Skocz do zawartości

Delta Optical

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    70
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Odpowiedzi dodane przez Delta Optical

  1. 11 godzin temu, Smorff84 napisał:

    3. Aby przejść w tryb aktualizacji kontrolera należy przytrzymać jednocześnie oba przyciski "0" i "8", następnie podłączyć kabel USB typu B do komputera i kontrolera.

    Uwaga! Kontrolery z systemem SynScan 6.00.00 wymagają również podłączenia pilota do głowicy montażu dołączonym kablem RJ-45 i uruchomienia jej celem dostarczenia zasilania do kontrolera.

    Tutaj można by było napisać że po podłączeniu kontrolera do montażu i komputera i przytrzymaniu przycisku 0 i 8 należy włączyć zasilanie. Bo gdy do podpiętego pilota do zasilania i wyłączonego wciskałem przyciski 0 i 8 nic się nie działo.

    Ogólnie aktualizacja przebiegła poprawnie 

     

     

     

    No kolejność w naszej instrukcji jest właśnie taka, podpięcie pilota do głowicy kablem i uruchomienie głowicy celem dostarczenia zasilania do kontrolera. Cały cas mówimy tu o pilotach z SynScan 6.00.00 bo wcześniejsze wersje pilotów z SynScan 4.XX.XX dostają zasilanie już z portu USB.

    W każdym bądź razie, dobrze że się udało.

     

  2. Z przyjemnością informujemy, że dostępna jest już nowa wersja oprogramowania kontrolerów Sky-Watcher SynScan zawierająca polską wersję językową, zachęcamy użytkowników montaży Sky-Watcher z systemem SynScan do skorzystania z możliwości jej zainstalowania, przetestowania i podzielenia się uwagami, które będą mile widziane.

    Więcej informacji pod linkiem.

    Aktualizacja SynScan

    synscanpostFB.jpg.thumb.jpg.813a507ad84caa8f5a0c21f79e54936d.jpg

    • Like 2
  3. W Delta Optical ciągle dążymy do oferowania naszym klientom najlepszych rozwiązań. Bardzo cenimy sobie opinie, która pozwala nam dostosowywać nasze usługi do oczekiwań.

    Z tego powodu zwracamy się z prośbą o poświęcenie chwili na udzielenie odpowiedzi na kilka pytań, które umożliwią nam lepsze zrozumienie Twoich potrzeb w dziedzinie astronomii.

    Wasze przemyślenia są dla nas nieocenione i teraz macie możliwość skorzystania z tego! Uczestnictwo w naszej ankiecie nie tylko wspomoże rozwój naszej oferty, ale także zaoferuje szansę na otrzymanie atrakcyjnej nagrody.

    Dla autora najbardziej wartościowej opinii czeka okular Baader Hyperion 13 mm.

    Dziękujemy za wsparcie i za bycie częścią naszej pasjonującej podróży przez kosmos.

    https://deltaoptical.pl/ankieta-astronomiczna

    Życzymy ciemnego nieba,

    Ekipa Delta Optical

    ankieta.jpg.6c2cf38e93a77ae3927fd1093861a7f1.jpg

    • Like 3
  4. DRODZY FORUMOWICZE

    Zapraszamy na najbardziej fascynujące wydarzenie astronomiczne roku - Delta Optical AstroShow

    Czekamy na wszystkich, zarówno tych dopiero zaczynających swoją przygodę, jak i tych, którzy są już mocno zaawansowani.

    Co sprawia, że AstroShow to wyjątkowe wydarzenie? Każdego roku praktyczne warsztaty przybliżają Wam tajniki obsługi teleskopu oraz podstawy prostego rzemiosła astrofotografii.

    Dla najmłodszych przygotowaliśmy Klub Młodego Przyrodnika, gdzie czekają zajęcia z biologii, botaniki oraz obserwacje przyrody. W planach mamy ekscytujące wyprawy w teren, obserwacje mikroskopowe i fascynujące eksperymenty naukowe.

