-
Liczba zawartości
253 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
28
Zawartość dodana przez mago83
-
Dzięki 😊
-
Podejście raczej czysto sportowe, bo wykorzystane sprintem w dwa króciutkie okienka pogodowe. Piękny obiekt pod większe ogniskowe. Dość trudny bo samo centrum bardzo jasne i wymaga umiejętnej podmiany przepalonej kociej "źrenicy" ;) Całkowicie zaskoczony jestem samym kolorem mgławicy, gdzie wyszedł on niemal automatycznie. Oczywiście nieco saturacji dodałem. Tradycyjnie spod domu. Gem45, SQA106, Asi533mmp, Astronomik Deep-Sky RGB, Astronomik MaxFR 6nm, Bortle 6 (SQM 19.12) H - 25x5min + 40x15sec O - 25x5min + 40x15sec R - 20x2min G - 20x2min B - 20x2min R - 40x30sec G - 40x30sec B - 40x30sec
-
Nie na tą ogniskową ta galaktyczka, ale musiałem ją mieć. Dzięki stosunkowo symetrycznym ramionom całkiem urokliwa Ona 🙂 Może ktoś się pokusi z jakimś RC? Tradycyjnie spod domu. Gem45, SQA106, Asi533mmp, Astronomik Deep-Sky RGB, Bortle 6 (SQM 19.12) H - 30x5min R - 40x5min G - 40x5min B - 40x5min
-
@sarabiala imię i nazwisko?
-
Dziękuję bardzo 🙂
-
Niedawno w statusach dopytywałem czy jest sens palić RGB spod niemal centrum dość dużego miasta. Ciekawość wzięła górę. I w sumie nie żałuję. Niestety z takiego nieba trzeba troszkę więcej tego materiału by bezstresowo bawić się nim, tu jakby zabrakło, pogody również. Kilka podejść, i ta zadowalająca w 100% jest by cieszyć oko i serce me 🙂 Tradycyjnie spod domu. Gem45, SQA106, Asi533mmp, Astronomik Deep-Sky RGB, Astronomik MaxFR 6nm, Bortle 6,5 H - 90x5min R - 40x5min G - 50x5min B - 50x5min
- 5 odpowiedzi
-
- 11
-
-
Testowo, bo to pierwsza sesja po serwisie montażu. Testowo, bo to wszystko na zwykłym statywie fotograficznym Manfrotto 055xpor3. Trochę hardkorowo, ale zadziałało. Jedynie żałuję że nie było więcej pogody. Z oświetlonego ogródka pod niebem B4. AM5N, Askar FMA180pro, Asi533mcp, Optolong L-pro L-pro 49x300sek L-pro 60x30sek
-
IC 405 - gwiazda w płomieniach (HSRGB)
mago83 odpowiedział mago83 na temat - Obiekty głębokiego kosmosu
No ale tlenu (OIII) tu praktycznie nie ma. Natomiast wodór i siarka owszem. Ta część, płomienie, to część refleksyjna. Tak, mając w kadrze IC405 i IC410, tlen będzie tylko w kijankach 🙂 -
IC 405 - gwiazda w płomieniach (HSRGB)
mago83 odpowiedział mago83 na temat - Obiekty głębokiego kosmosu
Stefan, jedyną maskę jaką użyłem to na partiach tła przy wzbogacaniu kolorem zdjęcia i to delikatnie. To wszystko. Reszta jakoś sama poszła 😉 Kanał niebieski musiałem mocniej podbić by wyłonił się z tego sygnału wodorowego. -
Plan był taki że będzie to tylko wodór z kolorem. W większości prac dostępnych w internetach bardzo ładnie to wygląda. Moim momentem przełomowym było wzbogacenie wodoru siarką. Pierwsze próby spodobały mi się, więc pociągnąłem temat dalej. Sumarycznie zebrany materiał pozwolił mi na uzyskanie tego co mi w głowie świtało i jak miało to wyglądać. To mój pierwszy taki eksperyment w kwestii obróbki 🙂 Część sesji w mniej sprzyjających warunkach pogodowych. Tradycyjnie spod domu. Gem45, SQA106, Asi533mmp, Astronomik Deep-Sky RGB, Astronomik MaxFR 6nm, Bortle 6 (SQM 19.12) H - 48x5min S - 55x5min R - 55x3min G - 70x3min B - 70x3min
-
Galaktyka trójkąta, na początku ustrzelona ot tak sobie, z ciekawości i testowo, a finalnie (bo aż trzy sesje 😄 ) jako materiał do ćwiczeń. Dobrze trafiło bo akurat dopadła mnie peseloza, i podjąłem decyzję o pójściu do okulisty. Więc, ten akurat materiał stał się treningiem nie tylko do obróbki a także i do moich nowych oczek. Dziwnie jakoś teraz, mus się przyzwyczaić. Obrobione na spokojnie i bez wodotrysków 😛 Tradycyjnie spod domu. Gem45, SQA106, Asi533mmp, Astronomik Deep-Sky RGB, Bortle 6 (SQM 19.12) L - 55x2min R - 10x3min G - 10x3min B - 10x3min
-
- 9
-
-
Do zamknięcia.
