Skocz do zawartości

Majka122212

Użytkownik
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutral
 1. Majka122212

  Największa gwiazda, możecie wyjaśnić?

  Z polskiej, więc wszystko jasne. Ehh dziękuję :) I przepraszam za moją głupotę.
 2. Majka122212

  Największa gwiazda, możecie wyjaśnić?

  Wiem to był skrót tego filmiku i wiem że VY Canis Majoris jest największa. Acz na samej wikipedii jest napisane, że Betelgeza sięgałaby orbity Jowisza, zaś VY Canis Majori do Marsa. Zawarte jest tak w opisie gwiazd. Jeżeli to faktycznie błąd sądzę, że już by go naprawili.
 3. Więc tak, postanowiłam obejrzeć film dokumentalny w którym ułamku były porównywane wielkości gwiazd. Skupmy się na dwóch z nich. Betelgezie oraz VY Canis Majoris. Mówi się, że największą na razie przez nas gwiazdą jest VY Canis Majoris. W filmie mówiono o Betelgezie, że gdyby zajęła miejsce Słońca w Układzie Słonecznym dosięgałaby do orbity Jowisza. Tu zapaliła mi się lampka. Słyszałam niegdyś, iż niby największa odkryta gwiazda sięgałaby tylko do orbity Marsa. Sprawdziłam to na znanej nam Wikipedii, jednak tam twierdzono tak samo jak na filmie. Zawarta była również informacja, że VY Canis Majoris sięgałaby do orbity Marsa. Więc dlaczego uważana jest za największą skoro Betelgeza sięgałaby orbity Jowisza?
×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2018)