    Dla astroamatorów przygotowujemy darmową wypożyczalnie akcesoriów, okularów, filtrów, złączek.

    A gdy zapadnie noc rozpoczynamy obserwacje przy pomocy wysokiej jakości teleskopów.

     

    Zapisz się na: https://www.astroshow.pl

    astroshow2024.thumb.jpg.cd7014c697c2641b24916d2012a1d792.jpg

  5. Godzinę temu, Koszy89 napisał:

    Mam tez prośbę do Ciebie Damian, jak przyjdzie Ci redukcja GSO mozesz zmierzyc jej wysokosc ? zastanawiam się czy moza jest wyzsza niz moja redukcja z wyciągu GSO , chodzi o to ze moja redukcja jest nizsza niz tuleja okularu MV14/82 i musze go montowac ciut wyzej gdy w redukcji mam filtr 2 cale UHC.

    35 mm długość całego adapteru, 10 mm ma ten grubszy kołnierz.

    29 minut temu, Damian P. napisał:

    Oczywiście, zmierzę i napiszę tutaj. Sam nawet wczoraj zastanowiłem się przez chwilę, czy jakieś okulary nie zawadzą o filtr. Zobaczymy w praniu:)

    Pentaxy XW 1,25" wymagają podniesienia wyżej 🙂 znam z autopsji.

    • Like 1
    • Thanks 1
  6. Cześć wszystkim,

    Od niedawna pojawiła się polska wersja językowa aplikacji SynScan Pro. Jesteśmy świadomi, że z pewnością pojawią się pewne błędy w tłumaczeniu, część angielskich terminów wymaga wyjątkowej elastyczności językowej aby przełożyć je na nasz język🙂

    Dlatego, jeżeli ktoś ma pomysł na zmianę tłumaczenia pewnych terminów to jesteśmy otwarci na sugestie, jest to wersja beta, z pewnością jest miejsce na mniejsze bądź większe poprawki.

  7. Niezmiernie miło jest nam przedstawić prelegenta AstroShow 2023 – Pana Macieja Kapkowskiego.

    Na forach internetowych znany jako @wessel - zajmuje się astrofotografią amatorską od 2008 roku. Jest laureatem wielu konkursów astrofotograficznych, a jego prace otrzymywały kilkukrotnie tytuły Europejskiej Astrofotografii Dnia, Astrofotografii Dnia prestiżowego portalu Astrobin i były doceniane w konkursie astrofotograficznym organizowanym przez Obserwatorium Astronomicznne w Greenwich. Jest także autorem wielu poczytnych tutoriali na temat obróbki zdjęć astrofotograficznych. Był pomysłodawcą i wieloletnim wydawcą portalu Polski APOD sponsorowanego przez firmę Delta Optical. Portal ten był krajowym odpowiednikiem prowadzonego pod egidą NASA portalu Astronomy Picture Of the Day. Specjalizuje się w fotografowaniu bardzo ciemnych mgławic planetarnych i pozostałości po wybuchach Supernowych.

    Wiemy, że warto będzie go posłuchać podczas naszego wydarzenia!

    Więcej o #AstroShow2023 na stronie: https://www.astroshow.pl

     

    MaciejKapkowski.thumb.jpg.b15b8bf380b36408bf0e19e4983825a6.jpg

    • Like 3
  8. 1.thumb.jpg.9c8ae1d4c9798febea577c9f8e066123.jpg
    22 Kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi.
    Z tej okazji pragniemy wszystkich zaprosić do wspólnych obserwacji astronomicznych!
    Obserwacje będziemy prowadzić w nocy z 21 na 22 kwietnia w całej Polsce. Punkty obserwacyjne znajdziecie na naszej mapie:
    - https://deltaoptical.pl/dzien-ziemi-z-delta-optical
    Jeśli chcecie zorganizować punkt do obserwacji w swojej okolicy zgłoście go do nas: https://deltaoptical.pl/surveys/answer/12
    W razie pytań służymy wsparciem:
    - [email protected]
    - 25 786 05 20
    Przygotujcie teleskopy, zaproście swoich znajomych i dołączcie do akcji wspólnych obserwacji. Pokażmy wszystkim, że astronomia łączy!
    Zamówiliśmy dobrą pogodę, trzymajcie za to kciuki.

