Skocz do zawartości

MarekM60

Użytkownik
 • Zawartość

  307
 • Rejestracja

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana MarekM60 w Rankingu w dniu 14 Wrzesień 2015

MarekM60 posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

398 Excellent

O MarekM60

 • Tytuł
  Kapella
 • Urodziny 11.06.1960

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Zamieszkały
  Bielsko-Biała

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Bielsko-Biała

Ostatnie wizyty

1440 wyświetleń profilu
 1. już się sprzęt trochę pozmieniał (zamiast Canona jest ASI533MC pro - odpadło robienie zasilania do Canona). W tym tygodniu dostanie nowe okablowanie i spinki we wiązki. Problem mam z FWHM: w czasie robienia - wyostrzenie na FWHM daje ok 1.5, z Bathinowem - idealnie symetryczne spiki - a w PixInsight analiza pokazuje FWHM 6-10 Co z tym zrobić? Regulacja backfocusa (reduktor-matryca)? Link do stacka -> https://drive.google.com/file/d/1u3o0jRyJWUxCVk5lO0RW1cf8Z97iH4x9/view?usp=sharing&fbclid=IwAR1ynTuvODdu5tkqJireVhJCsshD5BmTPddKt4mg0t_t2UYo0JrUD_BVgqg
 2. Miotła - 36x300 sekund + 50 flat, 30 dark, 30 bias
 3. Pierwszy obiekt z nowego setupu Stack 35x300 sekund wybrane z 61 zrobionych w mieście - Bortle 7. PixInsight + PS iExos-100, SW ED72 + 0.85 flattener/reduktor, ASI533MC Pro, Filtr Optolong l-eNhance, Giude: ASI120mini+AsiMiniGuide 30/120, AsiAir 1.0 Astrobin -> https://www.astrobin.com/gyvlhn Wersja A: Wersja B:
 4. Pierwsze we w miarę pełnej konfiguracji. Astrobin -> https://www.astrobin.com/gyvlhn Stack 35x300 sekund wybrane z 61 zrobionych w mieście - Bortle 7. PixInsight + PS iExos-100, SW ED72 + 0.85 flattener/reductor, ASI533MC Pro, Optolong l-eNhance, Giude: ASI120mini+AsiMiniGuide 30/120, AsiAir 1.0 Wersja A: Wersja B:
 5. Canon dostał chłodzenie - w czasie pierwszej sesji wyszło na 3 st C - ok 15 st poniżej otoczenia. i efekt z chłodzeniem
 6. Nowy temat dla nowego początku... Sprzęt - chyba już w miarę docelowy: - montaż: iEXOS100, - teleskop: SW 72ED z dedykowanym flattenerem/reduktorem x0.85 - aparat: Canon 1100D modyfikowany (usunięte filtry z matrycy) - guiding: ASI120mini + ASI mini scope 30mm, ogniskowa 120mm. - sterowanie: AsiAIR 1.0 - filtry: UHC clip do Canona i 2" l-eNhance Optolong. Oprogramowanie: Astro Pixel Processor i PS I pierwsza klatka z pierwszego światła zestawu - NGC7000: I złożony stack 50 klatek: Teraz trochę roboty z wyczyszczeniem matrycy, ustawieniem odległości flattenera, bo rogi jeszcze pojechane. No i z obróbką....
 7. Marek Macner, kiedy oddasz wszystkim osobom dług za mTransmiter? Jak widać to nie jedyny twój przekręt. Czytam to forum i nie wierzę, że jednak wiele w tobie nieuczciwości. Historia jak widać się powtarza, to samo mydlenie oczu, te same bajeczki. Schowałeś głowę w piasek i ignorujesz wszelkie prośby o zwrot pieniędzy.

 8. Czesc.

  Byłbym zainteresowany miernikiem jasnosci nieba.

  Jaki byłby przyblizony czas jego "zlozenia" i jakie sa obecne koszty?

   

  Pozdro

  Tomek

  1. Perseus

   Perseus

   Mi się zdaje, że temat umarł :| Choć trzymam kciuki, bo sam czekam na jakieś info...

  2. lukost

   lukost

   Nie tyle temat, co mierniki nie żyją, niestety.... Na razie sobie odpuśćcie - tymczasem to elektrozłom...

