Skocz do zawartości

tayson.82

Użytkownik
 • Zawartość

  555
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  8

Zawartość dodana przez tayson.82

 1. Jaki RC, jaki wyciąg, 2" kilimator howiego? Bawiłem się tym kollimatorem ze swoim altairastro 6", tilt adapter, wyciąg ts 2.5" R&P, specjalna złączka pasowana na wymiar aby kolmator siedział sztywno. Niestety cała operacja zakończyła się lekko mówiąc niepowodzeniem. Siedziałem nad tym cały dzień. Kolmator którego używałem dawał okręgi które ciężko było zinterpretować, ponieważ z jednej strony krążki były rozmyte. To zaburzalo cała kolimacje.
 2. jak dzialasz w pixie to zapewne od maski gwiazd. zmniejsz smoothness do 8-10
 3. Mnie bardziej martwią ciemne obwodki przy gwiazdach na mglawicy. Z tym często o wiele trudniej się uporać niż z kalibracja koloru.
 4. Ju widzę komentarze... Jakim sprzętem? Tło ciemne mocno dziurawe, do tego wyszło jakieś spore halo przy Nair al Saif.
 5. DBE ja najprościej mog3 Ci opisać tak, że w miejscu gdzie ręcznie postawisz duże zagęszczenie X pole wyrównał się najmocniej. 2-3testy i gotowe.
 6. Czy do kalibracji flatem użyłes dark flata lub biasa? W której z kamer Asi bias nie działa dobrze przy flacie więc rekomendują dark flat. Możesz pokazać stacka, albo jakiś lekko rozcoagniety plik bez flata? Może BDE dałoby radę....
 7. Słyszałem o podobnej modyfikacji dla pilota Ioptron. Niestety podobno w nim BT się zawiesza i pracuje lekko mówiąc niestabilne.
 8. Dlink 7portow nigdy mnie nie zawiódł w moim mobilnym setupie.
 9. To niezwykle trudy obiekt. Najlepiej widoczny w tlenie. http://www.astrozdjecia.pl/images_html/ngc6888_2.html
 10. Dzieki za głosy. Co raz czesciej walka o pudlo staje sie mocno wyrownana i rozwiazuje sie w ostatnich godzinach, a nawet minutach glosowania. Do kolejnego miesiąca
 11. Po maskę napisz do sidiouss. Polecam zainstalować APT i wstępnie działać z jakimś laptopem. Nawet sary poczciwy win7 da radę. Aczkolwiek mając maskę myślę że mógłbyś dać radę ustawić ostrość na LV z pomocą jasnej gwiazdy. Ogarnij SWA. Tam nie może być żadnych luzow. Wstępnie ustaw na biegun, wyceluj na obiekt i koniecznie po tym ponownie dokładnie skoryguj ustawienie na os świata. W SWA masz dobrze ustawioną lunetke? Justowanie w osi obrotu i prawidłowe ustawienie siatki. Nagrałem kiedyś na to film. Pewnie już Ci go kiedyś linkowalem.
 12. Hej, Trzecie podjecie w obrobce do tego obiektu. Materiału jest dość sporo, ale mgiełka po supernowej dość mocno skryta w gwiazdkach. Tym razem obrabiane wg staroświeckiej metody bez rozdzielania mglawicy od gwiazd. Samyang 135/2 @3.5 , Ioptrom CEM60EC, QHY695A, Chroma 5nm, ok [email protected] W planach na kolejny nów tlen i moze RGB. Na koniec bardzo stanowyczy inwert
 13. Znasz maski w ps? https://astropolis.pl/topic/59944-odszumianie-~tomekdw/
 14. Nie, z tego co wiem Habl strzela w spektrum o wiele bardziej zbliżonym do ludzkiego oka niż Webb.
 15. Biorą pod uwagę że astrofotografia jest Twoja (Naszą) pasja, to wg mnie jesteśmy zdolni do wielu finansowych wyrzeczeń. Na tym to wszystko polega, żeby gonić króliczka, ponieważ w sumie nigdy nie jesteśmy w stanie go złapać. Ogólnie wg mnie złapany króliczek to teleskop Hubble'a na własny użytek 😉
 16. Stack jest zawsze "ciemniejszy" niż pojedyncza klatka. Tak ma być. Teraz trzeba to wszystko umiejętnie wyciągnąć krzywym, poziomami, albo na 100 innych sposobów. W DSS nic nie obrabiasz tylko stackujesz.
 17. Dzięki za info. Ja uważam że takie kombajny to przyszłość astrofoto. Mógłbyś rozwinac odrobinę myśl w cytowany akapicie? Co to za pozostałe dwa tryby? V-curve znam.
 18. Dopadła Cię lekka winieta. Jak nie masz flatownicy to zakup jak najszybciej! Oczy DBE w Pixie pomoże ale bez flata nie polata 😉 Chiciaz dziwne że masz winiete. Może po drodze jest jakaś na małej średnicy złącza? Zapew potrzeba Ci M48 (2") nie mniej. Co najwyżej przed samą kamera T2, ale nie znam dokładnie tak jej specyfikacji.
 19. Jesteś zdziwiony że tak można obrobić ten kadr. Jakiego typu to komentarz odpowiedź sobie sam 😉
 20. Oczywiście! W czym obrslabiasz, to będę mógł Ci precyzyjniej pomoc?
 21. Fajna fotka. Szkoda tylko, że gdzieś po drodze prawdopodobnie uciekł detal.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2019)