     
  9. Drodzy Miłośnicy Gwiazd!

    Dwunasty zlot AstroShow 2023 odbędzie się w dniach 25-27 sierpnia 2023 w miejscowości Kępa, zaledwie 80 km od centrum Warszawy w Hotelu BoniFaCio Spa & Sport Resort, gdzie z pewnością zaspokoimy Wasz głód kosmicznych atrakcji!
     
    Delta Optical AstroShow to jedyne w swoim rodzaju doroczne spotkanie fascynatów makro- i mikrokosmosu – zarówno tych stawiających pierwsze kroki, jak i tych, którzy pewnie poruszają się po obu dziedzinach.
    Jak co roku, w myśl zasady „od laika do Kopernika” clou AstroShow stanowić będą warsztaty praktyczne, m.in. z obsługi teleskopu i zasad prostej astrofotografii. Pokazy w Mobilnym Planetarium Cyfrowym umilą natomiast czas oczekiwania na zajęcia praktyczne pod nocnym niebem.
    Nie zapominamy o najmłodszych – na nich czeka Klub Młodego Przyrodnika, w ramach którego odbędą się zajęcia z biologii, fizyki i astronomii. Planujemy wyprawę w teren w poszukiwaniu interesujących okazów, obserwacje mikroskopowe i ciekawe eksperymenty naukowe.
    Atrakcje nie z tej Ziemi zafundujemy Wam dopiero po zmroku, oddając do Waszej dyspozycji fantastyczne teleskopy.
     
    Rok Kopernika jest po to, żeby patrzeć w niebo.
    Zapisz się na: https://www.astroshow.pl


    Tego typu imprezy to świetna okazja się aby wspólnie pogapić się w niebo, ale też zapoznać się z szerokim przekrojem sprzętu astronomicznego, który Delta Optical ma w ofercie.

     

    331507961_2640140849474937_5657176366162336693_n.jpg

  10. Użytkownicy Forum mają rabat 10%.

    Koszt Dnia Otwartego to również koszt uczestnictwa w kolacji, pakietu startowego.

    Wbrew pozorom my na organizacji tego zlotu nie zarabiamy (a zazwyczaj dokładamy) - cena obejmuje pełne wyżywienie, noclegi, koszty wykładowców, koszty obsługi, pracowników i spedycji sprzętu, koszty koszulek i inne mniejsze kwoty które po zsumowaniu tworzą całkiem sporą sumę. My przywozimy ze sobą cały samochód sprzętu - m.in. z okularami klasy TV Nagler czy Pentax które można za darmo wypożyczyć w czasie zlotu a które potem trzeba sprzedać jako powystawowe... 

    Jeśli chodzi o miejsce - staramy się co roku jechać w inną część Polski - jasna sprawa, że najlepsze niebo jest w Bieszczadach ale czy wtedy mielibyśmy gości np. ze Szczecina? Raczej nie ma na to szans. A chcemy by przyjeżdżali do nas Miłośnicy Nieba z całej Polski.

     

    pozdrawiamy

    • Like 1
    • Thanks 1
  11. Drodzy Miłośnicy Gwiazd!


    Serdecznie zapraszamy Was na coroczny zlot astronomiczny organizowany przez Delta Optical: AstroShow 2022 ? XI edycja. W tym roku odbędzie się w dniach 26-28 sierpnia w miejscowości Trzebaw, nieopodal Poznania.

