakterze personelu. Ludzie śmieją się, bawią, leżą na piachu. O Covidzie przypominają nam tylko sklepy. Moim zdaniem to zdrowe podejście. Należy pamiętać o podstawowych zasadach w pandemii - higienie, maseczkach , częstej dezynfekcji rąk i żyć normalnie. Długo myślałem nad charakterem tego zlotu i myślę że ze względu na Covid ograniczymy -zbiorowe przebywanie ludzi w pomieszczeniach. Będzie to zlot cichy. Nie będzie więc wykładów w świetlicy. Nie będę przymusowo gromadził ludzi w pomieszczeniach.
 3. A ja zapodam Wam przedwczorajszą migawkę z zachodu w Niechorzu...
 4. ignisdei

  Ignisdei 100 lat

  Bardzo Wam dziękuję za pamięć i za życzenia
 5. Zapisujcie się, bo od 2 sierpnia ruszamy z tematem
 6. Ja tylko w kwestii formalnej. Chciałem poinformować, że grupę dyskusyjną FA na Facebooku, będzie moderować Kolega Szklarz.
 7. Ależ ja nie mam nic przeciwko krytyce, chętnie poznam stanowiska userów co do: istotności funkcjonowania takiej grupy, celów, plusów i minusów, Tak szybko jak grupa powstała tak szybko można ją skasować. Wielokrotnie, userzy wypowiadali się co do np: Czata, grafiki Forum itp. Zawsze to szanowałem. ale jeżeli ktoś odpala mi z ni z gruchy ni z pietruchy, że powinienem pytać się najpierw darczyńców, to wybacz ale też mam prawo zareagować emocjonalnie. Bo kim ja kunia jestem? kanclerzem wielkim koronnym?
 8. Nie brnę w pustkę...to Ty przeinaczasz i grasz na moich emocjach. Darczyńcy dali mi pieniądze na rachunki i tylko z tego się mogę im tłumaczyć.
 9. Co ja niby wrzucam? Jest : strona forum na Facebooku jest grupa dyskusyjna powiązana z forum "astro zakręceni" Forum sobie działa po swojemu a na Facebooku promujemy nasze działania. W ogóle nie ogarniam, po co mam się kogokolwiek pytać czy zakładać grupę na FB czy nie? Na polskim FB jest mnóstwo grup o charakterze astronomicznym, dyskutują na nich nasi forumowicze oraz ludzie niezrzeszeni. Przecież to jakiś nonsens zarzucać mi nieposzanowanie Darczyńców. Jestem długoletnim finansistą i wiem że są sprawy związane z działalnością społeczną i cele finansowe. To dwa światy i dwie rzeczywistości. DARCZYŃCY TO NIE UDZIAŁOWCY, NIE SĄ WSPÓŁWŁAŚCICIELAMI FORUM! Powierzonymi pieniędzmi dysponuję na podstawie tego tematu Zostały w nim jasno określone cele, na jakie mam przeznaczyć powierzone pieniądze. Teraz się pytam:? Czy w którymś momencie, źle zaangażowanym powierzone mi środki? Czy zataiłem, względnie błędnie rozliczyłem saldo? Czy spożytkowałem powierzone mi środki na inny cel, niż zadeklarowałem w tej akcji i akcjach latach poprzednich? Jeżeli są jakieś wątpliwości co do tych celów, proszę o konkretne zarzuty a wypowiem się wyczerpująco. Reszta nie dotyczy ni krztyny Darczyńców. A leży mojej gestii i Rady. Datki były na prowadzenie koszty forum -każda złotówkę pożytkuję z godnie z celem. Z wszystkiego się publicznie rozliczam. Ktoś powierza mi pieniądze -nie na moją zapłatę za administrowanie ale aby płacić RACHUNKI!!! Czemu nagle darczyńcy mają decydować czy mam założyć grupę na FB czy nie? To jakiś nonsens...Jak już , bym kogokolwiek o to spytał, była by to Rada FA. Jeżeli któryś z darczyńców myśli, że dając datek może wywierać nacisk na Admina to źle myśli i na drugi raz upraszam, o nie wysyłanie mi pieniędzy. W tej chwili kilkanaście osób dodało się do grupy -czyli akceptują tą formę popularyzacji astronomii. Forumastronomiczne.pl jest czymś więcej niż stronką z ładnymi fotkami. To społeczność, działająca na różnych kanałach, i nie tylko jako ta strona a mi jako Administratorowi i właścicielowi wypada je promować na różne sposoby na różnych portalach i zlotach -co też czynię.
 10. Wszystkie trzy fora astronomiczne istnieją dzięki darczyńcom, tak na marginesie. Ale co ma piernik do wiatraka? Nie wiem co "grupa" na FB ma do opłacania: silnika forum, hostingu czy templatki? Fejbuk jest darmowy... Nie wiem czemu mają służyć przytyki finansowe. Akcja cegiełkowa była dobrowolna. Rozliczam się z każdej złotówki publicznie. Administrator Techniczny tylko na moją prośbę pracuje za darmo, bo tyle ma wspólnego z astronomią co ja np. z wędkarstwem. Ale nie po raz pierwszy "wytaczasz" kwestie finansowe, jak bym był jakimś drobnym cinkciarzem, który żyje z datków forumowych. Skoro tak skrupulatnie mnie rozliczasz - Przeanalizuj proszę budżet konkurencyjnych for... i zobacz jaki pazerny ze mnie skur...😬
 11. No właśnie kiedyś, też tak myślałem, ale widzę że sporo osób które kiedyś znałem nie pisze na forach. Facebook jest chyba dla nich bardziej intuicyjny, nie zaciągnę ich na FA. A dzięki grupie dyskusyjnej na FB mogę pozyskać ich potencjał, dla celów popularyzacji astronomii.
 12. Wiem, wiem. Ale zdam szereg osób, które unikają for. A są aktywni na FB.Dajmy im więc przestrzeń do dyskusji, opatrzoną naszym logo
 13. Utworzyłem dziś (TESTOWO) grupę Facebookową "Astro-zakręceni" Skierowałem ją do osób piszących na Forum, lub tych co fora ze znanych sobie powodów omijają . Jest to oficjalna grupa FB, powiązana z FA. A piszemy w niej, oczywiście o astronomii. Ps. Moderatorzy poszukiwani https://www.facebook.com/groups/1404470703273990/
 14. ignisdei

