Skocz do zawartości

Esku1RES

Użytkownik
 • Zawartość

  375
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  9

Ostatnia wygrana Esku1RES w Rankingu w dniu 16 Wrzesień

Esku1RES posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

811 Excellent

O Esku1RES

 • Tytuł
  Wega

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.supernowe.pl

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  okolice Szczecina
 • Interests
  astronomia - poszukiwanie supernowych, krótkofalarstwo SQ1RES, sport - tenis.

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  okolice Szczecina

Ostatnie wizyty

1104 wyświetleń profilu
 1. Messier 74 (lucky imaging - 0,41''/pix)

  Eh. przypomniały mi się stare czasy zdjęć oglądanych w "kultowych" podręcznikach - "Astronomia ogólna" oraz szczególnie "Astronomia współczesna" L. Ostera. Swoją drogą Tech Pan 2415 to też "matryca" Kodaka, tak jak w wielu dzisiejszych kamerach CCD, wiec chyba wszystko zostaje w rodzinie.
 2. Ja czytam post Łukasza następująco. Jeżeli masz setup, w którym wszystkie urządzenia są sprawne, ale po połączeniu w całość zdarzają się dziwne i pozornie niezrozumiałe zjawiska, to przeanalizuj połączenia i rozważ, czy przyczyną nie jest właśnie pętla masy. Jeżeli wszystko działa bezproblemowo, to nie ma co się przejmować i na siłę ulepszać, wszak "lesze jest wrogiem dobrego". Edit: Łukasz mnie trochę wyprzedził z odpowiedzią, ale sens podobny
 3. W przypadku połączeń USB są też dostępne kable z separacją galwaniczną. Oczywiście dużo droższe od zwykłych, ale w skrajnie trudnych przypadkach mogą ratować sytuację.
 4. i krótkofalowcy Bardzo fajnie i w przystępny sposób to opisałeś - pomocne w zdiagnozowaniu "czarodziejskich zachowań" niektórych elementów zastawu.
 5. Jak donosi Centrum Astronomiczne im. M. Kopernika PAN: " w nocy z 16 na 17 października o godzinie 23:46 naszego czasu niebo nad południową Polską rozświetlił potężny bolid, którego jasność szacowana jest na porównywalną z Księżycem w pełni". Podrażniony brakiem dysku twardego w rejestratorze dnia 6 października (https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/13148-duży-bolid-nad-zachodnią-polską/), założyłem właśnie wczoraj nowy dysk do rejestratora. Co prawda południowo-wschodnia Polska to dokładnie "przeciwny biegun" w skali naszego kraju, ale coś udało się zarejestrować na horyzoncie. A to rejestracja, którą wyciągnąłem z zapisów na Suhorze:
 6. Mała astroszopka pachnąca żywicą

  O to, to właśnie A propos nazewnictwa tego typu przybytków, to proszę - oto oficjalne określenie z pisma fachowego. Więc nie żadna tam "szopka" tylko pawilon obserwacyjny typu harwardzkiego
 7. Mała astroszopka pachnąca żywicą

  No i stylowo zgodny z tą szopką, która stoi pod drzewami. Chociaż w tym przypadku stwierdzenie "szopki" jest chyba wręcz obraźliwe bo są to rzemieślnicze działa sztuki (przynajmniej pod względem wyglądu). Gratulacje i udanych obserwacji !
 8. Szczecińskie spotkania pod gwiazdami

  Potwierdzam. Okolice Kołbaskowa - niebo piękne, ale DHT22 w drugiej połowie nocy pokazywał mi wilgotność 99% !! Pracowałem do samego rana tylko dlatego, że teleskop jest ekstremalnie "ogrzałkowany"
 9. KALENDARZ Forum Astronomicznego

  1. Jacek2 - 2. Jacek E - 2 szt. 3. Krusq - 2 szt. 4. jolo - 1 szt. 5. Perseus - 1 szt. 6. pawelekw - 1 szt. 7. Emil - 1szt. 8. Anva - 1 szt. 9. Emu - 1 szt. 10. Cyberboss - 1 szt. 11. sp3occ - 1 szt. 12. sferoida - 13. Fobek - 2 szt. 14. MichalKaczan - 2 szt. 15. towerfox- 2 szt. 16. zielu - 3 szt. 17. Esku1RES - 1 szt.
 10. Szczecińskie spotkania pod gwiazdami

  Prawdę mówiąc nie przypominam sobie abym tej podziałki do czegokolwiek używał podczas ustawiania montażu. Z tego co pamiętam, to ustaliłem pozycję lunetki aby rysunek gwiazdozbiorów był kierunkowo zgodny z rzeczywistym układem a następnie śrubami azymutu i wysokości starałem się jak najlepiej trafić w zaznaczoną pozycję gw.polarnej. I to wszystko. W późniejszym czasie korygowałem nieco ustawienie metodą dryfu, ale to już inna historia i raczej dla stałego obserwatorium lub astrofotografii długoczasowej. Może pamięć mnie zawodzi, ale chyba rzeczywiście była trochę "luźnawa".
 11. Szczecińskie spotkania pod gwiazdami

  Czy treść tych pytań wyklucza możliwość zadania ich tutaj, na forum? Mieszkam co prawda niedaleko od Ciebie (okolice Kołbaskowa), ale HEQ5 już nie posiadam (sprzedałem na początku roku). Na naszym forum są jednak osoby, które montaż ten znają może nawet lepiej niż sam producent . Nie śmiałbym przy nich zabierać głosu w tej sprawie.
 12. Duży bolid nad zachodnią Polską

  To musisz mieć bardzo dobre niebo !
 13. Tęcza

  Zdjęcie wykonałem dokładnie w chwili, kiedy nasza reprezentacja wychodziła na murawę przed meczem z Czarnogórą. Musiało się więc skończyć szczęśliwie !!!!
 14. Duży bolid nad zachodnią Polską

  Mój rejestrator od 3 miesięcy pracuje bez dysku twardego, więc niestety nie mam obecnie ciągłej rejestracji.
 15. NASZYWKA - CEGIEŁKA na FA

  Jeżeli po twardych negocjacjach z "szefem" wyjdzie liczba, której Jacek nie będzie mógł zaspokoić, to ode mnie masz jeszcze dwie
×
© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2017)