Skocz do zawartości

DivideByCucumberException

Użytkownik
 • Zawartość

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

2 Neutral

O DivideByCucumberException

 • Tytuł
  Bellatrix
 1. Tak, całkowita racja. Napisałem "tylko" w kontekście obserwacji Księżyca. Ale może sie mylę, bo przecież... W sumie, taki materiał w IR można jakoś przetworzyć, czy dodać do materiału uzyskanego z innego teleskopu i w efekcie stworzyć "naturalne" obrazy - średnica zwierciadła większa od Hubble'a chyba ze 2,5 razy, więc zdjęcia JWST Księżyca pewnie będą lepsiejsze.
 2. Niezły kawał technologii ten JWST. Ale jeżeli chodzi o Księżyc to chyba niewiele zmieni jego ostateczne "odpalenie"? JWST, wyczytałem, ma realizować zadania obserwacji dalekiego kosmosu i w zakresie podczerwieni tylko.
 3. Tak, tak, wiem, że LROC ma zwykle orbitę w odległości od księżyca 50km. Nigdy jednak nie pomyślałbym, że to tylko dzięki temu mamy możliwość dostrzeżenia takich szczegółów. To niemal okrutne... Ale naprawdę, kurcze, to jest zaskakujące. Oj będzie czytania. Dzięki za komentarz. Ten wątek jest tak bogaty w różne ciekawe konotacje, że na długo teraz się zagłębię w lektury. Super podpowiedź i trop dla mnie z tym rozmiarem galaktyki, odległością i możliwościami zwierciadeł. Ach ta kochana fizyka.
 4. Dzięki za cenne informacje. Widzę, że mam dziurę do zapełnienia wiedzą. I to w dodatku z optyki. A lubię fotografię. Ale bliższych obiektów, hahaha. Pała z minusem. Koniecznie muszę poczytać. Dzięki. Pozdrawiam.
 5. Kurcze, ekspertem nie jestem, ale wydawało mi się, że coś tam wiem. I trochę jestem zaskoczony... Swoją niewiedzą oczywiście i naszymi możliwościami, kurka wodna... Ale z Hubblem, serio? Sprzęt robi zdjęcia głębokiego kosmosu, a Księżyca nie tknie? Zakładam, że to kwestia ogniskowania na tak bliskie obiekty.
 6. Rozumiem. Dziękuję za wyjaśnienie. Wielkie dzięki za linka, poczytam siebie chętnie. Pozdrawiam.
 7. Chyba na pewno... Hahaha... Fajne... Ale może mnie źle zrozumiałeś. Są tam przecież jakieś odciśnięte ślady łazików, flagi, odciśnięte ślady butów astronautów, coś co wylądowało i inne takie. Nie da się tego zobaczyć z Ziemi?
 8. Jak w temacie. Zastanawiam się czy są takie teleskopy, dostępne dla przeciętnego człowieka, które potrafią pokazać Księżyc w takich detalach, że można zobaczyć nasze ślady na Księżycu. Ale coś mi się wydaje, że albo atmosfera nie pozwoli, albo to tylko takie wielkości budynku. Dziękuję za informacje.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2019)