Skocz do zawartości

Leon

Użytkownik
 • Zawartość

  112
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

43 Excellent

O Leon

 • Tytuł
  Deneb

Profile Information

 • Płeć
  Nie podano
 • Zamieszkały
  warszawa

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Warszawa

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Niby dlaczego na dwa pytania, jeżeli w pierwszym pytaniu ktoś jest przeciwny zmianom, to jasne jest że drugie pytanie jest niezasadne. Tak właśnie zrobiłem i ukazał się komunikat że na drugie pytanie też muszę odpowiedzieć by móc wziąć udział w głosowaniu.
 2. No właśnie, proponujesz od pewnego czasu a nadal karmisz.
 3. To było z wczoraj i gdzie tu konsekwencja , to że temat został przeniesiony do "nibimbru" niema żadnego znaczenia
 4. Tez mam to w planach ale razem z 2" szerokokątnym okularem.
 5. "Takie jest moje zdanie" moje w zasadzie też tym bardziej że posiadam komplet tych okularów. Najczęściej patrzę właśnie przez dwudziestkę ale przez 25 również często, a może i częściej. 30-32 nie mam , ale sobie kupię w standardzie 2" z kątówką 2". z opisu wynika że 20 (kiepską co prawda) już posiada więc po co powielać .
 6. Dziewiątka 66* obowiązkowa ale zamiast 20 66* ja wziąłbym zwykłego Plossla 25 mm 52*, pole widzenia takie same powiększenie mniejsze 36 razy ale za to źrenica wyjściowa większa.
 7. Kup też kawałek folii 10 x10 cm Baader do obserwacji Słońca, kosztuje ona parę zł a oprawę zrobisz sobie sam, opisów jak to zrobić i jak obserwować z łatwością znajdziesz na forach .
 8. Leon

  Księżyc nad Warszawą

  Dzisiejsza noc ma być najjaśniejsza w roku i wynika to z położenia Słońca pod horyzontem oraz z tego że Księżyc jest w pełni. Tak powiedział w radio Karol Wójcik z CAMK, jakieś półtora godziny temu.
 9. nie potrzeba drutu wszywać, wystarczy naszyć kieszenie , a w nie wsuwać odpowiednio sprężyste elementy tak jak jest to w żaglach,gdzie w takie kieszenie wsuwa się 3-4 mm listewki z drewna jesionowego. tu muszą być pewnie cieńsze ale zasada działania jest taka sama.
 10. A może wystarczy nasadka mikroskopowa, sam taką mam i jestem zadowolony. "Ta nasadka PZO jest przyzwoita, a okularki PZO 12,5 x O to dobre Kellnery które ładnie w niej pracują. Niewiele więcej zobaczysz w nasadce astronomicznej za dużo wyższą cenę. Będzie miała tylko większy przelot i mniejsze winietowanie, a efekt pseudostereo będziesz miał taki sam" Tak napisał kiedyś niestety nieżyjący już Janusz Pleszka. l
 11. Doposażania c.d. Tym razem mikrofokuser dla mniej zamożnych. Pomysł zaczerpnąłem od kol. Roberta41. Bakielitowa tulejka, pasek gumy, badziewny śrubokręt z wyrobionym krzyżakiem i parę śrubek. Oprócz tego to gwintownik i narzynka M-3 oraz wiertło w uchwycie, wiertarka nie jest konieczna. Przełożenie to jakieś 5:1, ale to tylko kwestia dł. dźwigni, u mnie 10cm. Działa rewelacyjnie, a cena zero zł! Zamieniłem też gałkę przy głowicy na dźwignię oraz dodałem 3,5kg obciążnik do statywu, by był on bardziej stabilny. Wstawiłem też 3 drewniane wkładki, by dociążyć zaciski. Długość wkładek w/g potrzeb, można też zrobić parę kompletów. Jedyne na co wydałem 2 dychy to stołek z Decathlonu
 12. Jak najtańszy o ogniskowej 20-25 mm, dobrze by było żeby to był Plossl lub Kellner, wtedy zobaczysz co i jak i możesz pomyśleć o okularach z krótszymi ogniskowymi. Nie muszą to być okulary nowe możesz kupić je tu na giełdzie,czasami bywają.
 13. Leon

  Co kupić

  Zaczynam podejrzewać że Gwiazda robi sobie najzwyklejsze "jaja" , no bo jak to inaczej wytłumaczyć.
 14. Punkt 2 regulaminu podpunkt f " Zabrania się umieszczania wulgaryzmów". Słowo "pierdyknął" w/g SJP jest niewątpliwie wulgaryzmem. A przecież można było użyć słowa "teges". Jest to słowo o nieokreślonym znaczeniu zastępujące każde inne dowolne słowo ( przytegesował, zategesował, itd.). Nie jest ono wulgarne i nikt do takiego słowa nie może się przyczepić. A tak na marginesie, sam jestem przytegesowany i dlatego to piszę.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2019)