Skocz do zawartości

ppbb

Użytkownik
 • Zawartość

  88
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez ppbb

 1. Ja bym to wyedytował.
 2. Zamarzyło mi się zamontowanie jakiegoś szukacza do lornetki (APM 20x70 Magnesium ED APO). Mały research i wyszło na to, że sobie sprawię red dot finder. I tu się pojawił zgrzyt. Na rynku mało rozwiązań, które pozwolą to sensownie podczepić pod sprzęt. Ale od czego są drukarki 3D! Znalazłem w internecie taki oto model. Trochę go przerobiłem* do własnych potrzeb. * tj. wymyśliłem, jak to przerobić, bo faktyczne zmiany na model naniosła mi osoba wykonująca druk 3D, bo ja to mam zero umiejętności w tym zakresie. Wyszło z tego coś takiego A poniżej kilka zdjęć całego zestawu.
 3. 1. dexter77 2. pmochocki 3. Mirek 4. ppbb
 4. Fajnie że jest OT, na który można się porwać z lornetką. [emoji3] Niech no tylko chmurwy ustąpią.
 5. Co to znaczy? Czemu mastercard? Dobra, już wiem. [emoji6]
 6. A ja kładę APM-a 20x70 na sherpie i nie jestem do końca zadowolony ze stabilności tego zestawu. Za bardzo się to trzęsie wszystko. Myślę o czymś stabilniejszym.
 7. No i już powiadomienia nie są oznaczane jako podejrzane. 👍
 8. A z tym to się nie zgodzę. Rekord SPF dla domeny forumastronomiczne.pl wskazuje, że maile z niej może wysyłać wyłącznie host o adresie IP 104.31.69.163 lub 104.31.68.163. Aktualnie maile są wysyłane z innego adresu IP. Nic dziwnego, że leci do spamu. Poprawne zachowanie poczty. Skoro właściciel domeny ustawił, że maile mogą iść wyłącznie z konkretnego adresu IP, a idą z innego, może to być interpretowane jako podszywanie się pod domenę.
 9. Gdy spytałem astroshop o możliwość zwrotu, to dostałem odpowiedź, że w razie czego trzeba będzie wysłać do Niemiec.
 10. Ja korzystam obecnie z APM 20x70 i jestem zadowolony. Zamawiana z astroshopu.
 11. No ale pytanie jest, czy zapewni dziecku. Ja sobie mogę mieć efekt WOW, ale mój pięciolatek popatrzy i powie "aha ok", mimo że tematyka go interesuje.
 12. Sam mam pięciolatka, który teraz jest mocno zainteresowany astronomią (moja wina 😉) Oglądał ze mną Księżyc przez lornetkę, widział księżyce Jowisza i tranzyt Merkurego. Cieszył się z tego. 😀 Mimo to, i tak najbardziej lubi czytanie książek czy oglądanie filmów na ten temat. Jak już parzy w niebo, to najchętniej gołym okiem i sobie nazywa planety i gwiazdy.
 13. Tranzyt Merkurego 2019 zaliczony! Dzięki za instrukcję.
 14. Prawie się udało ostrość złapać. [emoji16] Telefon przystawiony do lornetki 20x70.
 15. Ale się pozmieniało od czasu, gdy zacząłem ten temat. Będę patrzył przed lornetkę 20x70, o ile pogoda pozwoli. ?
 16. Też taką mam i też sobie chwalę. [emoji3] Wczoraj tak na szybko wyszedłem popodziwiać Plejady z Hiadami i było bardzo dobrze. Gwiazdki ostre i ogólnie ładny widok.
 17. Bernardetko, zasłoń żaluzje w oknach! ?

 18. ppbb

  Mała lornetka na dzień

  Dziecko kilkuletnie.
 19. ppbb

  Mała lornetka na dzień

  A jakby tak podwoić budżet? Taka warta swej ceny? https://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=25_68&products_id=2249
 20. ppbb

  Tranzyty ISS

  A jest coś niezależnego od systemu na telefonie?
 21. ppbb

  Tranzyty ISS

  Znacie jakąś stronę, która policzy gdzie był tranzyt ISS podczas zaćmienia Księżyca? Znam tę https://transit-finder.com, ale ona liczy czas na podstawie miejsca, a ja chcę odwrotnie. Czas już bym sobie ręcznie podał.
 22. Tani laminator to kilkadziesiąt złotych, koszt folijek jest pomijalny (około 0,18 zł za arkusz). Wiadomo, że nikt specjalnie nie będzie kupował laminatora, żeby kserówki laminować. Ale jak ktoś ma, to czemu nie.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2019)