Skocz do zawartości

Pigula

Użytkownik+
 • Zawartość

  33
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

51 Excellent

O Pigula

 • Tytuł
  Bellatrix

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  Kraków

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Kraków

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Jest szansa że jutro mi dojdzie mod. Tak więc też będą testy i łapanie wodoru.
 2. 8 Autor: Marcin Figuła Data: 21.07.2020 Obiekt: C/2020 F3 (NEOWISE) Miejsce: Glanów Detektor: Canon 500D + Newton 150/750 Montaż: EQ5 + Synscan GOTO Ekspozycja: 20 x 30s ISO400 + Klatki kalibracyjne Obróbka: Pixinsight Akceptuję regulamin konkursu
 3. Dzisiaj jest plan ataku na Glanów. Zobaczymy jak pogoda się będzie rozwijać
 4. Było wczoraj ludu... i kolejka do wyjazdu Kolega mehhto przyjechał sprzęt pooglądać a tu wszyscy z lornetkami... ale spoko następnym razem weźmiemy konkretniejsze tuby. Dzisiaj raczej bym się nie wybrał - od zachodu idzie kaszana.
 5. Pogoda nie zachęca. Może się jeszcze przeczysci ale dla mnie to już za późno. Jutro do pracy...
 6. Spoko W Glanowie na górce nigdy nie ma mgły. Byleby tylko było czyste niebo na północy bo też muszę w końcu kometę ustrzelić. Jak by co to asfaltem do końca.
 7. Ja bym pewnie jakoś po 20 wyjeżdżał czyli na miejscu po 21 ale zależy od pogody... jak na razie nie wygląda to różowo chociaż ICM mówi że się wyczyści...
 8. 3 Autor: Marcin Figuła Data: 4.07.2020 Obiekt: M13 Miejsce: Chobot Detektor: Canon 500D + Newton 150/750 Montaż: EQ5 + Synscan GOTO Ekspozycja: 88 x 120s + Klatki kalibracyjne Obróbka: Pixinsight Akceptuję regulamin konkursu
 9. Prognoza się zmienia jak w kalejdoskopie. Chyba jednak trzeba dzisiaj ruszyć ale to już Sat24 powie co i jak.
 10. Wszystko zależy od pogody... Dzisiaj i jutro raczej nie ma szans na czyste niebo... Ja po cichutku liczę na wtorek.
 11. Ehhh gdyby tylko nie trzeba było wstawać rano do roboty. Mam lekki Zombie Day. M13 bo i cóż bez filtrów i moda można focić w taką jasną noc. Chmury przeszkadzały w ustawieniu na polarną ale daliśmy radę. Testy udane.
 12. Seeing wczoraj słaby... to fakt...
 13. Jako Optometrysta dodam trzy grosze. Patrzymy mózgiem. Nie oczami. Obraz pada na siatkówkę, zamieniany jest na impuls nerwowy który wędruje drogami wzrokowymi podlegając wstępnej obróbce aż do płata potylicznego gdzie jest interpretowany. Dziury są wypełniane. Nieostry obraz jest wyostrzany. Na siatkówce (prawie w centrum) mamy miejsce bez fotoreceptorów (tzw. plamka ślepa). Samo to że my nie postrzegamy tej czarnej plamy (mózg ją wypełnia bez naszego świadomego udziału) jest dowodem potęgi układów obliczeniowych w naszej głowie. Niektóre osoby będą miały większą tendencję do nad interpretowania postrzeganego obrazu niż inne. Dla przykładu mózg osób z wadą wzroku musi systemowo wyostrzać obraz by w możliwie największym stopniu poprawić komfort funkcjonowania. Samo zjawisko może faktycznie istnieć a może nie. W każdym razie nie możemy w pełni ufać naszemu układowi wzrokowemu. Dobrym przykładem nad interpretacji jest twarz na marsie - wiele osób uległo tej iluzji mimo że w rzeczywistości mamy do czynienia z formacją skalną w żadnym stopniu nie przypominającą twarzy. Wczoraj fociłem Wenus. Mimo tego że rogal już jest wąziutki nie udało się wyciągnąć zacienionej strony. Zmiana ekspozycji, zmiana gainu... nic. Ale na to mogę mieć po prostu za słaby sprzęt.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2019)