-
Ciemna perełka z gwiazdozbioru Cefeusza pomijana ze względu na łatwiejsze i jaśniejsze pobliskie mgławice. Dość trudny w obróbce z tej ilości materiału, ale cóż, pogoda. Najtrudniejszą częścią było wydobycie tlenu, znikome ilości, a sama siarka pokrywająca się niemal w większości częścią wodorową nie pozwalała na ukazanie walorów kolorystycznych. Pociągnięte do granic dość mocnego szumu, następnie potraktowane NXT. Wincej nie umiem 😉 Tradycyjnie spod domu. Gem45, SQA106, Asi533mmp, Astronomik Deep-Sky RGB, Astronomik MaxFR 6nm, Bortle 6 (SQM 19.12) S-45x5min H-40x5min O-45x6min
-
- 10
-
-
Mgławica Kalifornia, rozpisywać się nie ma co, wiele razy publikowana na forach, na różne sposoby. I RGB, LRGB, HaRGB i SHO a i może tam inne cudawianki. Tu moja wersja sho, zbierana w nieco zamglonych warunkach. Jedna z kilku sesji poszła mi z odrobinę przesuniętym kadrem, przez moją nieuwagę, ale że szkoda mi było wywalać to do kosza, więc w jednym worku z resztą klatek złożone i obrobione. Wprawne oko wyłapie to. Do Kaliforni wróciłem "na nowo" po prawie dwóch latach, z wielką radością 🙂 Tradycyjnie spod domu. Gem45, SQA106, Asi533mmp, Astronomik Deep-Sky RGB, Astronomik MaxFR 6nm, Bortle 6 (SQM 19.12) S-45x5min H-45x5min O-51x6min
- 1 odpowiedź
-
- 11
-
-
5800 złotych z moją wysyłką.
-
Jakby się trafiły ze 2 nocki to bym jeszcze zdążył dopalić trochę 🙂
-
Kilka ostatnich pogodnych nocy w stolicy Podlasia zaowocowało zebraniem po kilkadziesiąt klatek na kanał. A że Łabędź już mi ucieka z pola widzenia, pogoda nie teges, więc czas zakończyć zabawę z tym kadrem. Rekreacyjnie spod domu 😜 Gem45, SQA106, Asi533mmp, Astronomik Deep-Sky RGB, Astronomik MaxFR 6nm, Bortle 6 (SQM 19.12) S-45x5min H-45x5min O-50x6min
- 2 odpowiedzi
-
- 15
-
-
No dobra, koszty wysyłki biorę na siebie...
