Skocz do zawartości

zarek

Użytkownik
 • Zawartość

  763
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

546 Excellent

O zarek

 • Tytuł
  Syriusz

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  : Poznań

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  : Poznań

Ostatnie wizyty

1430 wyświetleń profilu
 1. 5 Autor: Michał Pacholak Aparat: Sony Xperia Data: 26.06.2018 Front burzowy Okolice Świdnicy
 2. zarek

  Mój obraz

  Po co ci studia? Maluj obrazy
 3. Czy to mogło się udać czy raczej powstało w PSie?
   

  1. Jacek E.

   Jacek E.

   Na bank bawił się w PSie.

  2. wessel
  3. zarek

   zarek

   Też byłem przekonany ale wolałem zapytać. Ludzie takie pierdoły piszą a inni czytają, próbują i się dziwią, że im nie wychodzi. Co za świat...

 4. Czy o to chodziło? Tyle, że przy 5m średnicy Słońca, Pluton będzie już w Gnieźnie ale można go olać, bo aktualnie nie jest w US
 5. Obserwacje astronomiczne? Przecież nawet dzieci to potrafią (reklama z Aliexpress). Nie wiem czy wiecie ale długość tego uchwytu z prawej strony jest regulowana za pomocą pokrętła, w zestawie są też przedłużki z ozdobnym szkłem w środku, na wypadek gdyby skończyła się regulacja. Statyw wyposażony jest też w półeczkę na te przedłużki.
 6. zarek

  NASZYWKA - CEGIEŁKA na FA

  Robert, proszę posprzątaj te klocki, bo jak wdepniesz w nie w nocy to cały astrograf w mak się rozleci, wiem o czym mówię
 7. zarek

  EQDrive Standard w wersji 2 lub 3

  Budujesz montaż?
 8. zarek

  XVI - wiosenny zlot w Zatomiu

  Ignisdei (koszulka xxl ebony) (Pyra 7) Alice (Pyra 5) przemo77 (Pyra 4) jolo (Pyra 3) towerfox (Pyra 7) Klucha (Pyra 7) Janusz G. (Gościniec Nowy 2) Janusz G. + 1 (Gościniec Nowy 2) Jacek 2 (Pyra 2) Gayos (Pyra 6) Cyberbooss (Gościniec Nowy 6) kapral (Gościniec Nowy 3) Inga - (Gościniec Nowy 3) Ossek - (Pyra 2) Lukasz83 - (Pyra 5) Mirek - (Pyra 6) koszulka xxl szdom1 (Pyra 7) (koszulka XL, 3 doby, bez żarcia) Energetyk - (Pyra 5) sferoida - (Pyra 3) Krisq - (Gościniec stary 3) sp3occ - (Pyra 6) kenny - (Pyra 2) jackomowa - (Pyra 2) Artir - (Pyra 6) Pery-(Pyra 4) Puchciu - (Pyra 4) Thomas -(Pyra 1) Polaris - (Pyra 1) Jajak - (Pyra 1) Maciej - (Pyra 1) Acidtea - (Pyra 1) Zielu - (Pyra 3) darius - (Pyra 7) Alien- - (Pyra 2) Virus - (Pyra 6) Prestoneq - (Pyra 4) krzysztof g. (Pyra 7) MarWo - Pyrlandia (Pyra 6) Wampum - Pyrlandia (Pyra 2) stefanchm - Pyrlandia (Pyra 6) (koszulka XL) OPrzemo (Gościniec Nowy 5) OPrzemo + 1 (Gościniec Nowy 5) Balubk - (Gościniec Nowy 1) Marko7 - (Gościniec Nowy 1) Cesar (Gościniec stary I) SZKLARZ - (Gościniec VI) Pawcio (Gościniec stary 2) Mona (Gościniec stary 2) Astrobonq - (Gościniec Nowy 6) Jacek E. (Pyra 3) WIESIEK 31- (Pyra 4) Willow (Gościniec stary 1) waski79 (Gościniec stary 3) Panasmaras (Pyra 5) pawelsky (Gościniec stary 4) Anva (Pyra 3) PiotrekD (Gościniec stary3) Ewa (szkoła - poza zlotem) Daria (Gościniec Domek) Marcin (Gościniec Domek) Mashroompl (Roman Banas) (Gościniec stary 3) Ksia..i Oli (gościniec stary) (Gościniec stary 4) azar4 starym zwyczajem Konrad i Ania ( Gościniec byle blisko Dari,Marcina, Pawcia, Cesar'a itp ) (Gościniec nowy 4) zarek (Pyra 3)
 9. zarek

  Balon obserwacyjny typu aerostat?

  Jak pisali koledzy wyżej, jeżeli coś jest nieruchomym punktem na niebie to nie jesteś w stanie ocenić odległości. Jak już kupisz teleskop to zanim zamontujesz lustrzankę spojrzyj przez niego na ten obiekt chyba, że masz lornetkę. Jeżeli obiekt jest tak blisko jak piszesz, zapewne dostrzeżesz sporo szczegółów, jeżeli nie, zapewne to planeta lub jasna gwiazda. Zanim jednak to zrobisz przy następnej obserwacji zrób zdjęcie aparatem jakim dysponujesz, zapisz dokładnie godzinę, miejsce obserwacji i kierunek (czyli np. północny wschód, południowy zachód, zachód, itp.). Najlepiej gdybyś był w stanie zaznaczyć na mapie miejsce obserwacji i je tutaj wrzucić. Dzisiaj rano też zauważyłem coś podobnego i zacząłem się zastanawiać, czy aby to nie to samo... Czy może wygląda to mniej więcej jak na moim obrazku? Literką E zaznaczyłem wschód.
 10. zarek

  NGC 2264

  Wyciskasz ten setup na maksa. Cisnij tak dalej
 11. zarek

  Kamerka QHY183M

  A którą bierzesz?
 12. zarek

  Balon obserwacyjny typu aerostat?

  Nie rozumiem nad czym cała dyskusja, autor wątku dostrzegł coś na niebie, poszukał trochę w sieci i dzieli się z nami swoją wiedzą. Teraz już wiemy, że przejeżdżając trasą E7 możemy być inwigilowani.
 13. Falcon Heavy gotowy do startu z najbardziej ekstrawaganckim ładunkiem w historii lotów kosmicznych. Tego startu nie można przegapić choćby z uwagi na spore szanse na defragmentację całości. Miejmy jednak nadzieję, że wszystko pójdzie gładko i Ciężki wyniesie Teslę ze Starmanem prosto w kierunku Marsa. Musk obiecuje niesamowite ujęcia z kamer zainstalowanych w Tesli. Start planowany jest na 6 lutego o 19:30 naszego czasu. Transmisja m.in. na stronie SpaceX. Obecność obowiązkowa. Ciekawe będzie lądowanie trzech stopni rakiety, dwa na lądzie i jeden na barce.
 14. zarek

  AstroHub 3.0 - moduły dodatkowe

  Myślę że ciężko byłoby zastosować jeden współczynnik dla nieba, bo inaczej promieniuje kosmos a inaczej chmury. Najważniejsza jest różnica pomiędzy temp. nieba a otoczenia i to wystarcza dla prawidłowej detekcji zachmurzenie. Przy różnicy większej niż 35*C jestem pewien że mam czyste niebo.
 15. zarek

  ONAG - On Axis Guiding

  SBIG ma na to patent i raczej go nie sprzeda.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2018)