Skocz do zawartości

PoznanskaPyra

Użytkownik
 • Zawartość

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

20 Excellent

O PoznanskaPyra

 • Tytuł
  Bellatrix

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  Poznań

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Dzisiaj wreszcie dopracowałem montaż, kamerka zamontowana w ognisku teleskopu, ze względu na dosyć małą matrycę uzyskałem bardzo duże powiększenie. Musiałbym policzyć jakie konkretnie. Do obserwacji planet powinno nadać się idealnie, gorzej z obiektami DS.
 2. Pierwsza bardzo biedna próba obserwacji. Nie mam jeszcze przelotki odpowiedniej, więc matryca włożona bezpośrednio do okularu. Okno mam na północ. Czas naświetlania klatki 1/25 sekundy. Klatka surowa, niepoddana żadnej obróbce. Tutaj trochę adobe lightroom Muszę zdecydowanie poprawić montaż, a tym samym ostrość obrazu. Na stronie internetowej znalazłem SDK, więc można trochę pogrzebać w sofcie i odblokować jakieś dodatkowe opcje. Mimo to, biorąc pod uwagę czas naświetlania klatki i obiekty jakie udało mi się złapać, jestem pod ogromnym wrażeniem http://www.ipcameramodule.com/product-catalog-2-2/
 3. Dziś sprzęt do mnie dojechał. Wieczorem zacznę testy.
 4. Niestety najciekawszy moment spędziłem w robocie... Ehh szkoda gadać. Więc jedyne co mi zostało, to późniejsze powolne odsłanianie tarczy księżyca. Nagrałem też prosty filmik
 5. Zakupiłem, zobaczymy co z tego wyjdzie.
 6. W tym rzecz, że nie muszę, a jednocześnie widzę że matryca ta ma olbrzymi potencjał czekający na wykorzystanie w astro.
 7. To jest cena za 5 sztuk. Jedna kosztuje ok 90$.
 8. Tak się zastanawiam, jakby użyć tego modułu i spróbować coś wyciągnąć z avikowania? https://www.aliexpress.com/item/Full-Color-Night-Vision-Sony-Starvis-IMX385-IP-Camera-Module-Smart-Security-Starlight-Hi3516D-ONVIF-IP/32864516967.html Ewentualnie zmodyfikować soft, aby sprzęt ten mógł naświetlać klatkę dłużej niż 1/25 sekundy. Ktoś coś kiedyś eksperymentował z takimi układami?
 9. Pierwsza astrofotografia, pierwszy post na forum Niestety wczoraj wieczorem na poznańskim niebie zapanował cirrus i nie było opcji na szczegóły powierzchni Jowisza.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2019)