Skocz do zawartości

przeciętny

Użytkownik
 • Zawartość

  33
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

10 Good

O przeciętny

 • Tytuł
  Bellatrix
 • Urodziny 02.01.2003

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  Salzgitter

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Salzgitter
 1. Montaż EQ3-2+Goto.

  Uwaga z tej chwili Popełniłem błąd podczas ogólnego sprawdzania montażu a mianowicie zaciski nie były dobrze zaciśnięte i luz w osi RA nie ma nie całych pół centymetra lecz nie więcej jak jeden milimetr Przepraszam za pomyłkę. Pozdrawiam.
 2. Montaż EQ3-2+Goto.

  Witam,jeszcze raz na sprzedaż idzie mój montaż. Tak wiec montaż posiadam od roku mało używany dokupiłem lunetkę biegunową oraz Goto,siedział na nim Newton 150-750. Montaż posiada luz nie przekraczający pół centymetra w osi RA. Montaż posiada dwie wady jedna wizualna a druga to uszkodzenie jednej nogi statywu, wada pierwsza to uszczerbek plastiku na kapie z lunetki biegunowej powoduje to czasami spadanie jej przy przenoszeni jest foto. Druga wada do jedna z nóg statywu a dokładnie miejsce regulacji wysokości to małe pokrętło się złamało a razem z nim cały ten gwint plastikowy ale zostało to już naprawione i od momentu naprawy nie miałem z tym żadnego problemu tylko radze tego nie dokręcać na maksa nie jest to jakieś delikatne ale z wyczuciem I teraz przechodzimy do Goto. Mało używane wszystko co fabryka dala wraz z bydłem,jedyne wada że tak to ujmę do delikatne zadrapanie od zębatki na gumie od kabla ale to tylko powierzchniowe zadrapanie. Cena 1200 zł do negocjacji. Pozdrawiam.
 3. Pierwszy okular do DS-ów

  Dokładnie.
 4. Pierwszy okular do DS-ów

  Moim zdaniem William Optics SWAN 20 mm nie będzie dobrym wyborem z tego powodu ze jest to okular do teleskopów z wyższą światło siłą. Proponuje Okulary firmy Explore Scientfic są to dobre okulary dla nie których nawęd docelowe,do DS polecam Okular ES 14mm 82* taki jak tu https://www.teleskopy.pl/Okular-Explore-Scientific-14-mm-1,25-(82-stopnie)-teleskopy-1786.html Jest wiele dobrych opinii na temat tych okularów. Pozdrawiam.
 5. Wyprzedaż EQ3-2/GOTO okulary i filtry.

  Wszystko sprzedane do zamknięcia. Pozdrawiam.
 6. Wyprzedaż EQ3-2/GOTO okulary i filtry.

  Filtr Baader UHC-S 1,25 sprzedany. Został tylko montaż. Pozdrawiam.
 7. Wyprzedaż EQ3-2/GOTO okulary i filtry.

  Świąteczna przecena. Montaż 800 zł. Filtr Baader UHC-S 1,25.Cena 100 zł.
 8. Heq-5 vs Heq-5 biały.

  Okej,ale na foto widać że jest Pilot Goto więc to musi skazywał ze jest i działa.
 9. Witam,mam pytanie dla osób którzy posiadali/posiadają takie montaże i mogą się wypowiedzieć na ich temat. Więc w oko wpadła mi niezła oferta,czarny Heq-5 w dobrym stanie za 1600 zł,i tu jest pytanie brać czy nie brać ogólnie własnie poszukuje takiego montażu do astrofoto,tylko czy czarny jest jakiś zły bo jak wiadomo jest on starszy i nie wiem jakie mam on wady w przeciwieństwie do białego Heq-5 albo co ma lepszego,i pytam tu was o pinie czy jest tak zły od białego że lepiej szukać nowego Białego czy jednak kupić bo cena wydaje mi się niezła za 1600 zł.
 10. Wyprzedaż EQ3-2/GOTO okulary i filtry.

  Pozycja 2 sprzedana. Pozdrawiam.
 11. Prośba o pomoc w wyborze sprzętu

  Miło było pomóc. Pozdrawiam.
 12. Prośba o pomoc w wyborze sprzętu

  Na pewno jakaś mapka nieba czerwona lampka na czoło i w przyszłości okulary tylko teleskop ma sporą światło sile i wymaga lepszych okularów nie za 100zł nie za 200zł a za jakieś 400/500zł najlepiej jakąś używkę,ale najpierw protestować okulary które ma się w zestawie a potem pomyśleć nad innym. Pozdrawiam.
 13. Prośba o pomoc w wyborze sprzętu

  BK 1309 na EQ2 też trzeba kolimować, tu jest link jak zrobić samemu taki kolimator i jak kolimować http://astrofotografia.republika.pl/Kolimacja_teleskopu.htm a tu film jak to wygląda w praktyce tylko z kolimatorem. Pozdrawiam.
 14. Prośba o pomoc w wyborze sprzętu

  Moim zdaniem najlepsza będzie Synta 8 cali,prosty montaż i da najlepszy obraz z tych wyżej wymienionych teleskopów, tylko ma jedną wadę jest dość duża i ciężka. Ja bym walił w Synte 8 jeżeli chodzi o wizual. Pozdrawiam.
 15. Wyprzedaż EQ3-2/GOTO okulary i filtry.

  Dobra,macie mnie,zniżka na montaż EQ3-2 Goto. Nowa cena 900zł. Pozdrawiam.
×
© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2018)