Skocz do zawartości

polaris

Współpraca
  • Liczba zawartości

    5 106
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    110

Zawartość dodana przez polaris

  1. Pogoda się pogorszyła, więc wrzucę materiał z czwartkowego popołudnia. Jedna wersja z barlowem 2x i jedna z barlowem 3x. Standardowo stack ze 100 klatek, 1:1.
  2. Dzisiejsze popołudniowe. Seeing w wizualu bardzo dobry. Barlow 2x, stack ze 100 klatek, 1:1.
  3. Folia Astrosolar byłaby tu chyba lepszym rozwiązaniem.
  4. Jak to łączysz? Klin - barlow - lustrzanka z pierścieniem T2 w ognisku głównym?
  5. Ja dziś z barlowem 3x. Stack ze 100 klatek, 1:1, a co tam.
  6. Wczorajszy Księżyc, wersja 1:1 z 432mm, stack ze 100 klatek. Jeszcze na ciemniejącym niebie, więc dwie wersje. Do tego upolowałem w kadrze M44. Ledwo widać, ale jest.
  7. Właśnie sobie z balkonu przeGOTOwałem Merkurego, Wenus, Jowisza i Księżyc.
  8. @Thomas @jutomi Dzięki za spotkanie. Relacja tutaj: Majówka w Wirach przy Kwiatowej Pełni
  9. Z dzisiejszego poranka. Seeing był kiepski, jak obejrzałem materiał wejściowy to stwierdziłem, że całość do kosza, ale popołudniu stwierdziłem, że przepuszczę przez Registaxa i Gimpa. Rezultat po, niestety, dość agresywnej obróbce jest zaskakująco przyzwoity, więc wrzucam. Barlow 2x, stack ze 100 klatek, UR/IR cut, wersja 1:1.
  10. Z wczorajszego wieczora. Ostrość znośna, ale z barlowem x3 mam f/18 i niską dynamikę.
  11. Dziś rano był zaskakująco dobry seeing. Zapolowałem sprzed domu. ND5, stack ze 100 klatek, wersja 1:1.
  12. Ja w czwartek również zapolowałem. Barlow 3x, stack ze 100 klatek, resize 75%.
  13. Masz coś wspólnego z programem Astronarium?
  14. Wenus zbliża się do Plejad, ale przejdzie dość daleko od nich. Co ciekawe, na zdjęciu załapał się Uran, na lewo i nieco w górę od Wenus.
  15. Ładna, ale szeroka. Ciężko złapać kadr, żeby to sensownie wyglądało. W zamian, sam Księżyc.
  16. Dzisiejszy. Wczesny bez barlowa i późniejszy z barlowem 2x.
  17. Czytanie jest banalnie proste. Po linii prostej poziomej od lewej do prawej.
  18. Są roczne kalendarze astronomiczne typu klepsydra. Poszukaj w sieci i na forach.
  19. Astropolisem trzęsą bandy świrów przekonanych, że mają monopol na rację. Przestałem już tam wchodzić w jakąkolwiek polemikę, żeby oszczędzić nerwy.
  20. Kupując taką zabawkę nastawiamy się na prostotę i szybkie rezultaty, a nie na siedzenie po nocach przez kolejne tygodnie, wybieranie klatek i obróbkę w masakrycznie nieintuicyjnym Sirilu czy niepoważnie drogim Pixie. Ciekawe jak działa to stackowanie, jeśli ma np. 100 klatek, na jednej jest kreska przelotu satelity i proces jej nie eliminuje jako artefakt. Bez sensu jak dla mnie.
  21. U mnie też prawie pełnia.
  22. Na AP w statusach jest dość entuzjastyczna opinia o tym filmie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.