  Mars 2020

  Przyznaję się przeoczyłem temat , teleskop prima sort 😎
 15. ignisdei

  Mars 2020

  Łukasz czy ten Newton 350/1400 stał na jakiejś platformie? Bo chyba nie powiesiłeś go na Eq6? Z ogniskową 4,2metra, w matrycy kamery bez prowadzenia -to niemal hardcore!
 16. ignisdei

  Pawciu - 100 lat :)

  100 lat i pięknego nieba
 17. ignisdei

  C/2020 F3 NEOWISE

  To pojedyncza klatka, chodź obrobiona. Tak oczywiście, dostrzegalny jest warkocz jonowy
 18. ignisdei

  Dwa pytania

  Dzięki za czujność, miało być 15 letni. Tyle miał by teraz mój. Pozdrawiam
 19. ignisdei

  Dwa pytania

  Nawet 15 letni Canon 350D z obiektywem kitowym, będzie lepszy niż smartfon.
 20. ignisdei

  C/2020 F3 NEOWISE

  I ostatnia z ogniskowej 1000mm Synta 8" CGEM 15 s z prowadzeniem
 21. ignisdei

  C/2020 F3 NEOWISE

  I jeszcze jedna, stack z Registaxa 18x15 s . Canon 500D +Tamron 200mm
 22. ignisdei

  C/2020 F3 NEOWISE

  A teraz nieco szerzej, ze starego,jasnego, ruskiego obiektywu manualnego i Canona
 23. Też to chwyciłem Canonem ze statywu Na północy była kometa a na wschodzie koniunkcja, zaiste ciekawa noc
 24. ignisdei

  C/2020 F3 NEOWISE

  Znów ją dziś widziałem, Boże, jak ona jest już wysoko, na tle "porannych zórz"! Niesamowita, rzeczywscie chyba najlepsza od czasu Hale’a-Boppa! Pamiętam Holmesa, też była piękna ale nie tak jasna i tonęła w gwiazdach. Największe skojarzenia jakie, mam to poranna Kometa Swan z 2006 roku! Czylli ta kometa, którą nie można było zobaczyć ze względu na warunki atmosferyczne
 25. Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy. 1. Chmury "Kolorowe piekiełko" Autor: Robert Twarogal Sprzęt: Canon 500d + TAMRON ASPHERICAL 18 - 200mm Miejsce: OBORNIKI Data: 10.07.2020
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2019)