-
509 mm
-
Materiał sprzed miesiąca, dopiero teraz zdecydowałem się na publikację. Wielokrotnie zerkałem na kilka wersji które obrobiłem, i za każdym razem zatrzymywałem się właśnie na tej. Tej która najbardziej mi podchodzi 😉 Reszta poszła w kosz by już nie kusiło na więcej porównań. Na pewno jeszcze wrócę do tego materiału. Standardowo fotony zbierane z mojego zaświetlonego podwórka. Gem45, SQA106, Asi533mmp, Astronomik Deep-Sky RGB, Astronomik MaxFR 6nm, Bortle 6 (SQM 19.12) S-58x5min H-58x5min O-58x6min
- 2 odpowiedzi
-
- 11
-
-
Witam. https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=6183&language=pl&srsltid=AfmBOopzqPkmrLG-PGdGi7UDp0W3kXVt5mQ_Hw8-33JWgieNOEsWviPy Chciałbym sprzedać świetny astrograf do zdjęć DS. Jego ogromną zaletą jest karbonowa tuba i światło F 2,8. Świetnie nada się pod ciemne niebo z kolorowymi kamerami jak i pod zaświetlone z filtrami wąskopasmowymi czy też Duo. Tuba trzyma kolimację i nie jest podatna na różnice temperatur. Wszystkie zdjęcia jakie robiłem nim są tu na forum. Stan techniczny jest bardzo dobry, (po zakupie SQA106) umyłem LG, ponownie skolimowałem Ocalem v3, pod matrycę Asi533 jest wystarczająco świetnie, pod APS-C do sprawdzenia, po transporcie być może małe korekty trzeba będzie wprowadzić. Z wyglądu drobne otarcia gdzieniegdzie nie wpływające na cokolwiek, drobne pyłki mogą się znajdować, na LW delikatne mikroryski, pojawiły się (nie wiem jak) po tym jak wyczerniałem je farbą Noctutec antireflex zakupioną w TSie. To było ponad 2 lata temu, przez ten czas nie zauważyłem jakiegokolwiek pogorszenia obrazu do tej pory. Aktualnie nie są dostępne w tubie karbonowej a z tubą aluminiową w nieco niższej cenie. Sprzedaję tylko z powodu że zmieniam na drugi teleskop o ogniskowej 500mm, SQA lub FRA, jako uzupełnienie do aktualnego sprzętu z kamerą mono. W gratisie z teleskopem jest koncentryczny kolimator do szybkiego ustawienia LW i LG. https://www.teleskop-express.de/en/telescope-accessories-5/telescope-collimation-and-test-11/ts-concenter-visus-2z-justageokular-fuer-newtons-suitable-for-eyglasses-15901 oraz odrośnik 15cm drukowany 3d z wyczernieniem zakupiony u Daniela Nimmervoll z Austrii, widoczny na zdjęciach. Kolimator Ocal V3 również mogę sprzedać, cena do dogadania, po sprzedaniu teleskopu. Cena jaka mnie interesuje to 5900 złotych. Do kosztów należy dodać symboliczne 5 dyszek na wysyłkę, teleskop i odrośnik w oddzielnych paczkach. Teleskop kurierem a mniejsza może być paczkomatem. Osobiście polecam odbiór osobisty w Białymstoku, ewentualnie tak do 100km możemy się umówić z transportem. Ze względu na moją pracę szczegóły w PW.
-
Nie znalazłem referencyjnej pracy w internecie ani na naszym forum. Znaczy z naszych krajowych prac było co nieco, ale nie to co bym chciał uznać za efekt WoW. Ogólnie dość ciemno tam i mało dynamicznie, a ze względu na sąsiadujące jaśniejsze obiekty często pomijane, dlatego też spróbowałem swoich sił tu. Zaliczony kawałek nieba mam, dość trudny, i tu raczej też nie będzie tego wow. Może to wina samej mgławicy 😜 To chyba z dziesiąta próba i chyba najlepsza 🙂 Gem45, SQA106, Asi533mmp, Astronomik Deep-Sky RGB, Astronomik MaxFR 6nm, Bortle 6 (SQM 19.12) S-55x5min H-60x5min O-55x6min
-
- 6
-
-
Niestety pogoda nie rozpieszcza. Materiału nie za wiele, ale o dziwo, jak dla mnie, podoba się. Inaczej nie wyjdzie. Pelikan łyka wszystko, więc to zostaje ostateczną wersją jaka jest. Może w przyszłym roku dopalę co nieco. Koloru gwiazdek nie uzyskałem takie jakie chciałem, może gdzieś coś nie poszło po drodze, ale zostaje tak, biedy nie ma. Chciałbym napisać że sprzęt co zwykle, ten nowy, ale właśnie ten nowy AM5N poszedł na gwarancję, więc wróciłem do mojego gema. Po świeżych smarowaniach działa nadal zadowalająco 🙂 Więcej pisać nie ma co, obiekt znany, i za pewne lubiany 😉 Gem45, SQA106, Asi533mmp, Astronomik Deep-Sky RGB, Astronomik MaxFR 6nm, Bortle 6 (SQM 19.12) S-16x5min H-19x5min O-21x6min
- 1 odpowiedź
-
- 13
-
-
@Stiopa jakie możliwe przyczyny? Kable, wyważenie etc?
-
Dzięki. Żadnych skoków nie mam, nie zauważyłem do tej pory. Aczy to jest jakaś przypadłość tych harmonijków.