Skocz do zawartości

walaand75

Użytkownik
 • Zawartość

  16
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

8 Neutral

O walaand75

 • Tytuł
  Bellatrix

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  Kamień (pomorskie)

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Kamień

Ostatnie wizyty

129 wyświetleń profilu
 1. walaand75

  KALENDARZ Forum Astronomicznego

  W razie niedoboru zdjęć można zrobić da miesiące na jednej stronie - to jest jakieś wyjście.
 2. walaand75

  KALENDARZ Forum Astronomicznego

  Pamiętajcie drodzy Koledzy o nowych forumowiczach. Ja mam tylko jeden rok, a na pewno chcę mieć kolejne. To jest jedyny kalendarz, którego nie wyrzucę na koniec roku.
 3. walaand75

  Lornetka 8x42

  Posiadam używam, do ptaków, do przeglądu nieba. Szybko i sprawnie można ją wyjąć z torby, jak się jest na jakiejś wycieczce i cenowo jest bardzo dobrze :). Przestałem używać Bushnella 10x50, jak dostałem w swoją rękę tego Olympusa. Dobrze lezy w dłoni i jestem zadowolony. Nie wiem czy w tej kategorii cenowej (do 300 zł za nową) coś mu może zagrozić.
 4. walaand75

  Na dwoje oczu

  I bardzo dobrze .......... że nie było szczegółowych opisów obiektów - tego na forum jest bardzo dużo i można poszukać interesującego tematu. Największą wartością jest opisanie wrażeń i niespodzianek, które czyhają po zmianie sprzętu. Osobiście nie patrzyłem nigdy przez lornetki inne niż 10x50 i 8x40 i ta relacja pokazała mi, że to co co z nimi robię - przegląd nieba, szybszy lub wolniejszy - to jest prawidłowe także dla większej lornetki. Po tej relacji, w moim prywatnym rankingu na sprzęt mobilny (lornetka - mały teleskop) znów przeważa lornetka, a że chwila podjęcia decyzji jest coraz bliższa, to chłonę jak gąbka wszelkie informację. Życzę miłych wrażeń z użytkowania sprzętu i czystego nieba.
 5. walaand75

  Nasz forumowy kolega odkrył supernową !!!

  Niesamowita jest praca jaką trzeba włożyć w te odkrycia, dodatkowo łut szczęścia w postaci czystego nieba. Moje Wielkie Gratulacje. A najtrudniejsze, to utrzymać poziom, a Tobie się to udaje. Życzę dalszych sukcesów.
 6. Najtrudniejszy miesiąc jaki był od mojej rejestracji na FA, gratuluję wszystkim.... 🤝 wybrałem 3, ale ból głowy okrutny.
 7. walaand75

  To powinno być karalne.

  Czasy się zmieniły, teraz wszystko jest gotowe i podane na tacy, chociaż jest mnóstwo osób, które i gotowe danie potrafią jeszcze przyprawić😉. Cała sprawa poruszona w tym temacie rozbija się o rzetelne informacje i etykę w biznesie. Niestety teraz jest tak, żeby sprzedać towar i kłopot przerzucić na nabywcę, zasłaniając się tym, ze nabywca musi wiedzieć co chce..... szkoda słów.
 8. walaand75

  To powinno być karalne.

  Z jednej strony można zgodzić się z "forem", lecz trzeba zauważyć, że na pewno znajdą się osoby, które do tej pory się wahały z zakupem teleskopu, a po otrzymaniu zintegrowanej informacji tekstowo-obrazkowej zaczną klikać w te obrazki.... Nie można winić Onetu, gdyż utrzymuje się z reklam, ale "redaktora" , który powinien dokładnie dobierać słowa użyte w treści artykułu. "...Te amatorskie..." w połączeniu z obrazkami jednoznacznie sugeruje, że kupując jeden z nich zobaczymy niesamowite zjawiska. Osobiście jestem na etapie pomocy w zakupie teleskopu znajomej, która nie ma czasu na czytanie np. naszego forum i jestem na 100% pewny, że po tym artykule pobiegła by do sklepu, gdybym jej nie ostrzegł, że to nie jest tak do końca jak tam napisano.
 9. Ile musi być procent głosujących w porównaniu do głosowania głównego, żeby ustalić końcową kolejność? Może wprowadzić ex aequo, jeśli w dodatkowej ankiecie będzie mało głosów?
 10. walaand75

  KALENDARZ Forum Astronomicznego

  A jednak..... Mam bonus. W jednym egzemplarzu 2x luty, jak komuś brakuje i powie mi jak to wyjąć bez demolki kalendarza, wysyłam na własny koszt. Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 11. walaand75

  KALENDARZ Forum Astronomicznego

  U mnie wszystko w porządku. Dziękuję, zdążyłeś w starym roku... Brawo Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 12. walaand75

  teleskop prezent

  Może najpierw powinni się wypowiedzieć forumowicze z większym stażem... A może nie. Sam niedawno szukałem sprzętu i kupiłem, więc mogę coś wnieść. Odpowiedz najpierw sobie na kilka pytań: Skąd wiesz, że Twój mąż będzie zadowolony z tego prezentu? Czy rozmawialiscie o takim hobby? Czy może lepsza będzie lornetka? Szkoda wydać pieniądze na coś, co będzie leżało w szafie. Szczególnie jeżeli kompletnie się nie znasz, to tym bardziej trudno coś doradzić. Czy czytałaś inne posty o tym, co ma być przedmiotem obserwacji, skąd będą prowadzone, czy stacjonarne, czy mobilne. A może najpierw pokaż mężowi na komputerze Stellarium i zobacz czy się zapali do tego hobby. Moją intencją nie było odwiedzenie Cię od tego pomysłu, tylko zapobiegnięcue ewentualnym rozczarowaniom. Proponuję jednak na start lornetkę.... Naprawdę można się mile zaskoczyć obrazami. A do tego jest bardziej uniwersalna. Jak mąż złapie bakcyla, to masz prezentów na kilka lat. Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 13. walaand75

  KALENDARZ Forum Astronomicznego

  Ja nie mam ciśnienia, żeby był przed świętami, mogę poczekać. Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 14. walaand75

  KALENDARZ Forum Astronomicznego

  To znaczy, że ja dostaję jedną więcej - przelewam. Razem będę miał 3. Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 15. walaand75

  KALENDARZ Forum Astronomicznego

  Dzień dobry, Czy nadprogramowe 3 sztuki są już rozdzielone? Jeżeli nie, to ja zwiększam zamówienie z 2 do 3 sztuk i ekspresowo ślę drugi przelew. Proszę o informację.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2018)