     

    A na zlocie:


    - dwie noce obserwacyjne na polu wypełnionym sprzętem oferowanym przez Delta Optical

    - warsztaty dla poczatkujących z podstaw obserwacji nieba, składania teleskopu i prostej astrofotografii

    - warsztaty astrofotograficzne dla zaawansowanych z obróbki materiału

    - prelekcje astronomiczne - w tym roku gościem specjalnym jest Łukasz Lamża, który opowie o możliwościach podboju Kosmosu w XXI wieku

    - możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu astronomicznego na czas zlotu (okulary, lornetki adaptery i wiele innych produktów topowych marek)

    - dla najmłodszych uczestników zlotu Klub Młodego Przyrodnika z doświadczeniami przyrodniczymi i obserwacjami mikroskopowymi

    - mobilne planetarium


    Tego typu imprezy to świetna okazja się aby wspólnie pogapić się w niebo, ale też zapoznać się z szerokim przekrojem sprzętu astronomicznego , który Delta Optical ma w ofercie.

    Szczegóły znajdziecie na stronie na www.astroshow.pl

     

    1. image.jpeg.ba2904cf54b2e42595d687729b0582f0.jpeg
  12. Informacje odnośnie wielkości grafiki dostaliśmy z drukarni, kalendarz ma 35cm co w 300 dpi daje nam około 4200 pix, to zapewnia nam, że obraz nie straci na jakości podczas druku.

    Oczywiście obrazy w słabszej rozdzielczości postaramy się przeskalować tak aby jak najmniej straciły one na jakości, więc prosimy abyście przesyłali zdjęcia w jak najlepszej jakości jakie posiadacie a my zajmiemy się resztą.

    Co najważniejsze, do zdjęcia potrzebujemy również nazwisko i imię autora, nazwę obiektu, użyty sprzęt i w miarę możliwości informacje o czasie ekspozycji, ilości zebranego materiału itp.

    • Like 1
  13. Witajcie drodzy forumowicze.

    Jesteśmy na etapie kompletowania astrofotografii do kalendarza Delta Optical na rok 2023.  Jak co roku liczymy na wkład forumowiczów w jego tworzenie. Laureatów konkursu jak i każdą osobę, która wyrazi chęć podzielenia się swoim zdjęciem, prosimy o przesłanie fotografii lub linka do niej pod adres email [email protected] z dopiskiem Kalendarz Delta Optical.

    Zdjęcia muszą spełniać pewne wymagania: rozdzielczość minimum 4200 pikseli krótszego boku przy 300 DPI.

    Czystego nieba!

  14. Kilka ciekawych produktów Lacerta.

    Dla fanów obserwacji obuocznych nasadka bino Lacerta, z myślą o zbliżającym się sezonie na planety. Wizualnie jak i mechanicznie jest na bardzo wysokim poziomie, wygląd niektórym może przypominać produkt WO ? Tak samo jak wyposażenie, które obejmuje korektor/barlow o krotności 1.6x.

    Nasadka binokularowa Lacerta

     

    Coraz większa aktywność słoneczna i dłuższe dni zachęcają do obserwacji tarczy Słońca z tego powodu dodaliśmy do oferty pryzmaty Herschela Lacerta w bardzo konkurencyjnej cenie. Idealny sprzęt do refraktorów.

    Kliny Herschela Lacerta

     

     

  15. Sezon na planety zbliża się wielkimi krokami. Wszyscy wiemy jakie znaczenie w finalnym obrazie Księżyca i Planet ma jakość użytych akcesoriów, w tym okularów. Postaraliśmy się wzbogacić wybór planetarnych szkieł o okulary Takahashi. Genialna jakość, znana i ceniona na całym świecie. Niestety doskonała seria Takahashi Abbe jak i Takahashi LE nie są już w produkcji, stąd też ortoskopy Takahashi Abbe ograniczają się tylko do ogniskowych 6mm i 25mm, nie możemy nic na to poradzić. Takahashi LE są dostępne prawie w każdej ogniskowej? ?

    Okulary Takahashi

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)