 9. Ostatnimi czasy wiele się w moim życiu zawodowym i rodzinnym zmieniło, co niespodziewanie (w momencie rozpoczęcia tego tematu) wpłynęło na jego realizacje, w właściwie to na jej opóźnienia. Za te opóźnienia jeszcze raz przepraszam. Dla obecnych posiadaczy (i tych co oczekują na dostawę), w związku z powyższym mam nastepujące propozycje (do wyboru wg własnego uznania): 1. Dla tych co nie chcą dalej czekać - zwrot wpłaconej kwoty. Dostarczony miernik zostaje u posiadacza. 2. Dla tych co chcą poczekać - koło połowy miesiąca, tj. 15-20 stycznia będzie gotowa nowa wersja oprogramowania rozwiązująca zaistniałe problemy (do pobrania i samodzielnego zainstalowania). W tym samym terminie te osoby, które jeszcze nie dostały miernika - dostana go z nowym oprogramowaniem. Koledzy, którzy zgłaszali wady w pracy (o ile nie wybiorą opcji z pkt. 1), dostaną upgrade i/lub wymianę miernika z przesyłka na mój koszt. W celu realizacji ww propozycji - proszę o info te osoby, które wybierają opcje nr 1. Brak informacji do 10 stycznia będę traktował jako wybór opcji nr 2. Kontakt - pon-piątek po 18-tej - tel 512-977-417 M. Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 10. Tak na szybko: - włączenie podświetlenia nie powinno zmieniać pomiaru. - koło napisu "nelm" wyświetla się licznik pomiarów (nr kolejny od włączenia) - żeby mieć poprawny wynik - trzeba odczekać 2-3 pomiary od skierowania miernika w jakimś nowym kierunku. Pierwsze pomiary sa zwykle "zbyt ciemne". Czas pojedynczego pomiaru to około 10-15 sekund. 22.4 to pewnie pierwszy pomiar, a 19 to kolejny - bardziej prawidłowy.
 11. Pierwsza partia 10 szt dla: marko7, Krater, lukost, rokita, plitfyg, Emu, arek, Mikele, bartolini, AstroLutek - w drodze na pocztę :) Wieczorem podam adresatom numery przesyłek do śledzenia na stronie Poczty Polskiej. Następna partia - wysyłka za 2-3 dni. itd.....
 12. Poprzednich nie musicie zwracać. Zrobiłem "remanent" w biurokracji czyli zamówieniach i płatnościach. Proszę Kolegów, którzy zamówili i/lub wpłacili za SLM-a o sprawdzenie i potwierdzenie zgodności z poniższym wykazem (nie wliczam 3 mierników ze Zlotu - Ignis,JacekE, Alien): A. Zamówione i zapłacone: marko7, Krater, lukost, rokita, plitfyg, Emu, arek, Mikele, bartolini, AstroLutek, zarek. (Zarek i szdom1 (nagroda zlotowa) - proszę o podanie adresu wysyłki, bo gdzieś przepadły) B. Zamówione: Windforce, zombi, polaris, Krawat, adam_bie, Szponix, Bandros, tasti, destiny, MaPa, lumpo, PiotrJ, Perseus. Z odbiorem w Bielsku - patrix, PiotrN. Zamówienia - proszę o potwierdzenie z adresem do wysyłki. Od teraz - proszę o wszelką korespondecję "handlową" (w tym potwierdzenia i korekty do powyższej listy) na maila: [email protected] Maile łatwiej ogarnąć niż PW :)
 13. Dostaną nowe :)
 14. Problemy były z kalibracją - tak aby wskazania pasowały do oryginału. To nie tylko tor optyczny (okazało się, że trzeba zmienić filtr i obiektyw i co za tym idzie wymiary toru, mocowanie, itp), ale także algorytm obliczeniowy (zmienny czas uśredniania pomiaru zależny od jasności nieba). No ale problemy są po to by je rozwiązywać - i tak się stało :) Ta wersja jest "złota":
 15. Jeszcze raz przepraszam za opoźnienia, ale wszelkie problemy już rozwiązane. Mierniki praktycznie gotowe (jutro lądują w obudowach) i w poniedziałek wysyłka. wszyscy, którzy do tej pory zamówili - dostają w cenach "Zlotowych". Pelniejsze info dam jutro wieczorem.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2019)