Skocz do zawartości

ppbb

Użytkownik
 • Zawartość

  112
 • Rejestracja

Zawartość dodana przez ppbb

 1. Można też się bawić w szukanie planetoid. Ja to lubię. No ale to tylko jeśli kogoś cieszy patrzenie na obiekt, który wygląda zupełnie jak gwiazda ze świadomością, że to jednak nie jest gwiazda. Kilka najjaśniejszych jest wymienione tutaj. Z nimi ta sama zabawa, co z planetami. Nie zawsze każdą widać. Czasem Ziemia zasłania, czasem są schowane za Słońcem...
 2. Jest tyle zdjęć w necie, pięknych i wysokiej jakości. Ale jak pierwszy zobaczyłem Mgławicę w Orionie własnymi oczami (i to z obrzeży Krakowa) przez lornetkę (czyli szara plama) to nie zamieniłbym tego widoku, tego wrażenia niesamowitości na żadne zdjęcie. Każdy musi sobie sam odpowiedzieć, czy to go kręci.
 3. Przekazałem ogłoszenie do ponownej weryfikacji. Zespół facebooka stwierdził, że narusza to zasady handlowe. Ewidentnie jest to broń. Służy do naprowadzania akumulatora fotonów na obiekty dalekiego kosmosu. Groźna broń. ? Ech, szkoda zachodu. Pozostaje forumowa giełda.
 4. Jakby ktoś miał chęć sprzedać szukacz na Marketplace, to radzę uważać. Algorytmy facebooka w szukaczu widzą broń. Zobaczymy co wyniknie z weryfikacji.
 5. Jak nazywa się ten obiekt koło M51? Wygląda jak galaktyka spiralna ustawiona do nas bokiem. Stellarium go nie zna.
 6. Ludzie, ale zdajecie sobie sprawę z tego, że to głupi pomysł?
 7. A ja też zauważyłem, że taka M63 w jedynym miejscu oznaczona jako OO, a w innym jako O. Z M28 podobnie.
 8. Można dać znać autorowi, żeby poprawił w następnej edycji. Gdzie ten błąd?
 9. No i ja też w końcu dostałem. ?
 10. Czyli wszyscy dostali, tylko nie ja. ?
 11. ppbb

  Filtry mgławicowe w 12x50

  Dasz namiar na kolegę?
 12. A mnie się udało rozdzielić trapez na cztery w lornetce 20x70. Z Krakowa. Ładny widok.
 13. Dałem lajka zaraz jak się pojawiło.
 14. Treść wiadomości jest w powiadomieniach. Powiadomienia są wysyłane z gmaila. A już pomijając z jakiego serwera wiadomości są wysyłane, to trafią też na jakiś serwer. W większości przypadków będzie to też Google.
 15. W takim razie należy zaprzestać wysyłania jakichkolwiek maili (powiadomień). Nie podoba mi się, że cokolwiek napiszę na forum (włączając prywatne wiadomości!) ląduje na serwerze Google.
 16. Ja bym był za zostawieniem tapatalka.
 17. ppbb

  Błąd 403

  Mnie się wygodniej używa przez tapatalk. Tak wspominam jakby kogoś interesowało moje zdanie. ?
 18. Coś się zmieniło ostatnio? Forum nie działa przez tapatalk. Nie da się zalogować.
 19. 1. Tayson - 2szt 2. Zielu - 1szt3. jolo - 3szt4. DarX86 - 1szt5. Jacek E - 1 szt.6. Manieksky - 1 szt.7. Adam Jesion - 1 szt.8. kenny - 1szt9. sferoida 1 szt.10. Alien - 1szt11. sidiouss - 1 szt.12. Cyberboss - 1 szt13. wessel - 2 szt14. Lukasz83 - 1 szt15. miron - 1szt 16. Stiopa - 1 szt 17. pavelm - 1 szt 18. ppbb - 1 szt
 20. No patrzcie Państwo! Tyle razy patrzyłem na Żłóbek, a nigdy nie zwróciłem uwagi na układy podwójne w nim zawarte. ?
 21. Ja bym to wyedytował.
 22. Zamarzyło mi się zamontowanie jakiegoś szukacza do lornetki (APM 20x70 Magnesium ED APO). Mały research i wyszło na to, że sobie sprawię red dot finder. I tu się pojawił zgrzyt. Na rynku mało rozwiązań, które pozwolą to sensownie podczepić pod sprzęt. Ale od czego są drukarki 3D! Znalazłem w internecie taki oto model. Trochę go przerobiłem* do własnych potrzeb. * tj. wymyśliłem, jak to przerobić, bo faktyczne zmiany na model naniosła mi osoba wykonująca druk 3D, bo ja to mam zero umiejętności w tym zakresie. Wyszło z tego coś takiego A poniżej kilka zdjęć całego zestawu.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2019)