Skocz do zawartości

keram167

Użytkownik
 • Zawartość

  183
 • Rejestracja

Reputacja

240 Excellent

O keram167

 • Tytuł
  Deneb
 • Urodziny 28.06.1967

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Zamieszkały
  : CHYBIE

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  CHYBIE

Ostatnie wizyty

1244 wyświetleń profilu
 1. Zerknij na https://rk.edu.pl/pl/kwadruplet-tsapo65q-historia-pewnego-malego-refraktora/ W opisie jest filmik jak zluzować soczewkę made by "Jesion". Oby to było tylko to 🙂
 2. Wszystkiego najlepszego, zdrówka, bezchmurnych nocek i wyłapania wszystkich widm: tych dużych, tych małych i tych nieznanych ? !
 3. keram167

  Jacek E

  Jacku ! Wszystkiego dobrego, zdrowia, zdrówka i jeszcze raz … pieniędzy na astrozabawki ! 366 bezchmurnych nocek życzę !
 4. keram167

  Wydrukuj sobie spektroskop

  Dzięki Łukasz za wszystkie informacje !
 5. keram167

  Wydrukuj sobie spektroskop

  Łukasz, a jakiego oprogramowania używasz do projektowania ? Drukujesz na oryginalnym stole czy masz szybę ? Jakie - jeśli to nie tajemnica - modyfikacje dorobiłeś ? Te "standardowe" jak: osłonkę na sterownik, wylot wentylatora, prowadzenie filamentu tak aby nie ocierał się o śrubę czy też jeszcze coś dodatkowego ? Od tygodnia czytam o tym Enderze i też mi zaczyna "chodzić" ta drukarka po głowie wielkimi krokami Cena też jest do zaakceptowania https://allegro.pl/oferta/drukarka-3d-creality-ender-3-pla-nowa-8234434164 a można ją znaleźć już i w niższej kwocie. Opinie w Sieci również ma dobre np. https://www.youtube.com/watch?v=RVd-EIKbkew
 6. Wszystkiego najlepszego, zdrówka i 100 latek z bezchmurnymi nockami ! I oby - przy foceniu - Starlinki nie latały nad Waszymi miejscówkami !
 7. Ta "zaraza", jako jednostka chorobowa, została dokładnie opisana ? https://astropolis.pl/słowniczek-pojęć-a-m/ i jest znana pod nazwą: "Dwucalica złośliwaPaskudna choroba, nękająca przeważającą część astromiłośników, objawia się niedającym spać, nieustannym myśleniem o kupieniu większego teleskopu od tego, który się aktualnie posiada, najczęściej o aperturze właśnie o 2 cale większej.Metody leczenia, są bardzo trudne i niestety bardzo kosztowne, jedyną znaną metodą jest po prostu kupienie od razu sprzętu docelowego.Niestety nie sprawdza się to we wszystkich przypadkach, bo regularnie producenci sprzętu oferując coraz nowsze i lepsze konstrukcje, regularnie powodując sezonowe nawroty choroby.Co ciekawe, zmiana teleskopu o zwierciadle 200mm na taki z lustrem 250mm, zwiększy nasz zasięg jedynie o około 0,5 mag. Rożnica w cenie wynosi zaś około 1000zl.Istnieje również odmiana Dwucalicy złośliwej (występujaca często równolegle z Dwucalicą złośliwą klasyczną u tego samego obserwatora) polegająca na niemożliwym do opanowania, nieustannym rozważaniu wymiany posiadanych okularów i akcesoriów w standardzie 1,25" na standard 2". Nieszczęśliwie dla naszego portfela jest to choroba która częściej zwycięża, ponieważ wymianę jednego okularu łatwiej zatuszować przed współdomownikami niż wymianę teleskopu... Jednak jak podliczyć koszty wymiany całego zestawu szkła, często okazuje się, że łączny koszt operacji przekroczył dwu, trzykrotnie koszt samego teleskopu."
 8. Tylko jaki montaż to "cuś" uciągnie ? ??? Nie mogłem się powstrzymać ...
 9. Wszystkiego najlepszego, 100 latek w zdrowiu, wszelkiej pomyślności, samych bezchmurnych nocek bez light pollution w promieniu co najmniej 50 km !
 10. keram167

  Jacek E

  Wszystkiego najlepszego Jacku ! Zdrówka, zdrówka i jeszcze raz pieniędzy na "astrosprzęty", wszelkiej pomyślności i oczywiście kryształowych nocek przez kolejne 100 lat !!!
 11. 100 latek w zdrowiu, bezchmurnego nieba i wszystkiego dobrego !
 12. W czerwcu takie "cuś" około 6:00 rano latało mi za oknem. Na szybko "ustrzelony" Samsungiem S4.
 13. keram167

  Ignisdei 100 lat

  100 lat w zdrowiu i przy bezchmurnym niebie !
 14. Tak na szybko... http://www.wiking.krakow.pl/sruby/z-lbem-radelkowanym/niskie-din-653.html
 15. keram167

  WESSEL Najlepszego

  Wszystkiego najlepszego, 100 lat w zdrowiu i 36500 bezchmurnych nocek !
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2019)