Skocz do zawartości

dziki1

Użytkownik
 • Zawartość

  714
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  5

Ostatnia wygrana dziki1 w Rankingu w dniu 1 Maj

dziki1 posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

1553 Excellent

O dziki1

Profile Information

 • Płeć
  Nie podano
 • Zamieszkały
  - lubelskie, Parczew

Ostatnie wizyty

5866 wyświetleń profilu
 1. dziki1

  Mój obraz

  Piękna praca. Zazdroszczę obdarowanemu, ale najwyraźniej zasłużył . Zastanawiam się , czym ja musiałbym się zasłużyć, aby otrzymać Twój obraz? (nie odpowiadaj )
 2. dziki1

  Zdjęcia chmur

  Jakoś nikt, tu na forum, nie podniósł rękawicy, więc spieszę z niezbędnym wyjaśnieniem, które jest odpowiedzią na postawione pytanie ... Ukryty bohater to ... PS. Oko ludzkie to jednak genialny "wynalazek". W bezpośredniej konfrontacji oko-kamera (telefonu) bezapelacyjnym zwycięzcą okazała się nasza soczewka. A na zdjęciu ... mikrutko, no ale jest.
 3. dziki1

  Zdjęcia chmur

  Chmura nie jest tu najważniejsza. Ni to spektakularna, ni szczególnie ponętna. Jednak w kadrze "ukryta" jest, niespecjalnie trudna do odgadnięcia zagadka. Spojrzawszy na zdjęcie w oczy rzuca się mało atrakcyjna bohaterka oraz ogrzewający ujęcie nasz żółty karzełek. Sęk w tym, że to nie wszystko. Wytęż wzrok i spróbuj odszukać to "coś". Myślę, że jakakolwiek sugestia jest zbędna, informując, że zdjęcie wykonałem z telefonu 10. lipca o godz.9.30 Gdzie się To ukryło i cóż to takiego? Więc co, do zabawy... PS. Nowy byt jest zbędny, więc ląduje to w zdjęciach chmur.
 4. dziki1

  Gratulacje Łukasz ! Image of the day - dla Ciebie!

  Gdzieś już je widziałem ... Gratulacje Łukasz.
 5. Za każde zdjęcie dałbym Ci serduszko , a Ty hurtowo podajesz. Szkoda. Dla mnie, nieparającego się fotografią DS -ów, w tych zdjęciach jest klimat, który można porównać do obserwacji teleskopowych. Bardzo mi się ta skala podoba. No i ten wymagający newtonik. Kolimowałeś, kolimowałeś i efekty widać. Ja daję Ci 9 "lajków ". Ładne.
 6. Postawię pytanie. Czy sądzicie, że definitywnie schudła, czy może jednak pojawi się efekt jo -jo? Aby nie napisać, że miało być tak pięknie, a wyszło jak zwykle  . . . ;)

  1. jolo

   jolo

   Jeśli chodzi Ci o noc astronomiczną, to na pewno będzie efekt jojo :)

  2. dziki1

   dziki1

   To nie to, niestety. Imaginarium me błądzi troszkę bliżej, bardziej "namacalne ", aczkolwiek i długość nocy astronomicznej ma na to, pewnie jakiś wpływ. :)

 7. dziki1

  UFO widziałem....

  Przekazałem koledze wiadomość, że roda uwiecznił. Biedny, będzie miał zagwozdkę , przy której dzień cały spędzi. Przewertuje wszystkie internety, darknety i inne nośniki informacji, w celu wyjaśnienia i uzmysłowienia sobie pojęcia "roda". Po cóż mu ta M 13 była. PS. Gratulacje przekazane.
 8. dziki1

  Setki Szanowni Jubilaci

  Szanowni Jubilaci, wszystkiego astro - najlepszego, spełnienia marzeń wszelakich oraz przede wszystkim zdrówka i wspaniałego nocnego nieba
 9. dziki1

  Koniunkcja Ksiezyca i Wenus.

  To ja także, co by nie było, żem się lenił.Luźna koniunkcja z blokowiska. W poszukiwaniu optymalnej miejscówki. Wieczorny spacer z psem - Parczew,16.06.2018, godz.20.55 - 21.15 Blokowisko Ciała Wysokie napięcie Przed "dachowaniem"
 10. dziki1

  UFO widziałem....

  Rody, nierody, wróćmy do tematu świetlików...https://apod.nasa.gov/apod/ap180612.html
 11. dziki1

  UFO widziałem....

  Nietrafiona konstatacja. Przynajmniej jeśli o mnie chodzi
 12. dziki1

  UFO widziałem....

  Skonsultowałem sugestie wessela z autorem zdjęcia i prosił mnie, aby przekazać, iż nie wyglądało to w wizjerze jak samolot, a jak jasny, szybki błysk. Zasugerował mi, że może to był przelot meteoroidu ? Co do wniosku Janko,to poprosił mnie bym przekazał, że oni już raczej wracają z poczuciem słusznie wykonanej misji.
 13. dziki1

  UFO widziałem....

  Może macie jakieś pomysły. Obserwowaliśmy sobie ostatnio, z kolegą nasz wspaniały Wszechświat, korzystając z dobrodziejstw sprzyjającej aury. Ja relaksowałem się przy refraktorku, natomiast kolega podpiął sobie pod newtona aparacik (ma zacięcie astro-fotograficzne, ale droga przed nim jeszcze daleka) celując m M 13. Zarejestrował takie oto "ustrojstwo". Co to mogło być?Nie chcę dywagować i zdaję się na Wasze koncepty. Techniczny aspekt fotografii proszę pominąć. Aha, zdjęcie wykonane 9 czerwca o godz. 1.23.
 14. Wczoraj, co prawda z balkonu, przyjrzałem się z "bliska" rekomendowanemu obiektowi, próbując rozdzielić tytułową bohaterkę. Aby było śmieszniej zacząłem od lornety 15x70, w celu próby wyłapania choć śladu kompleksu mgławic. Wiedziałem, że próba zakończy się nieuchronną porażką, gdyż miejsce i warunki nie sprzyjają takowym obserwacjom. Mgławice - zarówno te ciemne, jak i jasne - z takiego miejsca to jednak nie to. Ale zdawałem sobie z tego sprawę, no i główny cel był zgoła inny. W SM 15x70 bohaterka wieczoru pozostała nierozdzielona. Wiedziałem, że lorneta nie da rady. Wytargałem więc na balkon refraktorek 120/600 i do wyciągu załadowałem ES-a 6,7, który dał mi powiększenie ok. 90x. Trójkącik gwiazd "rozrósł" się, i dało się subtelnie zauważyć, że główna bohaterka to jednak bohaterki.Przy tym powiększeniu i aktualnych warunkach atmosferyczno-lokalizacyjnych, rozdzielenie wyraźniej dało się zauważyć zerkaniem, niż patrzeniem na wprost. Ale byłem przekonany, że jednak nie jest to pojedyncza gwiazda. Aby się upewnić dołożyłem do układu barlowa 2X i nie miałem już żadnych wątpliwości. Trójkącik zajmował znaczną część pola widzenia, a ja wiedziałem już na pewno, że bohaterka jest gwiazdą składającą się ze składników A i B. Ładny, ciasny układzik, który podziwiałem w takim powiększeniu pierwszy raz, w dodatku z balkonu. Daję więc znać jak poszło, dziękując autorowi za inspirację. Obserwujcie, podziwiajcie i piszcie. Warto. Pozdrawiam.
 15. dziki1

  Brak pogody

  Orzeźwiająca bryza znad oceanu, z miejsca, gdzie nie ma w ogóle komarów Pogoda jednak jest.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2018)