Skocz do zawartości

Wega

Użytkownik
 • Zawartość

  208
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

437 Excellent

O Wega

 • Tytuł
  Kapella
 • Urodziny 28.01.1952

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  : Rewal

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  6 km na S od W-wy

Ostatnie wizyty

1996 wyświetleń profilu
 1. Wega

  Statyw do lornetki Ecotone 10x50

  Posiadam podobny statyw fotograficzny jak i żuraw własnego wykonania. Statyw fotograficzny jak sama nazwa wskazuje przeznaczony jest do fotografii, obiektów położonych nisko, w zenicie nie jest możliwe obserwowanie bez dorobienia wysięgnika to może zapewnić żuraw nawet ten najprostszy. Dla lornetki Kamakury 10x50 potrzebna będzie przejściówka by zamocować do statywu. Proponuję żuraw, bo i tak go kupisz potem, a to, że jest cięższy od statywu fotograficznego w niczym nie przeszkadza, do obserwacji potrzebna jest wygoda, żuraw zapewni pozycję do obserwacji stojącej, siedzącej nawet leżącej, a jego nogi nie będą przeszkadzać. Do robienia szkiców najlepsza jest pozycja siedząca i cały horyzont do zenitu jest Twój. Proponuję tu na Forum adres https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/2105-jakie-macie-statywy-pod-lornetkami/
 2. Wega

  Wschody i zachody Słońca

  Skoro ptaszki nie chcą pozować do moich zdjęć, no to dołożę je luzem
 3. Taką maszynę pilotuje mój Kolega Marian, polecam jego film, wspaniałe widoki z pozycji kokpitu, jest nawet koniunkcja Księżyca z Jowiszem https://www.youtube.com/watch?v=4Tw71mJEkbY
 4. Wega

  Obiekty latające na niskich pułapach

  Przygotowanie do startu, a potem by wystartować jeden unosi czaszę w środku krawędzi natarcia, drugi pomaga w rozbiegu ciągnąc za pałąk z przodu by pomóc pilotowi i pasażerowi pokonać opór czaszy w rozwinięciu do lotu. Dalej to już sama przyjemność.
 5. Wega

  Tęcza

  Tęcza z mojego okna
 6. Wega

  Zdjęcia chmur

  Cumulus congestus (Cu con) z Księżycem w tle, foto z dnia 22.06.2018 godz 20:26
 7. Atlas Chmur i Pogody łącznie z dedykacją może być Twój, mimo suszy, chmury już się pojawiają, mamy czas do 11.09.2018r. Kto go zdobędzie?
 8. Wega

  Wschody i zachody Słońca

  Zachód Słońca, Zoom optyczny 40x , żółty filtr, bez obróbki
 9. Gratuluję zwyciężonym, statystycznie to niemal co drugi zwycięzca, na to miano zasłużyli wszyscy wystawiający swoje prace, jeszcze raz gratuluję
 10. Ktoś zrobił niebezpieczny żart, puszczając ten balon bez zgłoszenia do Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Balony meteo w Twojej okolicy w sprzyjających warunkach mogą pojawiać z Łeby, puszczane o godzinie 01:00 i 13:00 są białe z podczepioną sondą na sznurku kilkanaście metrów niżej balonu.
 11. Wszystkiego najlepszego dla Szanownych Jubilatów 100 lat w zdrowiu pomyślności i przy ciemnym niebie.
 12. Wega

  Białe noce

  Ale możemy oglądać jak Wenus chyli się ku zachodowi 😊
 13. Wega

  Astrowidoki z mojej budki

  Pięknie, trzymam kciuki. Proponuję od piera do każdej ze ścian, ułożyć w ziemi rury kanalizacyjne Ø 50mm, przed położeniem podłogi, zakończone kolankami, będą w przyszłości w nich przewody wszelkiego typu (uwaga na gryzonie). W rurę łatwiej wprowadzić kabel niż w peszel poza tym jest lepsza.
 14. Już było trochę za ciemno, Słoneczko schowało się 10 min wcześniej, użyłem lornetki 20/80 na żurawiu. Po wcześniejszym ustawieniu, ISS sama mi weszła w pole widzenia . Odbierałem to jako jasny obiekt, kształtem zbliżonym do kwadratu, bez szczegółów, max wysokość 85 stopni niemal nad głową.
 15. Po otwarciu, nad tabelką wystarczy zaznaczyć, uwzględnij wszystkie, pokażą się przeloty również dzienne i wybrać interesujący przelot. Dla ciekawości dzisiejszy przelot najwyższy punkt Twojej miejscowości 38 stopni dla W-wy to 63 stopnie i drugi analogicznie to np. 54 i 83 stopnie. https://heavens-above.com/PassSummary.aspx?satid=25544&lat=54.2595&lng=18.6382&loc=Pruszcz+Gdański%2c+Polska&alt=10&tz=CET
×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2018)