Skocz do zawartości

radio-teleskop.pl

Użytkownik
 • Zawartość

  18
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

98 Excellent

O radio-teleskop.pl

 • Tytuł
  Bellatrix

Contact Methods

 • Website URL
  www.radio-teleskop.pl

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  Toruń

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. radio-teleskop.pl

  Wygasł Certyfikat SSL?

  Potwierdzam - działa Dzięki!
 2. radio-teleskop.pl

  Farmakologiczne rozszerzanie źrenicy?

  Szczerze? Od lat jestem pod opieką okulisty i obserwując wymianę zdań w poście powiem tak: to jest trochę tak, jakby rozważać który dopalacz mocniej kopnie... Pan Bóg dał nam takie oczy, jakie nam dał - z określoną możliwością widzenia w ciemności. Farmakologiczne wspomaganie przynieść może jedynie taki skutek, że stosujący je będzie chciał "więcej i więcej", a to się zawsze źle kończy. Znacznie zdrowiej jest zrobić zdjęcie fragmentowi nieba, który Cię interesuje. Matryce aparatów cyfrowych mają tę przewagę nad ludzkim okiem, że gromadzą fotony - w zależności od długości ekspozycji. Naprawdę chcesz marnować wzrok w sytuacji kiedy nawet najprostsza cyfrówka jest w stanie Cię wyręczyć?
 3. radio-teleskop.pl

  Wygasł Certyfikat SSL?

  Zaiste, jest problem... Oczywiście można go ominąć kilkoma kliknięciami w ustawieniach przeglądarki, ale mniej wytrwali użytkownicy forum szybko mogą się zniechęcić... Lepiej, żeby "Techniczny" dotarł już na miejsce i zrobił co trzeba Pozdrawiam
 4. Kochani! Kometę 21P/Giacobini-Zinner czas pożegnać... Wprawdzie przeleci jeszcze blisko Mewy i Syriusza, ale to już nie ta jasność i wysokość... Udało mi się ją złowić przy jedynej okazji, jaką miałem - rankiem 20 września. Szału nie ma, ale coś tam widać Nikon D700 + Vixen Polarie / Samyang 135 mm @ f/2.5 / 31 x 90 s / ISO 1600. Czystego nieba!
 5. Kochani! Zapraszam pod październikowy nieboskłon i niezmiennie życzę Wam czystego nieba!
 6. radio-teleskop.pl

  Astrofotografia ze statywu

  Kochani! Tegoroczne lato się kończy, a wraz z nim kończy się sezon na wieczorne planety Wenus praktycznie już pożegnaliśmy, z Jowiszem pożegnamy się niebawem, więc... śpieszmy się patrzeć Oto pamiątka jeszcze z wakacji - od lewej: Mars, Saturn w Strzelcu, Antares w Skorpionie oraz Jowisz nisko nad linią drzew. Czystego nieba!
 7. Kochani! Zapraszam pod wrześniowe niebo, którego czystości życzę Wam niezmiennie Pozdrawiam!
 8. radio-teleskop.pl

  Astrofotografia ze statywu

  Kochani! Oto mała impresja z wielkim Marsem "Czas Marsa" to tytuł multimedialnej projekcji prezentowanej na tegorocznym Bella Skyway Festival w Toruniu autorstwa Jerzego Rafalskiego z Planetarium Toruń i mojej skromnej osoby. A w tle złapał się Księżyc na krótko przed pełnią oraz bohater wieczoru nieśmiało wyglądający zza drzew Czystego nieba!
 9. radio-teleskop.pl

  Perseidy 2018

  Kochani! Księżyc nabiera mocy, sierpień wkracza w ostatnią dekadę, więc czas pomału podsumować tegoroczne Perseidy. W dużym skrócie: szału nie było, ale tragedii także nie Spodziewałem się bolidów, ale - jak na złość - nie dostrzegłem ani jednego... Sporo za to było słabszych meteorów (takich na poziomie do 0 mag.). "Moje" maksimum wypadło nocą 12/13 sierpnia między 01:45 a 02:30, kiedy Perseidy sypnęły pęczkami po 2-3 na raz. Zdarzyło się nawet, że w ciągu 3 minut naliczyłem ich 7. Generalnie, w ciągu tych trzech kwadransów spadło w zasięgu mojego wzroku więcej meteorów, niż przez resztę nocy (licząc czas przed i po szczycie). Miłym zaskoczeniem za to była duża aktywność roju poza maksimum (np. 16 sierpnia), o czym już wcześniej pisał Darek. W tym roku zamarzyły mi się Perseidy na tle Drogi Mlecznej i w towarzystwie Marsa. Parę sztuk złapało się w kadrze - także z Saturnem, Altairem i Wegą. A bonusem był podwójny błysk... Iridium? Wprawdzie dane z heavens-above.com na to nie wskazują, ale jestem przekonany, że to stare, dobrze znane "kosmiczne zajączki" - chyba, że ktoś ma inne wyjaśnienie Pozdrawiam
 10. radio-teleskop.pl

  Perseidy 2018

  Kochani! Tegoroczne Perseidy są na ostatniej prostej... Marzy mi się powtórka z 2016 roku, kiedy w maksimum zaszalały jak jeszcze nigdy w XXI wieku Mozaika z nocy 11/12 sierpnia 2016 powstała z 33 ujęć z zestawu D700 + 20mm f/2.8, po 18 sek. ekspozycji przy ISO 3200. Znikam na parę dni z dala od komputera i netu, więc mogę mieć kłopot z "byciem na bieżąco w temacie" na forum - wybaczcie. Powodzenia na łowach!
 11. Kochani! Jeszcze nie ochłonęliśmy po lipcowym całkowitym zaćmieniu Księżyca i Wielkiej Opozycji Marsa, a sierpień już szykuje nam kolejne atrakcje - zapraszam!
 12. radio-teleskop.pl

  CAŁKOWITE ZAĆMIENIE KSIĘŻYCA 27.07.2018.

  Kochani! Co tu dużo gadać... Pięknie było Załączam kosmiczną kumulację z ISS w roli głównej, a dodatkowo - link do filmowego kalendarza na sierpień, gdzie dorzucam kilka fotek więcej: Czystego nieba!
 13. Kochani! Początkujących zapraszam do filmowego poradnika oraz do konkursowej rywalizacji. Powodzenia! 🙂
 14. radio-teleskop.pl

  Niebo w lipcu 2018 | całkowite zaćmienie Księżyca i Wielka Opozycja Marsa!

  ...a jego notę biograficzną można poczytać w Wikipedii ; ))) A poważniej - Pawle, ogromnie się cieszę, że moje filmy są dla Ciebie oraz innych użytkowników przydatne. Bardzo dziękuję za wyrazy sympatii i... biorę się do dalszej roboty Serdeczności!
×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2018)